http://www.iltasanomat.fi/seksi-parisuhde/Kuinka monta seksikumppania on paljon/art-1288374265974.html
Kuinka monta seksikumppania
on paljon?
19301
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
yli 3 on liikaa
Minä olen noin sadan naisen jakama mies, joten minusta saisit 0.01, kulta
Se on yksilöllistä - joleli vielä maanantainakaan voi istuutua, työt kärsivät ja voidaan olettaa, että liikaa oli...
Minusta n.10 kpl on maksimi. Molemmilla sukupuolilla, koska olen tasa-arvon kannattaja. Parasta olisi, jos molemmilla olisi suunnilleen samaa suuruusluokkaa niin ei asiasta tulisi riitaa. Tiedän yhden tapauksen, jossa mies oli paneskellut monien kanssa, nainen ei kenenkään ennen tätä miestä, alkoivat kuitenkin seurustella, menivät naimisiinkin, riitelivät samasta asiasta koko suhteen eli 7 vuotta ja lopulta nainen löysi uuden miehen ja erosivat. Ei kiva näinkään päin.
Jos jollakin on seksikumppaneita kymmeniä, olen huomannut että arvomaailmamme ovat erilaiset sitten muutenkin kuin tämän yhden asian osalta. Olen myös huomannut sellaista, että ne, joilla on paljon seksikumppaneita, tuntuvat pettävän helpommin. Lieneekö kynnys matalampi ja tilaisuus tekee varkaan helpommin...On helpompi palata vanhoihin rutiineihin kuin sellaisella joka katsoo tarkasti kenen kanssa sänkyyn menee.
Lähes alaston nainen kuvassa. Hui!
toi Ilta-Sanomatkin
Minusta 3 miestä on paljon naiselle. Kuvottavia lutkia nämä useiden miesten käyttämät nykynaiset.
3. miehelle on liikaa. Tulee kusipääksi. Unohtaa ihmisen jota nai. Ei muista edes nimeä.
Miehestä tulee panokone. Ei sellaisen kanssa jaksa keskustella. Niiltä ei tuu tuu kolmea lausetta enempää asiatekstiä. Sit jo ollaan alapää jutuissa. Sielu surkastuu liialla panokaverin vaihtamisella. Etsin miestä, jolla on yläkerrassa muuta kun alakerta.
Naisista en tiedä.
Entäs nää atmt jollei oo ollu yhtäkään naista, ei niiltä tuu ees sitä kolmea lausetta asiatekstiä ennen alapää&nussimajuttuja.
Kandee muistaa, ettei kumppanien määrä vielä kerro yhtään mitään yhdyntöjen määrästä. Pitkässä parisuhteessa ollut on harrastanut seksiä todennäköisesti paljon enemmän kuin sellainen, jolla on ollut välillä sinkkukausia.
ohhoh!
Suomalainen huora onkin jo keskimäärin 15 miehen nussima.
Tai paremminkin puolet suomimuijista on vähintään 15 miehen hoitelemia. Keskiluku on eri asia kuin keskiarvo. pilkku, nusnus.
huoritella naisia. Itse olen mies, ja laskin juuri että seksikumppaneita on kertynyt sellaiset 80 kappaletta. Olen ihan tavallinen mies ja elänyt ihan tavallista elämää. En siis mikään lipevä panomies. Olisi tosi kaksinaismoraalista syyttää naisia jostakin mihin on itsekin "syyllistynyt". Kumppaneiden määrä kasvaa helposti jos sinkkuajat venähtävät. Harva meistä aikuisista ihan selibaatissa elää.
selibaatissa joten älä YT-paska puhu asioista, mistä et mitään tiedä.
Minä olen nainut 40 naisen kanssa (nuorin 15v herkkupylly) ja pidän kyllä yli 2 miehen nussimaa naista likaisena huorana.
seksin harrastaminen on Suomessa rikos. Olet rikollinen
2 on liikaa naiselle. Kaikki sen tietää vaikka ei ääneen saa sanoakaan.
Miehellä ei voi olla liikaa naituja pilluja. Ainoastaan kokemattomuus tai vain rumien naisten naiminen on miehelle haitaksi.
3.
on keskimäärin 12 miehen nussima