PRKL!

Rock-sisko

Mua kyllä on alkanut vituttaa kun joka paikassa tulee Darudea ja ym. paskaa! Luin jostain kun joku oli kirjottanut että "Darudella täytyy olla tosi hyvä musiikkikorva kun se tekee niin ihania biisejä" joo tosi paljon täytyy tehdä töitä sellasen tyhjän paskamusiikin eteen. Niissä kaikissa Daruden biiseissä on se sama hittikaava minkä se on joskus vahingossa varmaan keksinyt! Onneksi tollaset teknojätkät lopettaa homman heti ekan vuoden suosion jälkeen koska ne ei enää keksi mitään uutta. Ei tarvi enää kattella Darudea ensi vuoden puolella!
HAHHAH! Kuunnelkaa vanhaa kunnon Rock N' Rollia ja nauttikaa!

4

449

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Koponen

      Osuit niin asian ytimeen kuin voi osua!!!

    • seppo_kirahvi

      En minäkään pidä erityisemmin Daruden musiikista (Sandstorm oli ihan kiva tanssipala, Feel the Beat taas melko löysää saman idean toistoa...), ja
      Joka tapauksessa minua ärysttävät suunnaatomasti enemmän kaiken maailman puristi-vittupäät, jotka luulevat ahdasmielisine pikku mieltymyksineen voivansa sanoa, mikä on hyvää ja mikä on huonoa musiikkia.

      Ns. vanha kunnnon rock n' roll on aika pitkälle se hyvä tuotantojälkikin lienee Jaakko Salovaaran ansiota.
      toki helppo vaihtoehto jos haluaa uskottavuutta jo hyväksi tunnustettujen asioiden parissa. Ja onhan "nykypäivän pinnallisuus" helppo sylkykuppi kaikille epäsosiaalisille ilkiöille, joiden pitää kehittää itselleen jokin viiteryhmä esim. rokkarina, punkkarina tai hopparina saadakseen jonkin "samankaltaisen" hyväksyntää osalleen. Edes virtuaalisesti.

      (Viimeinen kappale on onnetonta Jyrki Lehtola -jäljittelyä, häpeän jo.)

      • kjdhf

        mä en kyllä tajuu miten joku jaksaa kuunnella jotain darudee ja muita tollasii...britit rakastaa just tollasta paskaa...


    • Vahingoniloinen Fanittaja

      Darude tulossa Suomi-rundille taas joulukuussa 2009, ei siis vissiin lopettanutkaan 2002, menikö vähän veikkaukset pieleen? ;)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7393
    2. 78
      4913
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      79
      4809
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      132
      4218
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      8
      2998
    6. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2639
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      40
      2541
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      46
      2186
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2181
    10. Suudeltiin unessa viime yönä

      Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit
      Ikävä
      21
      1810
    Aihe