Päättele tuosta vilin deviaatioista
http://en.wikipedia.org/wiki/Perversion
Onko vili perverssi l. pervo?
11
337
Vastaukset
- jonnehernessi
vili tenno on perverssi orivedeltä
- tenho_vili
.
Sir Tenho Vili on myös silmitön Voyeurismiin syyllistyjä
Voyeurismi
"Voyeurismi (ransk. voyeur 'katselija') eli tirkistelynhalu on parafilia eli seksuaalinen käytöshäiriö, jossa asianosainen haluaa tarkkailla alastomia ihmisiä tai toisen sukupuoliyhdyntää. Tavallisesti tämä tapahtuu tirkistelyn kohteen tietämättä ja johtaa kiihottumiseen ja masturbaatioon. Tirkistelijä ei yleensä pyri kontaktiin tirkistelyn kohteen kanssa vaan muodostaa tästä eroottisia fantasioita itsetyydytyksensä tueksi. Toisinaan on sanottu voyeuristiksi myös henkilöä, joka yhdynnässä ollessaan nauttii siitä, että läsnä on tirkistelijä.
Toiminnasta saattaa kehittyä riippuvuutta aiheuttava pakkotoiminto, jolloin puhutaan sukupuolisesta tirkistelyhäiriöstä . Useimmilla henkilöillä, joilla on diagnosoitu seksuaalinen tirkistelyhäiriö, on todettu heikot sosiaaliset taidot, voimakkaita alemmuuden ja riittämättömyyden tunteita ja epäkypsyyttä kohdata toinen ihminen seksuaalisesti tasavertaisena yksilönä.
On myös olemassa tirkistelynhalun muoto, joka ei tuota seksuaalista kiihottumista.
Tällainen tirkistely on useimmissa maissa kriminalisoitu kotirauhaan ja yksityisyyteen kohdistuvana rikkeenä ja hyvien tapojen vastaisena.
Tirkistelyesitys
Tirkistelyesityksessä eli peep show'ssa pornonäyttelijä esiintyy tietoisesti tirkistelijöille. "
https://fi.wikipedia.org/wiki/Voyeurismi
har-ha-rha-hr-ahr-arh-ahr-ahr-ahr-ahr
-
- Anzzytietäwä
Koko Vili kansa on perverssejä kaikki
Pikku-Kalleja espanjasx. Pierito
https://en.wikipedia.org/wiki/Vili_people- buahhaaahahahaaaaaa
Palsta on täynnä vili-ihmisiä.
Täytyy myöntää, vähän kummallinen se on aina ollut. Ainakin tämän palstan vili(t). :)
Omituisuuksista puheen ollen, törmäsin ensimmäistä kertaa tällaiseen videoon. Tuo lintu on engl. nimeltään Shoebill, eli suom. Kinkkuhaikara. Eikä se ole oikeastaan haikara ollenkaan, vaan pelikaanien ja albatrossien sukuun kuuluva laji.
Oletteko koskaan nähnyt tällaista esihistoriallisen linnun näköistä otusta? Tuosta tulee ihan Jurassic Park mieleen.
Se ääntelee omituisesti ja on luonnostaan hyvin hidasliikkeinen.
https://www.youtube.com/watch?v=noF-CLNSUZU
Kiitos. Tämä oli t..t:n opettavainen tietoisku palstalaisille tällä kertaa. Ei mulla muuta... jatkakaa. :)- N.velli
Mikset koskaan jaa vinkkejä betonivalun tekemisestä. Ammattimies kumminkin olet.
N.velli kirjoitti:
Mikset koskaan jaa vinkkejä betonivalun tekemisestä. Ammattimies kumminkin olet.
En voi jakaa vinkkejä asioista, joista en tiedä yhtään mitään.
- se_on_elukka--
.
"Itsö böööööörrrrrrdddd"
har
. - seiloriAnzzy
Onpa riski haikara!!!111!!!
Semmone tuo typynkin pareheeseen perinnösesti painava vauvat
Lääkkelle se ei pääse lähellekään
Ku Lehtisen torpassa on vieläkin torpan katolla
IKL:n aikainen imatorjuntakonekivääri
- Anonyymi
VILI TENNO ORIVEDELTÄ ON VITUN HOMO VILI TENNO ORIVEDELTÄ ON VITUN HOMO VILI TENNO ORIVEDELTÄ ON VITUN HOMO VILI TENNO ORIVEDELTÄ ON VITUN HOMO VILI TENNO ORIVEDELTÄ ON VITUN HOMO VILI TENNO ORIVEDELTÄ ON VITUN HOMO VILI TENNO ORIVEDELTÄ ON VITUN HOMO VILI TENNO ORIVEDELTÄ ON VITUN HOMO VILI TENNO ORIVEDELTÄ ON VITUN HOMO VILI TENNO ORIVEDELTÄ ON VITUN HOMO VILI TENNO ORIVEDELTÄ ON VITUN HOMO VILI TENNO ORIVEDELTÄ ON VITUN HOMO VILI TENNO ORIVEDELTÄ ON VITUN HOMO VILI TENNO ORIVEDELTÄ ON VITUN HOMO VILI TENNO ORIVEDELTÄ ON VITUN HOMO VILI TENNO ORIVEDELTÄ ON VITUN HOMO VILI TENNO ORIVEDELTÄ ON VITUN HOMO VILI TENNO ORIVEDELTÄ ON VITUN HOMO VILI TENNO ORIVEDELTÄ ON VITUN HOMO VILI TENNO ORIVEDELTÄ ON VITUN HOMO VILI TENNO ORIVEDELTÄ ON VITUN HOMO VILI TENNO ORIVEDELTÄ ON VITUN HOMO VILI TENNO ORIVEDELTÄ ON VITUN HOMO VILI TENNO ORIVEDELTÄ ON VITUN HOMO VILI TENNO ORIVEDELTÄ ON VITUN HOMO VILI TENNO ORIVEDELTÄ ON VITUN HOMO VILI TENNO ORIVEDELTÄ ON VITUN HOMO VILI TENNO ORIVEDELTÄ ON VITUN HOMO VILI TENNO ORIVEDELTÄ ON VITUN HOMO VILI TENNO ORIVEDELTÄ ON VITUN HOMO VILI TENNO ORIVEDELTÄ ON VITUN HOMO VILI TENNO ORIVEDELTÄ ON VITUN HOMO VILI TENNO ORIVEDELTÄ ON VITUN HOMO VILI TENNO ORIVEDELTÄ ON VITUN HOMO VILI TENNO ORIVEDELTÄ ON VITUN HOMO VILI TENNO ORIVEDELTÄ ON VITUN HOMO
- Anonyymi
Rakastan olla ison mulkun nussimana ! Kuka haluaa seksiä tänä viikonloppuna?? >>> https://is.gd/suomm24
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 654180
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺463969Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭363462Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli162873Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle342719En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä142522Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102124IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm121206Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1451157- 801006