Suomessa VAIN yksi 100% laktoositon heraproteiini

Ei oo silmään osunu ainakaan mitää muuta. Soijaa ja kananmunaprottuja on mut ei heraa oo kuin tämä:
http://www.mass.fi/reviews.asp?prod_id=31
Toiki on perkele ylihinnoteltu niinku kaikki laktoosittomat tuotteet Suomen maassa.

Jos joku tietää mistä sais halvempaa samallaista tavaraa ni oon vaikka valmis maksamaan neuvoist

kiitos.
21761
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

PASKAPUHETTA, kertoo firmasta jo erittäin paljon tuokin. Eli jos tuossa kusetetaan, niin miten on muiden tuotteiden laita?

EI VOI OLLA 100% LAKTOOSITONTA TUOTETTA.

prkl kun tajuaisitte sen.. eli oli siinä sitten vaikka 0,4g laktoosia tai ihan mitä vaan, mutta kokonaan laktoositonta ei voi olla.

Ja Massin hera EI TOD. ole mitään puhdasta heraa.

Äänestä
  • No kyllä ite puhut paskaa.

    Oon koittanu lähes kaikkia Suomen heraproteiineja joissa on esim 1g/100g laktoosia. Kaikista tullut pahoja vatsaoireita.

    Ja ISO-100 on ainut josta ei tule mitään. Selitä se mulle?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jouterna kirjoitti:

Ei oo silmään osunu ainakaan mitää muuta. Soijaa ja kananmunaprottuja on mut ei heraa oo kuin tämä:
http://www.mass.fi/reviews.asp?prod_id=31
Toiki on perkele ylihinnoteltu niinku kaikki laktoosittomat tuotteet Suomen maassa.

Jos joku tietää mistä sais halvempaa samallaista tavaraa ni oon vaikka valmis maksamaan neuvoist

kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu