pörrääkö täällä nyt jo monetta tuntia kopteri vai mitä tapahtuuuu
HELIKOPTERI
rolloqueen
261389
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Se on kuin kaupugin sairaankuljetus pitää heti tehdä lehteen juttu kuinka hyvin asiat on jos joku mokaa pahasti.Nyt kopteri pörrää tyhjää mainosmielessä.Kuka se kissan hännän nostaa ellei kissa itse.
no kerroppa sie ydinfyysikko että mitä yhteyttä on kaupungin sairaankuljetuksella ja helikopterilla ?????????
Eikö aslak ja roi sair kulj olekkaan samaa puljua? Ainakin henkilökunta on samaa asut vain vaihtavat tarpeen mukaan.Kyllä on pieni piiri tässäkin asiassa onkohan oikein?Kaikkonenkin ihmettelee vaikka on töissä siellä.
Se on ennakoitia kun rovaniemen sairaankuljetus laajenee ympäri lappia.No katos kun rovaniemen pojat net hallitsee kohta kaikkia kuntia myös aslakkia siinä se yhteys on kauppinen/malinen.com
Katsos kun nykypäivänä on niin vaikea löytää hyviä työntekijöitä ja töitä on kuitenkin paljon tarjolla. Siksi samaa porukkaa useassa paikassa töissä. Ja kun vielä työaikakin on niin suotuisa.
Juu eli hyvävelijärjestelmä toimii sairaankuljetus aslak lks linjalla. Ei taida olla mitään uutta.Vai onko kytkös eli esimies asemat sisäsiittoisia.Yleensä tulee vammaisia lapsia tollaisista "sukurutsauksista".
Mie kuulin huhuja, että Malinen ja Kauppinen olis lennelly iltakaudet kartottaen tiluksia ja hyviä sijaisia! Ja näillä lennoilla saa tarvittavia tunteja lentolupakirjan suorittamiseen, josta myös on huhuttu että olis työnantajan kustantama ja vielä työajalla kun on sitä luppoaikaa saku- keikkojen välissä, eikös oo ruokotonta, no huh huh!
No mutta hyvähän se on jos oikeesti jotain hyötyä on eikä.Huvikseen Molemmat kun on pikkupoikia niin tuntuuhan se mukavalta olla hetki muita korkeammalla.
kumma kyllä kun koko yön oli ilmassa. siltä ainakin kuulosti.
Utttin laskuvarjolääkärit hyppelevät roottorin päistä lumihankeen ja niitä hakevat kaukolämpökameralla.
Niinhän sitä lehdesä oli otsikkona että ne lähtee lappiin!
Aslakki tuo niitä jäätyneitä poikia lks ään ja ambulanssi roudaa lks kentältä ensiapuun n 100m
Jouduttiin silloin joskus armeija-aikoina hakemaan metsästä pois niitä laskuvarjojääkäreitä. Iso osa niistä kaupunkilaispoikia ja heti olivat hukassa, kun ei näkynyt kaupungin valoja missään :)
APUA !!!!!! Mitä nyt tapahtuu rovaniemellä ????????????????????????????? Lentokone lensi taivaalla !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Onko nyt syttymässä sota ??????????????? Ja onko sillä jotaki yhteyttä kaupungin sairaankuljetukseen ????????????????????? Ootta te pönttöjä :)
Kuulin juuri kaupungin sairkulj hoitajalta että nyt voidaan lainata kaikkia ambulansseja ympäri lappia koska ollaan samaa lafkaa.Se lentokone juuri kartoitti Ampparien kulkua.Ja pönttö havainto oli 15min sitten norvatien risteyksessä paljain päin ilman hiuksia.Suu kävi ja kädet heilui (olikohan sääskiä ilmassa)
Sitä saa ihmetellä kun monta päivää putkeen kopteri vetää ilmassa että mitähän täälä tapahtuu.
joo, poromiesten konsti, kopterilla lasketaan - nyt vaan ambulansseja - ettei vaan olis ison firma herrat laskeskelemassa laidunmaita ja kohta laittaa autoihin omia korvamerkkejä...
Se on pyhä ja salainen asia mitä rovaniemellä tapahtuu,koska yleensä se ei kestä julkisuutta.Tämä on kokeilua lapin malliin mitä kestää tehdä ennenkuin media älähtää ja kielletään.Tosin se on julkisten varojen väärinkäyttöä mutta vastuuta ei ota kukaan.
ennemmin täällä suomi24:ssa asiantuntijat älähtää
Veit sanat suusta:)
vanhaan taloja kuvattiin helikopteristä ja kuvia myytiin sitten ovelta ovelle tai postissa?
Nykyään etsitään putkivuotoja lämpökameralla/helikopterissa... iltaisin rauhallisempaa etsiä vikoja, kun ei ole häiritsevää liikennettä maassa eikä ilmassakaan.
Venäläiset salakuvaajat tekee ilmatilaloukkauksia! Varokaa ettette joudu kuviin.
Maps.ryssa.ptn
kuka ja miten sen ensihoidon tähänkin onnistui sotkemaan... hä??? lehtijututkin on kuulemma muualta ehdotettu, ei ole itse häntää nostelleet... kateelliset täällä panettelee... ettei vaan kirjoittaja puhuis äänellä joka on jäänyt ulkopuolelle omaa osaamattomuuttansa...
Niin onkin ollaan yhtä suurta persettä,tosin ei nouse joka keikalle (tulkoon millä haluaa). Kyllä nyt pitäis saada lisää autoja ja henkilökuntaa. Kun lainatessa loppuu autot ja ylityövuorolaiset ei voi ajaa niitä ajoja kun ollaan itte nukkumassa.Kyllä on suuri vääryys taas käynyt.Kyllä muistetaan ns vihamiehet,ja net jotka ei suostu meijän persettä nuolemaan kun saadaan isopyörä pyörimään eli sairaanhoitopiiri aloittaa meidän johdolla.Eihän meidän tartte ees hakea työpaikkaa kun sairaanhoitopiiri ,lapinliitto ja kaupunginsairaanhoito on samaa puljua näin se meillä.Kyllä näitä "katellisia " riittää kun ottavat osaa kaupungin rehellisyydestä ja oikeudenmukaisuudesta.Ja vielä kehtaavat julkituoda Ziizus sentään.