kokemustenne mukaan haaveilla hääpäivästään jo teini-iässä ja osteskelevat häälehtiä ja morsiuspuvunkin jo ennen kuin on mielitietystä hajuakaan?
Olisiko tällainen kehityssuunta suotavaa?
Olisiko tällainen kehityssuunta suotavaa?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kai tuo on vähentynyt sitten 50-luvun.
Tai en minä tiedä, mutta luulisin.
kait aika useet haaveilee jostain satuhäistä :) barbivaihe päällä..
jäi..
Olisiko tällainen kehityssuunta suotavaa? - kyllä sitä ukon köntystä ehtii katteleen..turha hosua :) eikä ne häät siitä suhteesta sen kauniimpaa tee..jos meneekin naimisiin vain häiden takia, niin vituiksihan se varmana menee..no voi se mennä muutenki kyllä :) mutta siis mennähän näyttävästi naamisiin on kaikista pimein syy avioitua :)
kasvatuksesta. Harvemmin, eiköhän se ole sitä jenkkisoopaa.
koiperhosen toukat eivät edes syö keinokuitutekstiilejä, villavaatteiden suojaksi naftaliiniä aikoinaan käytettiin.
Anopin neuvoja ei kannata kuunnella koskaan.
Kovinkaan moni, tiedän kyllä yhden naisen jolla on morsiuspukuja useita kappaleita varastossa mhdollisen naimisiinmenon varalle. Sekä vielä vauvanvaatteitakin. Aviomiehen tapaistakaan hänellä ei silti ole koskaan ollut.