Tosi outoa

Porukkaa on tällä palstalla, viitataan ties minne osoitteeseen, sanota ei mitään, kerrota ei mitään, vihjataan johonkin tai jonnekin, klikkaa, minne meni , mitä löytyi. Onko kukaan elossa, onko ketään kotona, tämäkö on miesten logiikka. No kuuntele alivaltiosihteeri radio suomesta ja totea täyspölvien huumorin löytävän tyhjäpäiden osoitteen.
4138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Pistäisitkö linkin johonkin tarkoittamaasi ...

Äänestä

..

Äänestä

Alivaltiosihteeri- ohjelma on loistava.:) Mä en tykkää bussissa lakritsikarkki-jakelija- rasisti- huumorintajuton- halla-aholaisista tms. persuista ( vai mitä sitten lie) ja mieluummin kuolisin, kuin menisin Helsingissä Zetoriin ( muistan sieltä ainostaan sen traktorin ja jos siellä vielä sen lisäksi olisi kaksisataa hieltä haisevaa kaljupäänatsia, kun ei siellä silloinkaan kun viimeksi 90-luvulla siellä kävin, ollut yhtäkään hyvännäköistä miestä silloinkaan, vaan oksennukset sai jaloilleen joltakin nyppylähupparilta...).

Mutta tästä foorumista ja keskustelupalstalsta, josta puhut... Asiallisia mustamaalaavia idootteja. Mustamaalareita. Mulla kesti jonkin aikaa tajuta, että tällä foorumilla on sekopäitä, jotka herjaa rekisteröidyillä nimimerkeillä - kato tottunut muilta saiteilta lukemaan ja olettamaan, että ainakin kaikki rekisteröidyt olisivat luotettavia, mutta eivät vitu tosiaan tällä ole sitä mitä näyttää, kun kerran sallitaan, että siat käyvät keskustelupalstalla mun viattoman kimppuun. Suomi24- häiriköt tuntevat toisensa, eivät kaikki välttämättä ole sitä, mitä identiteetiltään antavat ymmärtää tai valhetelevat olevansa, mustamaalaavat kunnon kansalaisia ja lisäksi ovat varmaan aivan vitun kilahtaneita sekopäitä, kun jopa mun kaltainen ulkopuolinen julkisella keskusteleupalstalla keskusteleman tuleva näemmä "pääsee" niiden vakkariahdistelun kohteeksi, vaikken edes koko saitin jäsen ole tai koskaan ole ollut.

Suurinpiirtein kaks vuotta mä ainakin aikoinaan ihmettelin, että minkä helvetin takia joku mulle tyystin tuntematon keskustelupalstakävijäsakki pilkkaa ja ivaa ja perättömillä väitteillä herjaa mua heitä tuntematonta ihmistä koko ajan tällä keskustelupalstalla, aina kun tälle tulen, vaikken edes ole; ainakaan keskustelemisen perusteella tai ylipäätään mitenkään omien toimieni perusteella, tunnettu missään määrin/ millään tavalla kenellekään tälle foorumille kirjoittaneelle: ne perusti suurinpiirtein keskinäisiä viharyhmiä, missä ko. umpihullut hyökkäili aina mun kimppuuni, kun tulin tälle palstalle kirjoittamaan, uhkaili mua palstansa todenäköisesti yhtenä sivistyneimmästi kirjoittanutta tavallista kansalaista, todennäköisimmin asiallisimmin kirjoittanutta tms. ylipäätään ainakin erittäinkin tavallista ihmistä, keskustelupalstakävijää mm. "reitittimien perään laittamisilla" rekisteröityjä nimimerkkejä uhkailuissaan käyttäen, jopa suoranaisilla tappouhkauksilla tms. väkivaltauhkauksilla, sillä että mukamas ovat "naapurini", että muka olisin "ahdistellut" tämäm mulle tuntemattoman foorumin kirjoittajakuntaa ja mitä lie umpihullujen sekopäiden muuta molotusta...

Vittu umpityhmiä Suomi24-keskustelupalstat. Aivan idiootteja. Eivät edes empaattista ja täysjärkistä kirjoittajaa erota niistä, joille tämä foorumi todennäköisimmin merkitsee jotakin tyyliin koko elämääkin tai ainakin pitkäaikaista osallisuutta ja mistä vittu sitä tietää, mitä vaikka koskaan saitilla edes kirjoittamassa käymättömiä molopäät vainoaa ( toiv. ei tai ainakin mahdollisimman minimalisesti)... Mustamaalaaminen ilmeisesti on ollut joillakin se päähuvi keskustelupalstakeskustelemisessaan ja vihansyöttö tällä palstalla ja paskasakeissa. Ei mikään normaali keskusteleminen. Ja lisäksi ovat ihan kilahtaneen uteliaita!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


huiputtaa kirjoitti:

Porukkaa on tällä palstalla, viitataan ties minne osoitteeseen, sanota ei mitään, kerrota ei mitään, vihjataan johonkin tai jonnekin, klikkaa, minne meni , mitä löytyi. Onko kukaan elossa, onko ketään kotona, tämäkö on miesten logiikka. No kuuntele alivaltiosihteeri radio suomesta ja totea täyspölvien huumorin löytävän tyhjäpäiden osoitteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu