Mistä työtä ammatittomalle...

Ei näköjään mistään!! Turhaan oon edes työkkärin listalla,koska mua ei huolita mihinkään ilman työkokemusta! En sentään paskaa mee lapioimaan=(
2186
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kun sun ammattitaito ei paskan lapiointiinkaan riitä!!!
Mut mietipäs vakavasti tilannettasi kun maassa on satojatuhansia työttömiä koulutuksen saaneita ja lisää tulee mualta työnperästä tänne...
Huomaatkos miten turhaa on tänne kyselyspämmiä lähettää vaikka siihen taitosi näkyy riittävän!

Äänestä

Saatat päästä johonkin liukuhihnahommaan tai painamaan nappia A tuhat kertaa päivässä harjoittelun nimissä. Kyseiset hommat vaativat normaalisti Suomessa vähintään maisterin tutkinnon, jotta työstä voisi palkkaa maksaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ärsyttää1 kirjoitti:

Ei näköjään mistään!! Turhaan oon edes työkkärin listalla,koska mua ei huolita mihinkään ilman työkokemusta! En sentään paskaa mee lapioimaan=(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu