Minkälainen laturi sopii tälle mp3 soittimelle?

mp3soitinplapla

4

362

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sillä..

      lailla sillä voi ladata että aika usein mp3 -soittimet ladataan USB -portin kautta. Eli soitin voidaan ladata siten että se liitetään tietokoneen USB -porttiin pariksi tunniksi mutta sitten homman helpottamiseksi on tehty töpseliin kytkettäviä latureitakin (niin siis kyse on sähkön lataamisesta soittimen akkuun, ei biisien lataamisesta ;) ). Mutta ihan välttämätön tuo laturi siis ei ole, tietokone riittää laturiksi.

      • mp3soitinplapla

        aa tuleeko siinä soittimen mukana siis usb piuha?


      • Mummo :-)
        mp3soitinplapla kirjoitti:

        aa tuleeko siinä soittimen mukana siis usb piuha?

        Toinen tietämätön kysyy myös tästä USB-piuhasta. Onko se tavallinen USB-piuha vai joku "lataava" malli? Asia on niin itsestään selvä myyjälle ja suurimmalle osalle ostajista, ettei siitä mainita missään sanaakaan.


      • ...
        Mummo :-) kirjoitti:

        Toinen tietämätön kysyy myös tästä USB-piuhasta. Onko se tavallinen USB-piuha vai joku "lataava" malli? Asia on niin itsestään selvä myyjälle ja suurimmalle osalle ostajista, ettei siitä mainita missään sanaakaan.

        Se on ns. tavallinen malli, tietysti sen verran pitää katsoa että se soittimeen tuleva pistoke on oikean kokoinen, niitä USB:n perässä olevia laitteita kun on monenlaisia. Varminta tietysti kun ottaa sen soittimen mukaan kauppaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      89
      3764
    2. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      25
      2116
    3. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      200
      2052
    4. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      87
      1584
    5. PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä

      Toivottavasti on   s  i  n  i  v  u  o  k  k  o    nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w
      Maailman menoa
      346
      1492
    6. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      90
      1171
    7. Varoitus kyläläisille Suomussalmella

      Paikkakunnalla on ilmennyt huolestuttavaa toimintaa jossa kaksi aikuista miestä ( Dimitri ja Teemu ) on syyllistynyt nuo
      Suomussalmi
      15
      1129
    8. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      93
      1110
    9. Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi

      Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.
      Tunteet
      32
      985
    10. Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen

      Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha
      Ikävä
      72
      926
    Aihe