Tää nyt on ehkä tyhmää mutta... Siistittekö "bikinirajan" tai siis häpykarvoituksen myös alhaalta. Olenko mä joku luonnonoikku kun karvat kasvaa siellä alhaalla aika pitkälle. Ja ei kuitenkaan viitsisi ihan sieltä alhaalta sheivailla kun pelkään että ärtyy ja vahaaminenkin on niin väkivaltaista... Eli milläs hitolla NE karvat saa veke :)
Kiitos kiitos kun autatte nuorta ja tyhmää.
Kiitos kiitos kun autatte nuorta ja tyhmää.
Vastaukset 5
Vanhimmat
no et ole luonnonoikku:) kaikilla ne inhat siellä taitaa kasvaa. mä poistan itse ihan vahalla. tekee hyvin kipeää. silti. musta ne on ällöttävät siellä paikallaan.
Haluisin tietää et onko mitää muuta tapaa ku vaha... Tekee NIIN kipeetä... =) Ja sheivata en viitti ku mulla on ainaki ärtyny ku kerran niin tein..
kuinka pitkälle teillä ne karvat kasvaa? ihanko peräreijälle asti?
nii-in :( vaik ei nyt silleen samalla vahvuudella, mutta niin että epämiellyttää kuitenkin! Mä olen kuullut että ois jotain aineita, joiden laittamisen jälkeen karvat voisi vaan "kaapia" pois, voisiko sellainen toimia?
...sellaista vaahtoa mikä laitetaan ja annetaan vaikuttaa ja sitten sellaisella lätkällä vedetään pois. En tosin tiedä käykö intiimialueille? Voi häiritä limakalvon emäs/happamuus yms. arvoja