Ihme juttu. Aina kun kirjaudun sisään facebookiin, sieltä saman tien menee chatissä offlineen eräs mieshenkilö. Meidän välillä on ollut jonkinlaista kemiaa ja tullaan ihan hyvin toimeen, joskaan ei nähdä kovin usein. Voihan tuota sattumaltakin tietysti tapahtua, mutta se tapahtuu melkein aina. Muiden pikkukuvat sensijaan pysyy listassa. Usein myös huomaan hänen piipahtavan chatissä - kun siis itse olen online.
Niin ja ei, tapanani ei ole häiritä kaikkia chattailemälla jotain tyhjänpäiväisyyksiä, eli sen takia minua ei tarvitse pakoilla.
Niin ja ei, tapanani ei ole häiritä kaikkia chattailemälla jotain tyhjänpäiväisyyksiä, eli sen takia minua ei tarvitse pakoilla.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Miten ois sellainen 'ihmeellisyys' kuin suunnilleen sama elämänrytmi? Oisko nyt kuitenkin tylsän todennäköisin selitys.
Eikun eri rytmi, menee off-lineen ei on-
Ei vaan suunnilleen sama, muija näkee sen, kun jätkä häippää,mut jätkä eiole tietoinen asiastatietenkään lähdettyään.Ovat siis hetken päällekkäin.Jos ois aivan eri rytmi, homma pissis kintuille; alkujaan olin esim yöllä täällä, silloin törmäsin d, aiemmin, ja nyt, näen vain,mitä häiskä kirjoittelee, muttemme ole samassa rytmissä.
Nähtävästi ei haluu keskustella sun kanssa joten häippäsee nopeesti pois...voithan sä rohkeesti kysyä et mikä on asian oikea laita...jos sulla ei ole mitään romanttisia aikomuksia niin sanot sen suoraan hänelle...ettei tarvi pakoon juosta...
olet tolkuton lörpöttelijä. äijät ei jaksa sellaisia!
Jos hänellä on sama juttu kuin itsellä. Käyn usein päiväseltään nopeasti fb.ssä, enkä silloin ehdi chattaamaan, käyn vain tarkistamassa ja lukemassa viestit tai vastaavaa. Muutenkaan chatti ei ole oikein mun juttu koska mulla on harvoin aikaa istua koneen ääressä intensiivisesti, heitellen lause kerrallaan juttuja. On jotenkin sellainen elämänvaihe, muka hektinen tai jotain. Chattaan toisinaan fb.ssä iltaisin hyvällä ajalla kyllä parin hyvän kaverin kanssa, mutta en juuri muuten. Enemmän pidän siitä, että kirjoitan viestin ihmiselle, joka ei välttis ole edes paikalla ja hän vastaa siihen kun vastaa, hyvällä ajalla ja kunnolla. Parempi oikeastaan, jos ei ole paikalle, niin ei hätäile vastauksen kanssa.
Chatti sopii paremmin sellaisen kanssa jutskailuksi, jonka kanssa muutenkin on lähes päivittäin tai ainakin viikottain irl tekemisissä. joille ei tarvi juurta jaksain selittää asioita, ihmisiä, paikkoja jne. Jolle kaikki on tuttua. Sellasta rupattelua.
Sitten voi olla sellanenkin syy, mikä tulee mieleen. Jos sulla on tämän miehen kanssa jotain selvittämättömiä asioita vaikka tai vastaavaa. Silloin hän saattaa ajatella että haluat chatata niistä. Ainakaan omasta mielestäni sellaset ei sovi chattailtavaksi, kaiken arjen keskellä, kiireessä. parempi kirjoittaa pidempi viesti, ajatuksen kanssa. ilman toisen keskeytystä.