Missä on raittiit, savuttomat, lapsettomat, noin 35-40 vuotiaat naiset, jotka eivät harrasta
irtosuhteita?
Missä teitä voisi tavata?
Olen raitis, savuton yhden naisen mies.
irtosuhteita?
Missä teitä voisi tavata?
Olen raitis, savuton yhden naisen mies.
Vastaukset 31
Vanhimmat
enää tuollaisia naisia löytyä?
mä. 30 v.
Ainut et mul painaa toi vauvakuume päälle ja oon tosimielellä aviomiestä etsimässä,
nimim: kuulen jo hääkellojen kesällä soivan :D
Olet " liian" nuori ja sulla on toi vauvakuumekin. Mutta hyvä että edes joku kunnon nainen on olemassa.
Raitis, savuton , lapseton, yhden miehen nainen ja tuo mies ei ollutkaan se jonka kanssa oltiin papin edessä suurin toivein. Ikää on vain 42...
Raitis, savuton, lapseton, yhden miehen nainen jolla ikää vain 42, että monenko miehen kanssa olet maannut, niin saadaan tietää kuinka kunnollinen olet?
ennen kuin tutustuin aviomieheeni seurustelin kahden kanssa, enkä maannut kummankaan kanssa. Aviomies oli ensimmäiseni ja ainoani liiton aikana. Makasin siis vain puolisoni kanssa. Eron jälkeen seurustelin erään miehen kanssa, mutta hän jäi kun sain selville, että hänellä oli useita naisia samaan aikaan.
Monenko kanssa olen siis maannut. Kahden. So What? Olin uskollinen vaimo ja se kertoo mielestäni kaiken.
Sinä voit olla mitä mieltä tahansa, mutta näin on nappulat.
Mistä näitä kunnon naisia löytää?
Kapakat yms. ovat luonnollisestikin pois laskuista, joten mistä teitä löytää ja
ennen kaikkea, kuinka teitä voi lähestyä?
Tuolla tavalla ne mun ystävät on löytäny miehen.
Mitäs jos menisit tanssikurssille? Tiedän yhden avioparin, jotka tutustuivat toisiinsa tanssikurssilla.
Olen muiltakin tahoilta saanut ohjeeksi tanssikurssille menon, mutta en ole mikään kovin rohkea.
Tanssipaikoilla on kuulemma raitista väkeä, Tanssikurssi Ehkäpä ...
kyllä niitä naisia löytää, jos on löytääkseen.. pitää itte ruveta vaa ettimään. missäköhän on ne raittiit ja juopottomat miet??!! ((mun ihastua tietty.. mutta kuiteskin..)) : D itte oon sellanen "maalaisjuntti" teen töitä navetalla, kuin hullu. Leivon ja teen ruokaa, kuin on vaan mahdollista. Rakastan eläimiä ja tykkään olla "syrjässä" Hitto vie oon vasta 13 ja silti en jaksa oottaa tuhansia vuosia mitään rakkautta, ku-....... ku vaa :( oon varmaan niin sekasin, mutta mun..... antaa olla jotain vaa.
on rasittavaa kuunnella tuota "missä on ne naiset?!" Hittolainen niitä löytää, jos vaa osaa kunnolla ettii! :)
kuule naitu jo aikapäiviä sitten. laittavat varmaan sapuskaa par'aikaa ukoilleen,
kun ne tulee muutaman tunnin päästä töistä kotia.
pöppö. 30 ikäisä kivoja ihmisiä on enemmän kuin koskaan aiemmin vapaalla jalalla, nykyään matkustellaan, opiskellaan, harrastetaan ja ennenkaikkea opitaan tuntemaan ensin oma itsensä ennekuin pariudutaan.
Ja se on fiksua, ihminen on kypsä parisuhteeseen vasta kolmekymppisenä, nuo parikymppiset on vielä aivan kuutamolla kaikessa ja siksi ne pakkaa eroamaan "kolmenkympinkriisissä."
Kyllä 2 kymppiset ovat jo elämän kumppanin valinnassa. 30 ja myöhemmät ovat hitaita ja pahasti myöhässä.
Ihan sama mitä ihmiset haluaisivat asioiden olevan. Totuus on vain yhdenlainen.
Se rakentuu ihmisen luonnosta ja lainsäädännön toiminnasta.
Ainahan saa olla tuulimyllyjä vastaan puhaltelemassa, mutta sillä ei ole mitään vaikutusta.
Joillakin opinnot ovat vieneet elämää, sen ymmärtää. Silläkin saattaa olla hintansa.
Elämä on julma rajuudessaan. Silti terve ja kaunis toiminnassaan.
Missäkö on raittiit, savuttomat, lapsettomat n. 35-40 v naiset jotka eivät jaa pillua
" ympäri pitäjää" - NIITÄ EI OLE!
Mutta kaiken maailman panomiesten painamia, yh-naisia löytyisi "pilvin pimein"
Tämä on Totuus, ikävä kyllä!
Luulen että tuo on aika yleinen käsitys ihmisillä, joilla on terve luonnollinen näkemys elämään.
Koko sosiaalinen järjestelmä petti sdp politiikan seurauksena, jolloin nainen otettiin ulos naiseudesta ja sen piti alkaa esittämään " hyvää jätkää" .
Nämä sotkuihin sotkeutuneet naiset ovat näitä naisia josta puhut.
Jokunen todella harva yksilö saattaa löytyä kunnollinenkin.
Ehkä suurin vika on ollut heidän vanhemmissaan jotka välttelivät vastuuta kasvatuksessa tai antoivat sen kieroutua.
Lopputulos on selkeää.
ei naista pilaa se että sillä on lapsia ja menneisyys. kunnon mies ei hetkahda naisen menneisyyttä. ja ne kaikenmaailman panomiehet saattaa olla ihan hyviä miehiä hekin. neitsyitä ei taija tosin olla enää tuossa ikäluokassa.
sulla on väärä nimimerkki ja se on TOTUUS
NIM.27 " ei naista pilaa se että sillä on lapsia ja menneisyys"
Yksikään itseään vähänkään arvostava mies ei huoli naista jota on "höylännyt koko kylä"
Monellakaan miehellä ei ole aikomustakaan ryhtyä isäpuoleksi, niin se vaan on- eihän moni
nainenkaan ryhdy äitipuoleksi tai viikonloppu äidiksi.
ns. panomiehet ovat sitoutumiskyvyttömiä ressukka tyyppejä joilla ei tee mitään.
Nimimerkkini on OIKEA ja sinulla ei ole elämästä mitään käsitystä, tämä on TOTUUS
onneksi naiset ei edes halua tuollaista "kunnon mies"tä :D mulla todellakin on elämänkokemusta nuoreen ikääni nähden paljon. olen kerinnyt kokemaan yhtä jos toista. oikea kunnon mies arvostaa muutakin kuin itseään. oli mikä oli, se meni. menneisyys on menneisyyttä eikä sitä kukaan pysty muuttamaan. enkä ymmärrä miksi kukaan haluaisikaan toisten menneisyyteen puuttua. näitä koko kylän höyläämiä naisia meillä sanoa h_____iksi. niille maksetaan siitä. jos jollain naisella sattuu olemaan ollut useampia kumppaneita, niin tekeekö se hänestä kokokylän höyläämän? niin se maailma menee, emme enää ole 1950 luvulla. olisit silloin nuorena ottanut itsellesi kumppanin ja vihkiny sen ja pitäny, nii ei tarvis tänää itkiä sitä ettei "kunnon miehelle" löydy kunnon naista. sinä aliarvioit nyt aika pahasti koko nais-sukupuolen.
sinun milestäsi itsekeskeinen ihminen on kunnon mies.
ösdler: olet oikeassa, että kuvaamasi kaltaisia naisia on, mutta kyllä 35v. lasta haluavalla varmasti on se vauvakuume päällä ja jos sitä ei kaivattu, niin ollaankin sitten niissä, jotka eivät ehkä lapsia halua/saa ja jos näistä vielä pitää olla ne, jotka ovat mahdollisimman neitsyitä, nin vaikeaksi menee
Tunnen useita upeita 100% varmasti kunnollisia naisia, mutta kyllä he kaikki ovat jossain vaiheessa olleet vakavassa parisuhteessa, ovat itsenäisiä ja arvostavat itseään ja toisia ja olettavat muidenkin tekevän niin
ja kun se viimeinenkin kunnollinen kuulee juttusi ystäviltään, niin et varmasti häntä jatkossakaan näe.
logiikkasi mukaan on siis vain ekan kumppaninsa kanssa avioituneita edelleen aviossa olevia kunnon miehiä, täysin kokemattomia hitaita herääjiä ja panomiehiä. Mihin ryhmään sinä kuulut?
Hei kunnon mies - olet ääliö... :DDDDD Ne naiset ei vaan halua lähestyä sua (voisiko olla näin?) ..
Tuohon aloittajan "kunnon nainen" määritelmään sopivia naisia ei enää tuossa (35-40) ikähaarukassa ole.
Kunnolliset naiset " viedään" viimeistään 20-25 vuotiaina ja äideiksi nämä naiset tulevat
30 ikävuoteen mennessä.
Vai tunnetko sinä jonkun 35-40 vuotiaan raittiin, savuttoman, lapsettoman ns. yhden miehen naisen?
Minulle ei tule ketään mieleen vaikka kuinka mietin.
tuollaisen "raittiin, savuttoman, lapsettoman ns. yhden miehen naisen" joka kerta kun katson peiliin :) mutta ikää vain on tuo 42... Ja sinkkukin vielä!
Olen siis todella harviNainen :) :)
tunnen muutamanki. olen itse alle 30 mies enkä niille kelepaa. tai saattasin kelevatakki mut he ovat niin mukavia kavereita ettei sitä kannata suhteilla pilata. ei niitä baareista löydä. tai deittisivuilta. he ovat uranaisia ja heidät löytää töistä.
"raitis, savuton, lapseton ns. yhden miehen nainen" , löytyy ainankin 2 Suomesta. Nih.
varmaan siellä missä niitä kunnonn miehiäkin...jos joku ketois missä? Ite täytän sun kaikki muut vaateet, mut mulla on lapsia. Ja mut löytää takuuvarmasti kuntosalilta =))
"Ite täytän sun kaikki muut vaateet, mut mulla on lapsia. "
Sittenhän sä et ole kunnon nainen.
...paitsi että 13 vuotta nuorempi mies otti minut omakseen vuosi sitten. Arvosti kai samoja asioita kuin sinä. Missä tapasimme? Työn merkeissä, kansaivälisen yhtiön kokouksessa.
Tiukkapipo, Sinähän olet varattu!
Missä on raittiit, savuttomat, lapsettomat, noin 35-40 vuotiaat naiset, jotka eivät harrasta
irtosuhteita?
Täällä yksi, ikää tosin vasta 27...