"- Vasta, kun löysin internetistä ohjeita vähähiilihydraattiseen ruokavalioon ja aloin noudattaa dieettiä, kilot alkoivat pudota nopeasti. Terveysintoilijan kärpänen pääsi puremaan, ja jäin ihan koukkuun, hän naurahtaa.
Röyskön mielestä pelkkä kaurapuuron ja ruisleivän popsiminen ei laihduta.
- Rasvaa ja proteiinia runsaasti tankkiin, niin siitä se lähtee. Itsekin vedin koko laihduttamisen ajan paistettua pekonia ja kananmunia, ja paino vain putosi.
http://www.iltalehti.fi/laihdutus/2010030211156175_lh.shtml
Röyskön mielestä pelkkä kaurapuuron ja ruisleivän popsiminen ei laihduta.
- Rasvaa ja proteiinia runsaasti tankkiin, niin siitä se lähtee. Itsekin vedin koko laihduttamisen ajan paistettua pekonia ja kananmunia, ja paino vain putosi.
http://www.iltalehti.fi/laihdutus/2010030211156175_lh.shtml
Vastaukset 21
Vanhimmat
"Keittiön hyllyllä on varmasti 30 purkkia. Luen ravitsemukseen liittyvää asiaa joka päivä ja testaan lisäravinteita. Se on jo melkein harrastus."
ei valmista sanottavassa määrin lisäravinteita koska niitä ei voi patentoida. Lääketeollisuus hyötyy sinusta kun hiilaripöhössäsi kohta olet diabeetikko ja pumppu pettää. Mars mars pallolaajennukseen, senki hiilaripöhö.
hiilaripöhöiset sohvaperunat eivät hyväksy mitään lisäravinteita mutta hyväksyvät kaikki lääkkeet mitä ikinä on keksitty että pysyvät hengissä.
30 purkkia lisäravinteita. tuosta on luonnollisuus jo melko kaukana.
diabetes-, kolesteroli-, verenpaine-, mielenterveys-, sydän- ja kaikki muut lääkkeet. Onko se luonnollista että niitä syöt ja suuri osa kanssaeläjistä niitä syö hullun lailla.
en tarvitse lääkkeitä enkä syö lisäravinteita. monipuolinen ruoka yhdistettynä kohtuulliseen liikkumiseen on riittänyt tähän asti.
Itse tosin käytän kyllä Möllerin tuplaa...ihan varmuuden vuoksi.
>hiilaripöhöiset sohvaperunat eivät hyväksy mitään lisäravinteita
Tjaa. Pullapojat kauppaa täällä paraikaa esim. E-vitamiinia vähentämään kasvisrasvan hapettumisongelmaa.
Ajatelkaa nyt, suupielissä härskiintyy kasvisrasva ja sitten vedetään napaan E-vitamiinia, statiinia, verenohennuslääkettä, verenpainelääkettä ja kaikkea mahdollista muuta yhdistettä ja kuvitellaan että asia on kondiksessa.
Huh Hah Hei
ei tarvitse kun syö reilusti rasvaa.
jutut 30 purkin arsenaalista, ovat lähinnä" haaveita haaveita tanssilavan luona". kun täällä asiantuntijana esiintyvä OHO kirjoittaa määristä hän varmaan selvittää mitä aineita voi noin paljon itseensä tunkea.
Jesse valehtelee?
vieläkin olen sitä mieltä ettei kukaan tarvitse tuota määrää purnukoita rankankaan painonpudotuksen aikana. totta on että tuolla puhutaan 30purkista, ja jos se on totta ollaan menty metsään vaihteeksi tien toiselle puolelle ja etäälle. ehkä noin saadaan paremmin myyvä juttu. olkoonpa dietillä tai ei, ja millä dietillä tahansa tuollainen määrä purkkitavaraa,jos sitä on syöty, aiheuttaa jo itsessään terveysriskin. ehkä ilmaisin itseäni huolimattomasti, mutta eivät tuollaiset purkkimäärät normaalisti voi kuulua terveen ihmisen laihdutukseen, ei ainakaan minun.
kannattaa syödä tyydyttynyttä rasvaa ja se on luonnollista ja sydänystävällistä.
Totta turisee.Jätä hiilarit ja "pöhötys" katoaa:)
Kyllä pöhötys lähtee kun jättää hiilarit vähemmälle syömiselle.
Samoin täällä,pöhötys hävisi.
mistä pöhötys johtuu ja sitten vaivaa ruoansulatus kun syödään liikaa hiilihydraatteja.
pillereiden päälle.
" Keittiön hyllyllä on varmasti 30 purkkia. Luen ravitsemukseen liittyvää asiaa joka päivä ja testaan lisäravinteita. Se on jo melkein harrastus."
Ja lääketeollisuus kiittää tästäkin harrastuksesta.
koska ne voi patentoida ja hinnat pysyy pilvissö. Lisäravineita, kuten vitamiineja ei voi ja niitä saa valmistaa kuka tahansa.
Totuus on kylläkin niin, että lääketehtaillekkin lisäravinteiden myynti on tuottava ja iso bisnes.
Tässä esim. Orion ;
* Ascorbin Orion
* Beko Long
* Beko Strong
* Calsorin 500 mg
* Calsorin 500 mg D3 10 mikrog
* Calsorin 500 mg D3 20 mikrog
* D-Calsor
* DeviSol
* Devisol Drops
* DeviSol Neutral 10 mikrog
* DeviSol Strong 50 mikrog
* Devitol
* Jekovit
* Linolive
* Multivita
* Multivita Energy Pore
* Multivita Energy Purutabletti
* Multivita Juniori
* Multivita Magnesium Plus
* Multivita Plus
* Multivita Pore
* Multivita raskaus ja imetys
* Omegalive
* Poremax-C
* Puru-Calsor
* Puru-Calsor D
* Retafer
* Trineurin
* Vita-Calsorin
* Vitol
Orion on aika pikkutekijä lääketehtaiden joukossa.
Aika pieni bisnes verrattuna reseptilääkkeitten markkinoihin.