Mitä palstan väki aikoo tehdä perjantai-iltana? Nyhjöttää kotona ja naputella tietokonetta.
Niin ei saa tehdä!
Menkää kaikki palstan miehet huomenna kapakkaan ja vetäkää alkoholia sen verran että estot
katoaa ja hakeutukaa naisten seuraan.
Eihän siellä kapakassa ole yhtäkään kunnon naista, mutta niitä itseään jakavia horoja siellä
riittää, joten ottakaa sellainen naikkonen mukaan ja nussikaa sitä, niin muutkin miehet tekee!
Onnea Matkaan!
Niin ei saa tehdä!
Menkää kaikki palstan miehet huomenna kapakkaan ja vetäkää alkoholia sen verran että estot
katoaa ja hakeutukaa naisten seuraan.
Eihän siellä kapakassa ole yhtäkään kunnon naista, mutta niitä itseään jakavia horoja siellä
riittää, joten ottakaa sellainen naikkonen mukaan ja nussikaa sitä, niin muutkin miehet tekee!
Onnea Matkaan!
Vastaukset 71
Vanhimmat
Naiset on tehty nussittaviksi!
Tehty nussittavaksi. Naisia on "käytettävä" sen aikaa kun niillä jotakin tekee, eli 30 vee alkaa
olla se takaraja. Painakaa näitä naisia niin vitusti ja kun yhteen kyllästytte niin uusi tilalle,
SO SIMPLE!
Arvaan: Eino...
Kuunnelkaa kunnon ATM:t Einoa! Eino SAA.
Eikä oo kuin Kunnon mies, tehomies, jotain... Eino on kahvilanaisen kanssa.
Pohjat 12 e
Sisäänpääsy ja narikka 10 e
Viisi/kuusi olutta 30 e
Snägärimättö 8 e
Yhteensä 60 e
Tyhjän saa halvemmallakin.
Pohjat 10 e (six-pack riittää meikälle)
sisään ja narikka 0-10 e (ei välttämättä yökerhoon)
muutama olut 10-15 e
safkat kotona
Yhteensä 25-35 e.
Kaikkein halvin versio:
Pohjille virolaista vodkaa desi-pari 2€
Kyytipojaksi 1 jointti kotona, 1 baarin pihalla, tupakka+budit 4€
Sisään ja narikka 0-10€
Sisällä kaksi pientä juomaa 6-8€
Virolaista 80% vodkaa pienestä salapullosta 2€
Kebab 5€
Yhteensä 19-31€
__________________________________________
Ei sillä että mihinkään baariin jaksaisin lähteä, ei sieltä mitään todellista saa.
Todellisuus on Sinkut-palstalla!
Saa sieltä pillua.
Kapakat on ihan persestä, jos sinne naisen toivossa menen muka, en rahaani sinne tuhlaa kovin montaa euroa tänä vuonna. En vaan jaksa enää sitä skeneä, miten kyöhnätään ja valkkaillaan ja sitä show'ta pitäs esittää ja vetää naisen saamiseksi!
Menen kyllä Mp-messuille mp-porukkani kanssa huomenna.
Mun estot ei muuten lähteneet alkoholilla, muuten hyvää kun haluaa konetta relata.
Hei Reipas,
Minä meinasin mennä mp-messuille lauantaina. Jää paremmin aikaa koko päivä ihastella uutuuksia. Pitäisi ehkä tuo oma 600 kuutioinen vaihtaa tänä keväänä. Itse kiinnitän huomioni japsi nakuihin. Entäs sinä?
Ja jäi tuohon sitten laittamatta nimimerkkiin että "naiskuski".
No moi naismotoristi :) CBR on tosi kiva pyörä minulla on ollut toki 600cc ja voisin vieläkin sillä ajaa, niin kelpo peli.
Toki matkaa on täältä east-sidestä kiitettävästi, joten messu päivä jäi aika lyhkäiseksi, tuonne varaa toki aikaa. Upea messu!
Tsekkasin " sen toisen Amerikkaisen" Victoryn pyörät, komeita, joskaan ei maata mullistavia. Suzukilla ja Kawasakilla oli niin kauniit messu-neidot että on varmaan olla rikollista noin kaunis nainen mitä näin.
Surkeutta oli B-Kingin R.i.p ilmoitus, toki pari ylivuotista olisi nopeeille ostajille. Triumphin Speed Tripleä en nähnyt, mikä kiinnostaa nyt eniten. (tai sitten kauniit Hesalaiset naiset nappasivat tämän cowboyn huomion juuri sillä hetkellä) Tosi iloinen kolmekymppinen ;)
Mistä baarista ATM voi saada kaunista teinipillua?
No en tiedä saatko teini pillua mistään baarista, mutta pillua kumminkin.
Pillua löydät aivan varmaan, Sitähän ne naiset tyrkyttää, käy " polkasee"
Mutta mulle ei kelpaa ruma nainen!
Pillu se on rumalla naisellakin, mee huomenna kokeilee.
Niin reikä se on rinkelilläkin.
Kulta! Muista ostaa huomenna rinkeleitä! Vaikka vaniljarinkeleitä
Ostakkee rinkeleitä! Ostakkee ostakkee!
Alkoholi on aivan turhaa, olen todennut että ei sillä maailma parannu. Sitä paitsi olo on karmea humalan jälkeen, evvk. No mutta itseasiassa voishan sitä käydä vilkaisemassa meininkiä baarissa, mutta vain jos on hyvä sää. Tyylivaatteet ei kestä huonoa säätä. Siis pitämään vain vähän hauskaa, mutta seuran toivossa en sinne mene. En myöskään tee aloitetta se on varma asia, uuden vuoden lupaus pitää.
yksinäinen vuosi luvassa
Niin on entä sitten. Niitä on kuule jo niin monta takana että ei haittaa vaikka tulee taas yksi lisää. Mutta poikkeus on jos mielenkiintoisen kohtaan, niin silloin voi harkita aloitetta.
Mistäs tiedät, onko nainen mielenkiintoinen, ellet puhu sen kanssa? Hyvännäköisiä naisiahan tuolla baarissa kyllä pyörii.
No en mä sitä suoraan tiedäkään tapanani on selvittää se näin: Ulkonäköön ihastutaan, sitten jos tulee esim. flirttiä niin sitten voin mennä jutteleen. Ja jos normaali juttelun aikana selviää että mielenkiintoinen on niin sitten voi siinä samalla tehdä aloitteen jatkosta.
Päivitystä, en lähde baariin kurja keli. Liian kylmä...
Eli kotona nyhjötän ja naputtelen konetta.
Eiköhän sinunkin sisko, äiti tai serkku ole siellä käynyt ja kaikenlaiset naiset niissä käyvät joten tuo on ihan turhaa pilkkaa ja toisaalta silmänlumetta.
Olen miettinyt mitä tehdä tänä iltana, onhan sentään perjantai-ilta. Hmm. Ajattelin nyhjöttää kotona ja naputella tietokonetta... Eihän nainen voi mennä yksin baariin olematta lutka. Toisaalta... pikku hiljaa alkanut tuntua, että haluan lutkaksi. Lutkaprinsessaksi.
"Toisaalta... pikku hiljaa alkanut tuntua, että haluan lutkaksi. Lutkaprinsessaksi."
Miksi ihmeessä? Ollaanko sitä niin elämään kyllästyneitä vai?
Kyllä. Parempi elävä lutka kuin kuollut neitsyt, VAI?
Kyllä nainen voi mennä baariin yksinkin. Vanhempana sitten kadut kun murjotit yksin kotona koko nuoruutesi.
No ei voi. Olispa aikamoisen orpo olo. Eikä se onni ja autuus sieltä baarista löydy.
Miksi haluat halventaa itteesi? :D Haetko kenties jotakin hyväksyntää? Haluat päästä joihinkin "koviin piireihin" vai? xD Vai eikö elämästä nyt vain muuten löydy parempaakaan sisältöä kuin lutkaaminen?
Sinä et ehkä voi, mutta mitäs vittua alat muita kieltämään.
"Lutka" tarkoittaa kai vain sitä, että on normaali nainen, jolla on normaalin naisen seksuaalisia haluja ja tarpeita. Siis tämän palstan enemmistömiesten mielestä.
Siis homma menee niin, että kun katsoo paljon pornoa, kuten kai monet tän palstan miehet, niin tulee sellainen käsitys, että kaikki naiset ovat sellaisia, pornostaroja panomiesrinkeineen. - Tai sitten pyhimysmarttyyrineitseitä. Mitään normaalia ei mahdu väliin.
Lutka. Se tahtoisin olla jos noista on vaittava.
En taida uskaltaa yksin baariin. Kulka sinne muka yksin menee. Paitsi tietty jos alkaisin käyttää alkoholia ja mielellään myös huumeita.
Rohkeasti vaan heittämään läppää ihmisille, vaikka johonkin, missä istuu vaikka pari ihmistä taikka tiskillä jollekkin, niin voi jatkossa kyseisessä baarissa olla baarituttuja, paremmassa tapauksessa jopa kavereitakin. Sillein minäkin olen osan kavereistani löytänyt! Siitä tosin olen samaa mieltä ettei se onni ja autuus välttämättä sieltä löydy, jos kyseinen baari ole muutenkaan itsensä mieleen.
Jotta älyäisivät pysyä poissa niin tyhmästä toiminnasta. Ja te voisitte sitten taas ruikuttaa.
ja antamaan pillua etkä valittamaan.
Sehän on huomiohuoraamaista. Tästä on varoitettu monta kertaa tällä palstalla. Ei kannata mennä halpaan tytöt.
ite oot tyhmä. minä oon monet kivat pimut baarissa tavannu ketkä on siellä yksin olleet ihan minua odottamassa
""Lutka" tarkoittaa kai vain sitä, että on normaali nainen, jolla on normaalin naisen seksuaalisia haluja ja tarpeita. Siis tämän palstan enemmistömiesten mielestä."
Määrittelisitkö mitkä on sinun mielestä sitten ne "normaalit naisen seksuaaliset halut ja tarpeet"? :D Onhan meillä kaikilla kyllä halunsa ja panettaakin välillä joskus? Eikö sitä voi hillitäkkin? Tarpeensahan voi tarpeen vaatiessa ihan hyvin tyydyttää kyllä omalla kädelläänkin taikka dildolla. Lutkahan tarkoittaa naista, joka harrastaa ja on harrastanut seksiä parisuhteen ulkopuolella, eli toisinsanoen toiminut panopatjana. No haluatkos sitten olla kunnon nainen, etkä lutka? Siinä tapauksessa nussi vaan omaa jätkäkaveriasi tai löydä sitten sellainen, äläkä lutkaile.
Voi kun ootte söpöjä ja tyhmiä. Vielä teidät kellistän ja sitten kikatatte. "Iih, eikun mulla on jo oma kulta", "kulta, smulta", vastaan ja vähän kutittelen ja rintaliivien hakasia jo vähän hamuan. "Ihihihihii, kutittaa", kiherrätte, selvästi nauttien. Lisää vuorosanoja illasta: "Ei älä, ei sieltä, olet tuhma", "Tiedäthän mitän tuhmille tytöille tehdään"... "Ihiihhihi, aaaah..."
No sehän hyvä. Minä en tahdo tavata sinua. Joten jään kotiin.
Oikeassa olette. Yksinäisten on parempi pysyä poissa meidän sosiaalisesti menestyneitten maisemista. Todella masentaa katsella jotain yksinäistä ihmistä joka yrittää löytää seuraa. Ihan hävettää sellaisten puolesta. Eivätkö voisi olla vain kotona, etteivät muutkin masennu.
Kokemuksesta tiedät?
BTW mitä tuhmille tytöille tehdään?
Voin näyttää jos lähdet illalla baariin.
Sitähän minä yritän tässä selittää tuolle miehelle mutta eihän se tajua. Mutta se, ettet sinäkään ole hyvilläsi, siitä kun saat pitää kaikki ihanat ja laadukkaat baaripokat itselläsi, on hieno esimerkki epäreiluudesta.
Tytöt pysyy tänään kotona.
SE ON LUTKA!!!!!!!!!
HÄH HÄH HÄH HÄH HÄÄÄÄÄ
...tarpeesi ennemmin toisen kanssa jos vaan voisit. Mutta ah ja voih, kun et itse siihen pysty, niin määrittelet että se on kaikkien kannalta epäsuotavaa toimintaa.
Aidolla periatteella "jos minä en saa niin ei muutkaan saa!"
Noh, kyllähän sitä puskasta saa huudella, mutta ongelmana on että ketään ei kiinosta mitä te sieltä puskasta huutelett.
Jutta Gustafsson, mitä yksinäinen huonot sosiaaliset taidot omaava tekisikään joukossanne!?
Ja parempi pysyä miestenkin vähän kauempana tuonlaisista kaunottarista. Meinaan kun tuppaa se odotettu elinikä lyhentyä ihan yllättäen.
No ei sitten mitään, joten suksikoon vaikka kilin vittuun!
"Noh, kyllähän sitä puskasta saa huudella, mutta ongelmana on että ketään ei kiinosta mitä te sieltä puskasta huutelett."
Kunhan vaan kerroin totuuden "lutka" sanan merkityksestä, ei sen enempää :D Näin ajattelee kyllä kaikki! Halusitpa sitä tai et.
"...tarpeesi ennemmin toisen kanssa jos vaan voisit. Mutta ah ja voih, kun et itse siihen pysty, niin määrittelet että se on kaikkien kannalta epäsuotavaa toimintaa."
"Aidolla periatteella "jos minä en saa niin ei muutkaan saa!""
Ensinnäkin mikä tarve minulla olisi harrastaa noita? Ja toiseksi minulla kyllä kävisi hyväkin flaksi joidenkin hyvännäköistenkin naisten kanssa ;)
No jos sulla ei ole oikein seksuaalisia tarpeita, niin milläs auktoriteetilla ohjeistat muita ihmisiä, joilla tarpeita on?
ES, koita olla ahdistumatta näiden kaksijakoisten naiskuvan omaavien idioottien jutuista.
Minä aikoinani jätin ensimmäisen miesystäväni osin sen vuoksi, että sai kiksejä siitä, että oli ollut ensimmäiseni. Maailmassa on kyllä miehiä, jotka arvostavat tätä tämän itsensä vuoksi, ei minkään mystisen immenkalvon takia.
Huonojen miesten mielipiteillä ei tee mitään. :)
Siis "arvostavat NAISTA tämän itsensä vuoksi", piti kirjoittamani.
Nyt kyllä laski sun pisteet. Siis voi jumalauta, sinähän olet ihan seko. Jätit miehen, koska hän arvosti sinua. Palautatko ravintolassakin ruuan kokille, koska annos oli liian hyvä? Duunissa otat loparit, koska pomo arvosti työpanostasi liian paljon?
On paljon muita ja todellisimpia syitä arvostaa naista kuin neitsyys tai miten monen miehen kanssa nainen on harrastanut seksiä.
Ihan sama mikä se syy arvostaa toista ihmistä on, mutta lahjahevosen suuhun ei katsota.
Lahjahevonen? En tajua.
m30, en taida paljon sinun pisteistäsi välittää.
En toki olisi jättänyt miestä, joka olisi arvostanut minua sellaisten piirteiden vuoksi, joita myös itse itsessäni arvostan. En kyennyt sulattamaan miehen kaksinaismooralia: hänestä oli vain hyvä, että hänellä itsellään oli ollut muutama suhde takanaan ennen minua.
että minä olisin näitä jotka kuksii monta naista ennen sitä oikeaa, mutta vaatii sitten että muijan pitää olla täysin neitsyt? Voi hyvä nainen, olet nyt ymmärtänyt ihan väärin. Mainitsinko muka missään naiskokemuksistani? En edes ole vielä mennyt yhdyntään asti kenenkään kanssa.
Ja mistäs päättelet ettei minulla ole seksuaalisia tarpeita? Kyllähän meillä suurimmalla osalla on, mutta sekö sitten tarkoittaa sinun mielestäsi sitten sitä että pitäisi sen vuoksi harrastaa yhdenillan suhteita? Niinkö!? Saisinko kysyä mitä järkeä noita on ensinnäkin harrastaa? Aina on ollut ihmisiä, jotka sinua sen vuoksi haukkuu lutkaksi. Ne ei ensinnäkään ole edes niin kummoisia kuin parisuhteessa oman rakkaansa kanssa. Muutenkin aika vitun sisällyksettömän oloista elämää! Tiedä kaikenlisäksi mitä idiootteja tai sekopäitä sinä vielä kaikenlisäksi toisit omaan kämppääsi :)
Ei, en tehnyt sinusta sellaista oletusta. Jälkimmäinen oli vastaus m30:n kommenttiin.
Mun mielestä lutkittelu itsessään on jo paha asia. Ja kaksinaismoralismi vielä sitä pykälän verran pahempi asia.
että lutkittelu on kyllä aika paha asia, mutta toisaalta joskus tosin ihan tarpeellista, jotta vaan saataisi kontrolloitua naisen seksuaalisuutta. Ei menisi niin helpolla överiksi tuo elämä naisella :) Ajautuisi muutenkaan niin pahaan suuntaan elämä ;)
mieluummin vakipanoani. Tai nussia on väärä sana. Vietän vp:n kanssa mukava illan: syömme, katsomme jonkin leffan ja sitten rakastelemme....
Miksi puhut vakipanon kanssa rakastelusta? Ette te varmaan mitään rakastuneita ole?
aistillista seksiä. Ei se mitään syvää rakkautta tarvitse.
aika homolta kuulostaa.