Oon lopen turhautunu, kuulin eilen että säädölläni on pari muutaki naista pyöritettävänä. En voi uskoa tätä todeksi, sen piti olla kiinnostunu musta? enkä voi ymmärtää itteeni, miten saatoin antaa itteni ihastua johonki pelimieheen... no ainoo hyvä puoli, en oo antanu sille! tasan ainoo hyvä puoli, nyt oon rikkipoikkikatki. ja ollaa vielä samassa työpaikassaki! :
Olisko se sen arvosta?
lailallaa
6174
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tällaset ovat niin ikäviä juttuja. Itse ehkä samanalisessa tilanteessa, mut vastapuolen näkökulmasta. Oon todella ihastunut samassa työpaikassa olevaan ihanaan tyttöön, mutta pelkään, että joku juoru johtaa väärinymmärryksiin ja joudun tuomiolle, koska oon ollu ihastunut toiseen työkaveriin aikasemmin. Toivottavasti saat vielä mahdollisuuden kysyä asaa suoraan ihastukseltasi. Voi, teit oloni niin epävarmaks... :(
sama tilanne täälläkin :c
sama täällä, ja olen antanut.
eikä se ees myönnä sitä, että sillä on ties mitä eukkoja joka nurkalla!
):
itketää sit kaikki yhessä.
Säätöjä? Nää on niin hankalia juttuja. Missä menee kaverin ja säädön raja? Suhde? Sain taas kuulla et mulla on suhde erääseen mieheen. No ei ole, me ollaan vaan kavereita ! Eniten ärsyttää jos Se kuvittelee mun kavereita säädöiksi. Kyllä on vaikeeta.
Mä itken teidän muiden mukana.
Ai niin, en ole antanut.
Juuri tuo tässä onkin se pahin mahdollinen väärinymmärtämisen mahdollisuus. Olla ihastunut toiseen aikaisemmin voi toisen silmissä olla sama, kuin että pyörittäisi useita naisia yhtäaikaa, varsinkin jos aikaisempi ihastus pyörii samoissa kuvioissa nykyisen kanssa. Kun mitään ei oikeesti ole ole ollut, vain yksipuolista ihastumista, mutta kovasti haluaisi jotain sen kanssa, jota kohtaan on yllättäen herännyt hirveen voimakkaita ja positiivisia tunteita. Jos siitä saa itelleen pelimiehen maineen, on se kyllä täysin keksiutty juttu.