Mikä mättää keskustaa pelkääkö ne että saamelaiset vievät heidän eu-sosiaaliavustuksen ja millä hyö sitten uuvet autot ja traktorit ostaa jos saamelaiset tuloo ja eu-sosiaalielätin aseman heiltä vie. Uutinen oel joka kirvoitti mielen kirjoittamaan. http://www.nonstop.w2.fi
Keskustapuolue häpeä Suomelle
näin se on
3153
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Et taija olla asiasta perillä ku tuommosia kirjoitat, lappalaisia met kaikki olema jokka täälä pohjosessa olema yhessä met täällä elämä samat ratktorit ja eu-avustukset on. Helppo on puhua ku ei tiijä mikä on totelisuutta. Mistä net saamelaiset nyt yht äkkiä tulis .
Voi raasu sinua ku et tiiä mistään mitään!!!!!!!!!!!
Vain Heikki ja keskusta kannattavat aluepolitiikkaa! Vain se pelastaa meidät meidät tiukoista paikoista. On pakko olla niiden puolella, jotka ajavat meidän etuja. M.M j aH.N. ovat alueemme todelliset ehdokkaat, joilla on läpimenomahdollisuus vaaleissa. Äänet on pakko antaa heille ja hyvä niin.