Kun nyt

kouluttamaan Atomivoimainsinöörejä kannattaisi opettajiksi hankkia Tshernobylin voimalan pelastushenkilöstöä, jos heitä vielä on elossa. Samalla pitää aloittaa koulutus mahdollisen atomivoimala onnettomuuden varalta.
10703
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

possahtaa Atomivoimala.Sopivien tuulten vallitessa Kemiläiset jäävät mottiin kaupunkiinsa.

Äänestä

ei vielä Simossa. Atomivoimaloitten paikka on Etelä-Suomessa, kyllä virta lankoja pitkin kulkee ja rakentajat tulevat kuitenkin halpatyövoiman maista. Pidetään me hanget puhtaina.

Äänestä

ja höpi löpi, ei se mihinkään possaha! älä sie usko kaikkee mitä hysteerikot sanovat! Mutta mitäpä väliä meille olis asialla kuitenkaan kun taitaa mennä uus ydinvoimala sinne Raahen suuntaa.

Äänestä

Suomessä olevat reaktorit eivät yksinkertaisesti VOI poksahtaaa malliin russia, koska häiriötilanteessa ne yksinkertaisesti sammuvat itsestään. ottakaa selvää faktoista ennen kuin tulette tännne pölisemään.

Äänestä
  • sähköntuotannossa, virta kulkee jo nyt Etelä-Suomeen päin tehkööt vain Atomivoimalansa ja hautansa sinne.

    Äänestä

  • omavarainen kirjoitti:

    sähköntuotannossa, virta kulkee jo nyt Etelä-Suomeen päin tehkööt vain Atomivoimalansa ja hautansa sinne.

    AINA VOI RÄJÄHTTÄÄ!! MUTTA IHANAA KUN TULEE YDINVOIMAAAA IHANAAAA VOISIVAT TEHDÄ KEMIINKIN MUUTAMAN PYTYN,IHANANAAAAAAAAAAAAAA!!!!

    Äänestä

  • esko on mennyt eteen kirjoitti:

    AINA VOI RÄJÄHTTÄÄ!! MUTTA IHANAA KUN TULEE YDINVOIMAAAA IHANAAAA VOISIVAT TEHDÄ KEMIINKIN MUUTAMAN PYTYN,IHANANAAAAAAAAAAAAAA!!!!

    Ja sie oot fiksu (mielisairas) ja kirjoitat asiaa (hulluja juttuja)

    Äänestä

Japanista vapautuu lähiaikoina maailman patevimpiä Atomivoimaopettajia kunhan heidän laitoksensa ensin saadaan sammumaan. Onneksi Perämeren rannikko on turvassa kaikenlaisilta luonnon ja ihmisten aiheuttamilta onnettomuuksilta, täällä ei voi sattua mitään mikä ei olisi insinyörien hallinnassa.

Äänestä
  • Suomalaisinsinööreillä ei ole omat asiatkaan hallinnassa. Niitä ei saisi päästää mihinkään tulineuvoihin käsiksi. Hyvä esimerkki oli Olkiluoto 1. joka paloi jo rakennusvaiheessa.

    Äänestä

kyllä puolalaiset rakasamiehet osaavat asiansa. 5€/h motivoi tekemään laatutyötä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kemissä aletaan kirjoitti:

kouluttamaan Atomivoimainsinöörejä kannattaisi opettajiksi hankkia Tshernobylin voimalan pelastushenkilöstöä, jos heitä vielä on elossa. Samalla pitää aloittaa koulutus mahdollisen atomivoimala onnettomuuden varalta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu