Hei. Laitatin Botoxia poikittaisiin otsaryppyihin ja huulten yläosaan. Piikit eivät sattuneet lainkaan ja vaikutus tuntui muutaman päivän kuluttua ja yläluomet alkoi roikkumaan. Otsaan ei enää tule ryppyjä vaikka kuinka yrittäisin. Ennen Botoxia rajasin silmät tussilla yläripsien juurista ja laitoin luomiväriä kulmaluun alle. Nyt en saa enää siististi tehtyä yläluomen rajausta, koska yläluomet alkoivat roikkua, enkä saa niitä enää nostettua. Tulikohan liian suuri määrä botoxia. Eli nyt näytän paljon väsyneemmältä ja silmät pienemmiltä kuin ennen Botoxpiikitystä. Kuinkahan kauan kestää että yläluomia voi taas nostaa ylös. Kysynkin nyt jos joku tietää kuinka kauan botoxin vaikutus kestää. Jos tää on lopullista niin harmittaa todella. Jodunko odottamaan aineen vaikutuksen lakkaamista vai mitä voisin tehdä. Harmittaa koko toimenpide todella. Olin suurine silmineni ennen ruiskeita paremman näköinen. Odotan vastauksia onko muillakin samanlaisia kokemuksia kuin minulla?
Botox
6
1045
Vastaukset
- kohtalotoveri
Minulle kävi aivan samalla tavalla! Botoxia laitettiin otsaryppyihin ja "sibeliusryppyihin". Lopputulos on sitten sellainen, että kulmakarvat laskeutuivat alas ja silmät roikkuvat todella pahasti. Olen suoraan sanottuna epätoivoinen.
En olisi missään tapauksessa ottanut botoxia, jos olisin tiennyt, että näin voi käydä. Ennen ruiskeita kyllä puhuttiin lääkärin kanssa botoxista perusteellisesti, mutta missään vaiheessa hän ei edes puolella sanalla maininnut, että homma voisi mennä näin pahasti pieleen. Ja todellakin, jos joku tietää mitään keinoa korjata tilannetta, niin olisin enemmän kuin onnellinen.
Missä Mummu63 muuten kävi botoxit laitattamassa?- Suosittelen!
Restylanea tai Perlanea. Ne ovat täyteaineita, eivät hermomyrkkyä kuten Botox. Olen erittäin tyytyväinen ja nyt vaikutus on kestänyt jo yli puolitoista vuotta, kun aluksi piti ottaa puolen vuoden- vuoden välein. Minulla oli syvä siibeliusryppy, mutta ei ole enää. En rypistä otsaani enää, kiitos täyteaineen, joten uutta ryppyä ei enää tulekaan :))
- Cubricum
minulle on laitettu Botoxia, otsa on todella sileä nykyään. Minulle laitettiin samalla kulmien kohotuspiikit joten päinvastoin, minulla kulmat kohosi kauniisti (keskeltä ovat toki hieman alempana mutta reunoille mennessä kaareutuvat ylöspäin).
- Maride
Sama täälä laitetii ja koko otsa valui mun suurille silmille ja aikoivat leikata siten mun luomet kuulema siksi laitoivat että on hyvä leikata. en voi mennä mihinkään nyt 2- viikoo takana vähän silmät paremmat mutta vielä kuopassa ja oo niin pirun vihasen näkönen ja toinen puoli vähä alempana. En ois suostunu jos oisin voinu kuvitella sanovat että 2kk ja sitten on melkein kun ennen ja että sit vois lisätä mikä järki en haluu leikata silmiäni ja että otsa ja kulmakarvat on noin almaatta ... Eivät vaikuta ammatti taitoisilta tai haluavst vaan leikellä...
- Wheretoput
Älkää laittako ainakaa hammaslääkärillä. Minulla Teronen töpeksi ja saia aikaan järkytyksen.
- Anonyymi
Kävin laittamassa botoxia otsaan ja kulmien kohotuksen. Tämä on aiemmin toiminut hyvin eli kulmat eivät valahda alas ripsien päälle, vaan nousevat kauniisti, luomivako näkyy, virkeä ilme.
Viime kerralla toinen silmä epäonnistui ja lopputulos on toispuoleinen.
Kävin 2 viikon kontrollissa ja toinen hoitajatyttönen oli 20 min myöhässä ja sanoi, ettei voi tehdä mitään.
Mikä idea kontrollissa, kun sanotaan Hups, ei voi tehdä mitään
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta643235Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433087- 422447
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1002197- 311903
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271800- 481616
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851405- 391290
- 811132