Williams-"soitinten" maahantuoja löytyi

Niiden Anttilassa myytyjen kiinalaisromujen maahantuojaksi paljastui syvällä tutkimuksella Truebell

http://www.truebell.info/tuotteet

ja tuosta kohdasta Elektroniikka, valitsee Williams niin tulee kitaroiden kuvia joten Truebell on siis "syypää" noiden kiinalaisvalmisteisten paskojen maahantuontiin. :(
3431
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Rämpyttele sä vaan sitä huonosaundista Ippanezia ja leiki peilin edessä että sä osaat jotain. Williams on ammattilaisten peli.

Äänestä
  • Kyseessä ei ole SE Williams joka maailmalla tunnetaan tolla nimellä vaan ne Suomeen tuodut halvat kiinalaiset kitarat joita Anttilassa myydään Williamsin nimellä. Niillä on muualla maailmassa varmasti ihan eri nimi, liekö Williams tuon maahantuojan antama nimi noille kiinalaisrimpuloille.

    PS. Ibanez EI TODELLAKAAN ole mikään huono merkki tai huonosoundinen! Mielummin mä soitan (en rämpytä niinkuin sä) Ibaneziani kuin tollasta kiinalaista puupalaa jonka viimeistely on perseestä, erehdyin ostamaan Williams-merkkisiä kitaroita 2 kpl ja yhdet "urut", nuo "urut" on ihan paskat, toinen kitaroistakin niin paska että nauhat repii sormet verille koska niissä on teräviä reunoja (siis huono viimeistely), toinen kitaroista (nylon-kielinen) on suht ok muuten mutta lakkapinta alkaa irtoamaan.

    Äänestä

viestissä joku pointti? Joku tuo maahan halpaa ja huonoa tavaraa, mitä sitten? Sitähän ei kenenkään ole pakko ostaa. (Miksikähän joku on vielä mennyt tuhlaamaan arvokasta aikaa elämästään siihen että selvittänyt kuka sitä tavaraa tuo maahan...varsinkaan kun asiassa ei ole tapahtunut mitään rikosta tms. josta syystä se maahantuoja olisi syytä tietää... )

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sellasta.. kirjoitti:

Niiden Anttilassa myytyjen kiinalaisromujen maahantuojaksi paljastui syvällä tutkimuksella Truebell

http://www.truebell.info/tuotteet

ja tuosta kohdasta Elektroniikka, valitsee Williams niin tulee kitaroiden kuvia joten Truebell on siis "syypää" noiden kiinalaisvalmisteisten paskojen maahantuontiin. :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu