Lehtomäen lähtölaksenta alkanut jo

Varmistimet on jo poistettu. Ainoa kysymys on, ehtiikö Lehtomäki eroamaan, ennen kuin hänestä tulee poliittinen ruumis?
4136
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mitä nyt? Kerrokko, vai pitääkö mun taas selata kaikki netin uutiset läpi? Ei olisi ku viides kerta tänää.

Äänestä

Tänään taas se oli rähisemässä eduskunnassa. Näki selvästi, ettei se usko itsekään jätelakiinsa. Ja tuskinpa on uskonut alunperinkään. Tai sitten tyyppi on .... vähän yksinkertainen. Valitettavasti ehti aiheuttaa paljon vahinkoa leikkiessään herraa.

Äänestä

Siinä toinen harjoittelija. Säätää paskoja lakeja, joita ei voi valvoa.

http://www.karitolvanen.fi/index.php?news&nid=15

Tuo on sen verran paha moka, ettei ministeriksi ole enää asiaa. Eikä säälin kerjääminen enää onnistu silmiä räpyttelemällä.

Äänestä
  • Kokoomushan pihistelee varoja vankeinhoidolta ja poliisien resursseista tutkia suurrikollisia poliitikkojakin.

    Näön vuoksi tutkitaan halkopinoa ja köyhiltä varastamat miljardit katsotaan läpi sormien.
    Laittasivat vaikka DNA mafian paljuselliin ensin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hirveetä kattoo kirjoitti:

Varmistimet on jo poistettu. Ainoa kysymys on, ehtiikö Lehtomäki eroamaan, ennen kuin hänestä tulee poliittinen ruumis?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu