Onko kukaan koskaan oikeasti saanut pois läskiä reisistä ja takapuolesta? Ja jos on, niin millä ihmeen konstilla?
Muuten hoikka
päärynä+
7334
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
läski lähtee laihduttamalla. paikallisesti et läskejä voi poistaa muuten kun rasvaimulla.
Mutta kun ei laihduttamallakaan saa mitään pois. Olen hoikka, painoindeksini on 20. Harrastan ohjattua liikuntaa kolme kertaa viikossa, melkein joka päivä teen tunnin reippaan kävelylenkin, ja lisäksi käyn 1-3 kertaa viikossa kuntosalilla. Paino vaan nousee kun lihakset vahvistuu, mutta läskit reisissä ja takapuolessa pysyvät. Muualla rasvaa ei edes ole. Miten sitten pitäisi laihduttaa? Ruokavaliokin on terveellinen.
no jos et halua/pysty laihduttamaan, niin ainoat vaihtoehtosi ovat rasvaimu tai tyytyminen kohtaloosi. mitään paikallista laihdutuskeinoa kun ei ole olemassakaan.
Siis minähän h a l u a n laihduttaa ja pyydän siihen neuvoja sellaisilta, jotka ovat onnistuneet lahduttamaan myös takapuolesta ja reisistä....
>
Niin, sellaista keinoa ei vaan taida olla. Toki voit treenata ylävartaloa - ja myös alavartaloa, niin rasvan osuus kehossa vähenee, mutta niinpä se taitaa vaan olla, että kyllä ne reidet on sitten treenattunakin "paksut". Tosin siltä osin voit olla huoletta, että ainakin miesten mielestä vartalosi näyttää hyvältä (tämä taitaa olla se suurin ongelma: naiset kuvittelevat olevansa jotenkin rumia vaikka ovat itse asiassa aivan superkuumia; se lienee Sinunkin suurin ongelmasi - ei vartalosi muoto).
Laihduttaminen tosiaan vähentää rasvaa myös reisistä, mutta jos BMI:si on jo 20, niin liika laihduttaminen tekee Sinusta vaan anorektisen näköisen - eikä sellainen kannata (se ei näytä hyvältä). Opi siis näkemään oma kauneutesi ja naisellinen vartalosi etunasi äläkä pyri naisellisuudestasi eroon (tämä olkoon ohjeeni). Jos haluat kiinteytyä, niin sitten vaan salille treenaamaan. Laihdutukseen Sinulla ei ole tarvetta. Vartalosi muodon muuttamiseen Sinulla ei ole tarvetta.
Joo, kiitos, onhan se imartelevaa kuulla olevansa kaunis (varsinkin näkemättä). Mutta kun haluaisin kiinteän ja pyöreän - mutta läskittömän - takapuolen sekä kiinteät höllymättömät reidet. Liikun ja liikun ja olen hyväkuntoinen ja hoikka, mutta ilmeisesti tuo toiveeni on mahdottomuus - kun joskus on moinen rasvakerros päässyt muodostumaan. Vaikka en koskaan ole edes ollut kunnolla lihava.
kun tarpeeksi laihtuu. Vai oletko nähnyt Etiopian pakolaisleirillä hyllyvää persusta. Pudota BMI kuuteentoista, niin takaan, että reisissä ja takapuolessa ei ole mitään ylimääräistä. Ehkä jo 17-18 riittää.
20 BMI on aika paljon, jos ylävartalosi on aivan pieni. Itselläni on 18,5 vaikka olen harteikas ja suht rintava. Lantio ja reidet ovat timmit.