täällä on semmosia akkoja jokka tekkee pentuja kymmenelle ukolle ja kasvatettaan joko itte tai työnnettään mummojen kasvateiksi,mutta pennut kasvaa ilman issää,ja sitte jos sattuis jonku äpärän isä välittäämmään niin pannaan kauhiasti vastaan että ei ees yksi pentu sais isän mallia..kummaa hommaa.mitä niistä isättömistä äpäröistä sitte tullee?uusia vastuuttomia ja kierre jatkuu.
näin ivalossa
14
1196
Vastaukset
- ikävät ihmiset
on sellasii ukkoi ,jotka karkaa het ku lapsi syntyy.
- dna:ta rajan takaa
ei edes tiedä kuka on oikea isä
- käteenkö
mitäpä me ukot tehtäs jos ei ois noit akkoi .. melko ankeeta ois
- niiettä
siellä taitaa olla sellasii ukkoikii mikkä väsää penikoita vähä joka kulman taakke ja joka pesueeseen, nii ettei omaansa omak tiiä.. taiakki olla yks sellanen väsätty siekii ko täälä huuat
- niiettä
no jos vaikka oisinkii siu serkkuis laps ni sithä myö oltaiskii sukuloisii myökii.. Eri asia vain, että jos miun isäin on siun isäis serkku, mut se ei sit oiskaa siun isäis se siun isä, sithä myökii voiaa verestää sukuu iha reteesti, mut ei kerrota kellekää, ni luulevat et tehhää oikein.. sille.. niiku paikallisetkii..
- kultahippu lovers
niiettä kirjoitti:
no jos vaikka oisinkii siu serkkuis laps ni sithä myö oltaiskii sukuloisii myökii.. Eri asia vain, että jos miun isäin on siun isäis serkku, mut se ei sit oiskaa siun isäis se siun isä, sithä myökii voiaa verestää sukuu iha reteesti, mut ei kerrota kellekää, ni luulevat et tehhää oikein.. sille.. niiku paikallisetkii..
tellu huumoria
- jarttzu
olipa osuva kirjoitus.tuttuni eksä on aivan selvästi seonnu,ja tuttuni haluaisi lapsensa itellee,muttako tuo laki antaa lapsen aina naiselle automaattisesti.kysyisinki että kuinkahan sekasin sen akan pittää olla enneko se lapsi otetaan pois? eikö riitä sairaalloiset kirjoittelut ja sairaat soitot ym häirinnät? pittäkö sen joutua ensin pakkohoitoon ennenku se laps otetaan pois?ja pittääkö tapahtua jottain kauheaa enneko laps pois otetaan.akka selvästi pelaa llapsella.ja elää täysin fantasiamaailmassa,aivan seko siis.jännityksellä ootan miten heijän stoori loppuu.olis ees joku viisas siinä porukassa ja tekis jotaki viisasta,eikö net sukulaiset nää kuin hullu se akka on ja SAIRAS hoitooon!!!
- niinpägeu
olishan se mukavaa jos kirjoittaisi suomeksi.
- tyhmää
väärin et lapsen isät pääsee aina tuossa tapauksessa livistään lapsestaan....katsos kun käyttävät tota tilannetta hyödyksi[paljon sellaisiakin]---harmi.
-sit myös...
Se on se laki niin ihmeellinen,varmaan aateltu et äitistä on kaikkeen,mut siin ei ajatellakaan lasta sen koommin ...et on myös isä,joka kuuluu LAPSEN elämään mukaan...sellaisia isejä on kuitenkin paljon.onneksi. - Näihin kyllästynyt!!
Se stoori ei lopu koskaan...Se akka tulee pilaamaan tytön kaikki juhlat sättimällä sen isää. Tietenkin hän on fantasioissaan netissä suunnitellut etukäteen kaiken mitä sitten sanoo ja tekee.Pahoitteluni ja voimia tuttavasi perheelle
- joksako
Kaikki alkoi,kun menin naimisiin.
Vaimolla oli aikuinen tytär,josta siten tuli minun
tytärpuoleni.
Isäni tuli vierailulle,rakastui tytärpuoleeni ja
meni tämänkanssa naimisiin.
Niinpä tytärpuolestani tuli myös äitipuoleni.
Vaimoni sai pojan.
Siitä tuli automaattisesti isäni lanko,koska se on
isäni kanssa naimisissa olevan tytärpuoleni
velipuoli.
Koska poika on äitipuoleni veli,se on siten myös
minun setäni.
Isäni vaimo sai pojan.
Se on myös minun veljeni,vaikka samalla olen
myöskin sen ukki.
Onnhan se tytärpuoleni poika.
Vaimoni on minulle mummo,äitipuoleni äiti.
Siitä seuraa,että olen oman vaimoni lapsenlapsi.
Ottaen huomioon,että olen naimisissa isoäitini
kanssa,en ole ainoastaan vaimoni puoliso ja
lapsenlapsi,vaan myös itseni isoisä.
Siksi ahdistaa. - talvikkiäitee
mitä tullee kusipäitten kakaroista muuta kuin kusipäitä
eräänki tutun poika teki vasta lapsen parikymppisenä on off suhteessa,ite synty aviottomana aikoinaan.että väähän aikaa leikitään kotia ja lopetetann kun ei jakseta työnnetään lapsi jonnekin tai poika lähtee muuten vain.näinhän se menee.miksi ei voi vain seurustella miksi pitää alkaa niitä lapsia heti tekemään?- homosapiens???
Luonnon vietti teetättää tätä jotta ihmiselle tulee kauhea tarve lisääntyä.Evoluution ihme myös ihminen!!!!
- lapset
homosapiens??? kirjoitti:
Luonnon vietti teetättää tätä jotta ihmiselle tulee kauhea tarve lisääntyä.Evoluution ihme myös ihminen!!!!
Toivottavasti ne LAPSET eivät lue näitä täyttä ymmärrystä vailla olevia kirjoituksia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta
Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama204988Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?
Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä634016Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille
Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve723584Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus
jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.732678Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa
asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu1472443Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta592328Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään
Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl632113Mitä tapahtui?
Mitä tapahtui keskiviikkoiltana kun oli paljon hälytysajoneuvoja ja mediheli?272077- 1281571
Martina Aitolehti läpäisi Erikoisjoukot - Tilittää umpirehellisenä kuvauksista
Martina Aitolehti selvisi Erikoisjoukot koulutuksesta. Hän myös malttoi pääosin pitää mölyt mahassaan, vaikka saikin ko371505