Pikkusiskoni menee naimisiin

ikisinkku.

Toki olen iloinen uutisista, mutta oma "kohtalo" on alkanut mietityttämään entistä enemmän. Tulenko itse koskaan löytämään ketään ja pääsenkö ikinä naimisiin asti. Viimeistään nyt alkaa suvun säälittelyt ja voivottelut siitä, miten minunkin nyt tulisi joku löytää. Miten päädyn vanhaksi piiaksi loppu elämäkseni.

Tällä hetkellä tilanne näyttää ihan oikeasti siltä. Pitäisi yrittää jotenkin aktivoitua ja löytää paikkoja, joissa miehiin voisi tutustua. Huoh, tällaiset uutiset muistuttaa aina siitä, miten ankeaa elämää sitä itse elääkään.

8

201

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sir_eino

      Minunkin yksi pikkusiskoni on naimisissa ja hänellä on lapsiakin. Äh.

    • Mun pikkuveli menee kesällä naimisiin ja silläkin on jo kaksi lasta.

      • Lycka till

        Onnea vaan pikkusiskolle.


    • Heh, minun tuttavapiirissä tulee vain eroja... No onneksi olen siitä onnekkaassa asemassa että minun ei tarvi niitä kestää, ikisinkkuna olemisessa tämäkin hyvä puolensa. Meitä on muitakin ikisinkkumiehiä suvussa, niin ei ole mitään pelkoa siitä että joku sanoisi jotain tilanteestani.

    • freedo.m1977

      Mun sisko on vuotta vanhempi ja hän ollut jo yli vuoden naimisissa ja lapsi. Itse siis 34-vuotias ja yksin. No elän yksin. Ei ole muutakaan mahdollisuutta.

    • jackaroo

      Eipä minulle siskoja tai veljiä ole, mutta kyllähän sitä itsekin alkoi pikkuhiljaa huolestumaan kun lähes kaikilla kavereilla se tyttöystävä tai avopuoliso alkoi löytymään jo tuossa pari vuotta sitten. Ja nyt sitä on entistäkin enemmän huolissaan kun noiden kavereiden pikkuveljillä/siskoillakin on jo omat puolisonsa ja itse sitä on ihan yksin. Jotain on pakko tehdä, sillä en todellakaan aio odottaa sitä hetkeä kun olen vieläkin yksin ja kaikki muut ovat jo naimisissa tai jo eronneitakin.

    • öhö

      Kyllähän tuo huolettaa kun paljon nuoremmat serkutkin pariutuu oikealta ja vasemmalta...

    • Suku sammuu

      Mulla on yksi veli ja yksi sisko. Ollaan kaikki yli nelikymppisiä, ja sinkkuja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      92
      2007
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      167
      1480
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      74
      1269
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      71
      1107
    5. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      225
      1082
    6. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      87
      1044
    7. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      145
      974
    8. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      237
      928
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      51
      906
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      88
      881
    Aihe