Tapasin n.vuosi sitten kivan 35v eli ikäiseni miehen ja siitä lähtien on seukattu. Mukavasti menee muuten, mutta mua on ruvennu häiritsemään hänen ja hänen kavereittensa tapa puhua naisista: ne on hanhia, kalkku-
noita, penaalinkantajia, vittuja jne. Neljääkymppiä lähestyvä nainen kannattais kuulemma vaihtaa pariin
20v. muijaan ja auton kun vaihtaa niin muija samalla vaihtoon ja etc. Onko tommonen läppä jonkun mielestä
naisen seurassa asiallista..en ole ruma, ylipainonen tai muutakaan että aihetta vittuiluun ei siinä mielessä
luulis olevan ! En ole tottunut tollaseen, mutten tiedä auttaako puuttuminen mitään. Lisäksi mieheni ka-
vereineen katsoo asiakseen kommentoida muita naisia tyyliin hyvä perse tai vau mikä misu kun olen
samassa seurassa. Jopa mun siskosta mieheni sanoi, että helvetin vetävän näkönen pakkaus. Kysynpä vaan, mitä tekisitte minuna ? Ottaa päähän !
noita, penaalinkantajia, vittuja jne. Neljääkymppiä lähestyvä nainen kannattais kuulemma vaihtaa pariin
20v. muijaan ja auton kun vaihtaa niin muija samalla vaihtoon ja etc. Onko tommonen läppä jonkun mielestä
naisen seurassa asiallista..en ole ruma, ylipainonen tai muutakaan että aihetta vittuiluun ei siinä mielessä
luulis olevan ! En ole tottunut tollaseen, mutten tiedä auttaako puuttuminen mitään. Lisäksi mieheni ka-
vereineen katsoo asiakseen kommentoida muita naisia tyyliin hyvä perse tai vau mikä misu kun olen
samassa seurassa. Jopa mun siskosta mieheni sanoi, että helvetin vetävän näkönen pakkaus. Kysynpä vaan, mitä tekisitte minuna ? Ottaa päähän !
Vastaukset 8
Vanhimmat
Minä en noin moukkamaista miestä katselisi. Vaihtoon pistäisin.
Kirjoitit kyllä 35, mutta tarkoititko 15? Moinen käytös olisi erittäin lapsellista jo 25-vuotiaallekin, saatika kolmevitoselle. Jos ei ukko keski-ikään mennessä ole tavoille oppinut, niin ei se siitä muutu. Joko siedät, tai lähdet, siinä vaihtoehdot.
Ettet vaan olisi törmännyt exääni! Oli ihan samanlainen. Juuri tuo "nelikymppinen pitää vaihtaa kahteen parikymppiseen" -juttua oli ilmassa, kun itse olin parikymppinen hänen kanssaan ollessaan (ja olen edelleen), kaksitoista vuotta häntä nuorempi. Todella lapsellista käytöstä aikuiselta mieheltä, suorastaan idioottimaista. Typerää mieheltäsi sanoa noin sinun siskostasi. Typerää typerää! Ja kaverit! Tietysti ihminen viihtyy oman tasoisessaan seurassa, mitä kavereihin tulee. Minun exäni ylpeili kavereilleen sillä, miten oli onnistunut "saamaan minut", saattoi osoittaa takapuoltani jos kumarruin ja sanoi: "Ja tossa on syy, miksi me ollaan yhdessä". (Tavatessani hänet, mielenterveyteni ei oikeasti ollut kunnossa. Se selittää, miksi edes rupesimme olemaan yhdessä) Mies saattoi puhua kavereidensa kanssa näiden naisystävistä ja ihanteistaan, jotka eivät vastanneet minua. Tietysti pahoitin mieleni. Ylimielinen ja tekoälykäs, yhä vanhemmissaan kiinni. Lopulta jätin. Viimeinen niitti oli, kun hän vihjaili, etten voi menestyä alallani, koska olen nainen ja minun pitäisi vain tehdä lapsi hänen kanssaan ("Kyllä munkin äiti teki jo sua nuorempana"). Hän yritti jäädä roikkumaan minuun, mutta inho oli jo niin suuri, että tein todella selväksi, ettei toivoa ole. Hän yritti jopa lahjoa minua rahalla, köyhä kun olin. En olisi jäänyt mistään summasta. Suosittelisin sinullekin maiseman vaihdosta. Ja niin. Paljon voimia!
Pistäsin ukon käveleen, jos ei osaa pitää turpaansa kiinni, ja siistiä puheitaan. Ei tollasta oo pakko kuunnella.
Tämä on muuten sitten totuus: naisista jatkuvasti halventavasti puhuva mies on TAKUUVARMASTI kokenut jotain traumaattista naisten taholta-liittynee yleensä seksiin, sillä millään muulla tavalla tuon tapaista öykkäröijää ei voi loukata niin pahasti. Melkeen voidaan vetää yhtäläisyysmerkit pienen vehkeen ja halventavien puheitten välillä...
(vai luuleeko joku, että tyytyväinen mies nyt naisista pahaa puhuu...)
takaisin, sitä ne ei kestä. Kun muistat itse olla loukkaantumatta tässä kisassa ja sivallat sanansäilällä joka asiasta niin lopettavat pullistelunsa äkkiempää kuin arvaatkaan. (Suuttuvat piruparat kun muija pääsee yllättämään.) Jos vähitellen eivät ymmärrä pitää suutaan supussa seurassasi niin sitten kyseessä on pahemman luokan aivovamma johon voi koittaa kunnon korvatillikkaa.
Heitä samanlaista läppää takaisin... kerro miten parikymppisillä jannuilla seisoo paljon paremmin ja pidempään kuin kolmevitosilla... ja pakaratkin on niillä paljon kiinteämmät, eikä alkavaa vatsakumpua. Ymmärrät siis hyvin, että parikymppiset kiinnostaa, niin suakin! Kerro vaikka keksitty tarina jostain iljettävästä vanhasta (35vee) äijästä, joka yritti vikitellä sua kun olit 20-vuotias.
Sano viattomasti miehes kaverille, että ihanku sen hiukset olis alkaneet harventua ja hiusraja vetäytyä... pistelet vaan samalla mitalla takaisin. Älä ota itseesi niiden jutuista, anna maistaa omaa lääkettä. Jos ei äijä kestä vinoilua niin anna mennä.
Ööö... mihin vajakki-laumaan sä olet oikein törmännyt? Mulla on miehiä työkaveina, ollut aina, kavereina, ollut aina ja porukkaa on ollut, yhtä ja toista, ja niistä vaan yksi vammais-ryhmä (ilmeisesti paha aivovaurio, ei näy ulkoisesti pahastikaan) oli just tollanen, ja siis kyllä muut miehet ovat ihan aivot omaavia, fiksuja yhtä suuren osan aikaa kun naisetkin jne. että en kyllä etenkään tuon ikäisiä tuollasia ole juuri tuntenut, ehkä he ovat joku syrjäytyneitten, jälkeen jääneitten ja huono käytöksisten pässi-ryhmä pätemässä, mutta mitä hemmettiä sä haaskaat aikaas tollaseen?
No ei auta puuttuminen, etkö muka arvaa sitä? Eikö mene jakeluun että sä olet sen jälkeen tosikko, vittu kireenä oleva nalkuttaja? Jos ne ei ole 35 ikävuoteen kasvaneet aikuisiksi, niin ei ne kasvakaan. Mä tiedän fiksumpia 2kymppisiä! Pistä nopeesti vaihtoon, eti parempia piirejä, niissä on mukavampi pyöriä.
Jotenkin en oikein usko, että ois kauheen kovaa tasoa toi sun miehes miehenä oleminen muutenkaan, tuskin se mikään korvaamaton on.
Ja mitä tulee tohon "heitä samanlaista läppää takasin" niin joo, alennu vaan niitten tasolle ja kato paljonko se auttaa. Ei mitään. Sä olet vaan yhtä tyhmä ja lapsellinen ja ne ihmettelee että yritätsä olla hauska vai... Älä vaivaudu.
Onko siis tasokasta läppää... ei taida olla mitään tasokasta mitään.
takaisin tajuaa yleensä tyhmempikin jannu.