kakkosen miehelle, että vaimo on pettänyt vuosien ajan
Entä jos soittaisin
totuus julki
13331
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Tee niin , se on palvelus kaikille.
totta..kaikki julki,se on viisainta
Entä jos pitäisit huolen omista asioistasi?
Epäilen hivenen oman siipan uskollisuutta, mutta en todellakaan halua kuulla "totuutta" puhelimessa ihmiseltä, jolle eivät minun ja mieheni asiat kuulu pätkän vertaa.
No mitä se sinulle kuuluu, jos joku nais-parka elää kylmässä ja ahdistavassa suhteessa? Saa kai ihminen hakea lämpöä, turvaa, hellyyttä ja rakkautta vaikka vieraan sylistä, jos ei sitä kotoaan saa.
Niinpä niin...
Silloin kun nainen pettää, vika on aina miehessä. Mies ei osannut (muka) antaa lämpöä, turvaa, hellyyttä ja rakkautta.
Kun mies pettää, vika on aina miehessä itsessään. Mies on (muka) itsekäs paska, joka ei piittää kenestäkään muusta kuin itsestään.
näin se menee: kun vaimo pettää, vika on miehessä. kun mies pettää: vika on kakkosnaisessa. mies on vain pikkuisen tuhma, ehkä jotenkin masentunut yms.
eli päätin, että tässä lähiaikoina soitan sille siipalle, jonka vaimo petti häntä vuosien ajan. Ilmoitin tälle kakkoselle jo muutama vuosi sitten, että joskus ilmoituksen teen (parempi myöhemmin, että heidän lapset vanhempia) ja nyt olen odottanut tarpeeksi kauan ja mielestäni siipan hänen kuuluu tietää totuus vaimostaan, jotta voi itse päättää asioistansa ja ennen kaikkea haluaako olla pettävän puolison kanssa.
Sen kun teet omaa ilkeyttäsi jos haluat! Ja saat siitä tyydytyksen.
Ihmis-suhteet on aina monimutkaisia ja kukaan ei tiedä toisten taustoja tai motiivia.
100 % varmaa on se että kukaan ei petä jos kotona on asiat hyvin.
Terveisin palstalla kutsuttu 1 ja 2 ja niin onnellinen uudesta oikeesta rakkaudesta, mutta vankina vielä muutaman vuoden valitettavasti. Ja heti tiedoksi:rahasta ei ole kyse pätkääkään.
Ei ole ilkeyttä, vaan totuuden julki tuomista. Itse en ainakaan pidä tai pitäisi siitä, jos minua petettäisiin, enkä tietäisi sitä. Ei liittoon kuulu pettäminen ja valehteleminen. Mielestäni tämän siipan kuuluisi saada tietää totuus omasta puolisostaan. Olen jättänyt vain kertomatta aikaisemmin heidän lapsiensa vuoksi. Nyt ovat jo niin isoja, että kestävät totuuden äidistään, mikäli sen saavat isältään kuulla.
Päätin tässä lukiessani muita kirjoituksia, että teen ilmoituksen, vaikka tapahtumista on muutamia vuosia. Mielestäni siipalla on oikeus totuuteen.
Kotona tilanteet muuttuvat, mutta mikään ei oikeuta pettämistä ja valehtelemista. Voit olla varma, että kyllä hyvästäkin liitosta toinen voi pettää, näet meitä ihmisiä on monenlaisia. Toisella voi olla erilainen arvomaailma. Toiset kunnioittavat toisiaan, mutta toisille ei mikään ole pyhää. Joskus toisen silmät vain "avautuvat" liian myöhään.
Sinä et pidä siitä ja sinä haluaisit kuulla. Mutta mieti sitä, haluaako kaikki? Tuossa ylempänä joku jo kirjoitti, että parisuhde on kahden välinen asia ja muiden ei pidä mennä väliin ronkkimaan. Onko motiivisi todella vain lähimmäisenrakkaus vai oletko se kakkonen? Jos tapahtumista on aikaa muutamia vuosia, niin anna jo olla. Mikä siinä asiassa sinua niin kovasti painaa?
Minä ampuisin viestintuojan.
No sittenkö sulla on maailman parhaan ihmisen olo, jos vieraiden ihmisten avioliitto menee kuralle sun hyvyytesi takia? Älä puutu, ei kuulu sulle.
Eihän tästä maailmasta tulisi helvettiäkään, jos kaikki huolehtisivat vain omista asioistaan eivätkä huomioisi toisiaan.
Sama ajattelutapa pätee esim. maallisten rikoksien todistajiin. Pitäisikö heidänkin ajatella, että asia ei kuulu minulle? Entäs alkoholistit, antaa vaan juopotella, ei missään tapauksessa saa puuttua asiaan, koska se ei minulle kuulu.
Kipeisiin ja vaikeisiin asioihin puuttuminen kertoo välittämisestä.