mikähän olis hyvä kasvovoide talveksi sekaiholle? nyt käytän aco face 24h kosteuttavaa kasvovoidetta mutta se on aika ohutta ja välillä tuntuu että ei oikein riitä kosteuttamaan ihoa. en kuitenkaan halua mitään kovin rasvaista voidetta, koska pelkään, että se aiheuttaa epäpuhtauksia ihooni. olisko kellään siis suositella jotain hyvää voidetta? =)
talvivoide sekaiholle?
uhdgo
4417
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
decubalin face vital, sellasessa punasessa pumppupullossa. Marketista ihan hyvä on LV:n 24h voide.
tuota decubalin rasvaa olen kokeillut ja en pystynyt käyttämään ku pari kertaa, se haisi oudolta ja vaikutti tosi rasvaiselta.. LV:n voidetta voisi harkita.
muita ehdotuksia?
Vichy Aqualia thermal light and rich, eli näitä on kaksi eri koostumusta, light on kevyempi ja rich on täyteläisempi. Suosittelen richiä.
Rasvaistakin ihoa pitää kosteuttaa.
Tämä on talveksi hyvä ja suojaava.
essex lotion hydrogeeli on tosi hyvä, samaten Nivean face body, Bella 30 päivävoide ja varmasti acoltakin löytyy hoitavampi voide ihollesi kysäiseppä apteekistasi.