Moi. Oon lähössä lontoon lähelle viikon päästä koko kesäksi au pairiksi. Onko muita menossa samaan suuntaan? Olisi kiva pitää yhteyttä ja näin ennen matkaa ja varsinkin sen aikana kun itse en tunne englannissa ketään. Perhe vaikuttaa tosi mukavalle ja vapaa-aikaa varmasti tulee jäämään.
englantiin kesäksi au pairiksi
minä 17v
3406
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Millanen perhe sulla on? Onko ihan brittejä?? Mikä sukunimi? Tunnen yhen perheen lontoon läheltä joka haki kesäksi au-pairia, aattelin vaan onko sama perhe, jos ei, ni voisin varmaan hankkia tän au-pairin osotteen sulle.
se on semmonen suomalais-gambialainen kaks pientä lasta. Sukunimi Colley. Olis tosi mahtava jos sais jonkun jonka "tuntee" sielt nii vois mahollisesti hengata siel.. tulis vähä jotain piristystä arkeen. :)
Minkä ikäisiä lapsia heillä on? Mikä on naisen nimi? Lähtevätkö he kesän jälkeen Belgiaan? Ajattelin vaan että puhutaanko samasta perheestä... =)