Eli siis seurustelin viimevuonna kesäkuusta lokakuuhun uskomattoman ihanan pojan kanssa. Juttu päättyi kuitenkin siihen että liian moni sai tietää asiasta... No nyt kuitenkin viimeviikolla hän tuli meille (hän on veljeni kaveri...) kaverinsa (jonka minäkin tunnen) kanssa ja osoitti mielestäni kiinnostusta minua kohtaan mm. halua tutkia huonettani... Olin päässyt erosta yli mutta nyt rakastuin uudelleen. Samana iltana hän kyseli minulta tekstareilla koska olen kotona ja heitelteltiin muutakin läppää siinä sivussa. Parin päivän kuluttua juttelin hänen kanssaan facebookissa ja olin niin rakastunut... Hän vieläpä kysyi olenko viikonloppuna kotona ja vastasin että lauantaina. No lauantaina ei tapahtunut muuta kuin että hän tuli kaverinsa kanssa korjaamaan veljeni mopoa, ja oli kuin minua ei olisikaan... :/ no kävin katsomassa yhden naapurimme facebookia (siis minua vuotta nuoremman tytön) ja huomasin että vasta tämän kuun alussa hän oli kuvista päätellen vetänyt kavereittensa ja sen tytön kanssa (ei tyttö tietenkään) ilman paitaa... No suutuin tästä hänelle koska olin mustasukkainen, en tietenkään sanonut tästä hänelle mitään mutta yleensä hän viettää aikaa facebookissa mutta lauantai-iltana hän ei kirjautunut sisään ja pelkään että hän meni taas sen tytön luokse...Olen niin rakastunut mutta samalla niin vihainen ja surullinen että en tiedä mitä tekisin... Lisäksi sain kuulla kaveriltani että sillä tytöllä ja hänellä on ollut jotain juttua... Olenkohan vain vainoharhainen kun A) luulen että hän rakastaa minua ja B) kun luulen että hän meni sen tytön luokse tai että hänellä on/on ollut sen tytön kanssa jotain?
Uudelleen rakastunut! :(((
epätoivoinen(ko)
2401
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
"no kävin katsomassa yhden naapurimme facebookia (siis minua vuotta nuoremman tytön) ja huomasin että vasta tämän kuun alussa hän oli kuvista päätellen vetänyt kavereittensa ja sen tytön kanssa (ei tyttö tietenkään) ilman paitaa..."
tää oli kohta mikä ei oikeen auennu? siis mitä tarkoitat tällä?
Siis tämä tyttö on naapurimme ja kuvista facessa selvisi että hän tämä poika ja pojan pari kaveria olivat olleet (kai) juomassa ja kuulin kaveriltani että tälle tytölle oli sitten tullut kylmä ja pojat olivat antaneet hänelle paitansa. Ei siis mitään tämän kummempaa mutta olen silti niin mustasukkainen... :/