– mutta onko netti sen kolmas pyörä?
Tasa-arvo näkyy myös siinä, että ensimmäisen yhteydenoton tekee yhä useammin mies. Kirkkohallituksen perheasiain yksikön koulutussihteeri Tero Pulkkinen kertoo, että miehiä yhteydenottajista on jo yli 40 prosenttia.
– Jos aikaisemmin oli sellainen klisee, että naiset pakottavat miehen pariterapiaan avioerolla uhkaamalla, nykyään se ei ole enää niin. Varsinkin alle nelikymppiset alkavat olla jo aika hyviä puhumisessa. He myös lähtevät aika herkästi hakemaan ammattiapua, jos tuntuu siltä, että keskustelu ei kotona onnistu. Lisäksi nykymiehet puhuvat parisuhdeasioista keskenäänkin.
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2011/01/1262108/tasa-arvo-on-tullut-parisuhteeseen---mutta-onko-netti-sen-kolmas-pyora
Onko se nyt niin hyvä asia, että naiset miehistyy ja miehet naisistuu....
Tasa-arvo on tullut parisuhteeseen
2
127
Vastaukset
- bluikkis..
se joskus olla sekä hyväksi että kolmas pyörä. Mikä vaan harrastus tai työkin voi koitua harmiksi, jos se menee parisuhteen edelle. Liekkö ongelma siinä, että enää ei yhteistä löydy ja siksi ajaudutaan omiin harrastuksiin entistä hanakammin? :) Ehkä noi hauskanpitämiset on kokeiltu ja nähty eikä ne riitä pitämään ihmisiä yhdessä. Ehkä itkeäkkin joskus voisi yhdessä..jakaa muutakin kun hauskuudet.
On hyvä, että miehetkin osaavat ilmaista itseään puhumalla. Miesten aisistuminen ja naisten miehistyminen on huono asia, mutten keksinyt, miten nämä kaksi asiaa liittyvät toisiinsa?
"– mutta onko netti sen kolmas pyörä?"
Kolmas pyörä lienee pääsääntöisesti huono asia, mutta netti ei liene sen pahempi kuin kolmas ihminen, viina, työnarkomania, pakkomielteinen harrastus tai mikään muukaan addiktio.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1781476
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431061Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38745- 14670
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21660Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä29653- 37653
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall184604Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17593
