Olen hivenen alipainoinen, 160cm pitkä ja painan noin 45kg. Tavoitteena olisi saada vähän läskiä ja lihasta luiden ympärille. Käyn pari kertaa pari kolme kertaa viikossa juoksemassa ja kerran salilla, mutta lihasta ei meinaa oikein tulla. Nyt oon tutustunut netissä näihin massanlisääjä jauheisiin, voisinkohan kokeilla niitä? Mikä olisi alipainoiselle hyvä ja toimiva massanlisääjä? Kuinka nopeasti niillä saa tuloksia? Olen kuullut että jotkut alipainoiset on lihonneet ja saaneet lihasta niiden avulla, vaikkei mitenkään hirveästi harrastaisikaan liikuntaa.. :)
Massanlisääjä
xxxxsss
2310
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
kyllä toimii, mutta ovat törkeän ylihintaisia ja paremman lopputuloksen saa muilla tavoilla. Kokeile vetää vaikka normaaliruokien lisäksi litra jukurttia päivän mittaan ja vaikka aamupalaksi muutama kananmuna. Vähennä juoksemista kertaan viikossa ja lisää salia 2-3 kertaan.
Vähennä juoksemista tai pidä taukoa siitä kokonaan..Lisäät ruokavaliota syöt useammin päivässä vaik vähemmän kerrallaan..Juokseminenhan tiputtaa painoa aikaslailla..Ellei sit syö kaksinkertasesti ku normaalisti..Itsellä ainakin alko paino tulla ryminällä alas vaikka muutenki olin alipainoinen..