Skoda Octavia Saksasta

Tuleva tullimies

Olis kiikarissa 1,9 diesel Ocu vuosimallia 2007,ajettu 100000
paljonko siitä pitäis maksaa pyyntö on 6500.

5

308

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mikä itäauto?

      Ei taida Skoda-viestit enää kuulua mihinkään itäautopalstalle, laitapa oikealle palstalle. Ennen kun joku Toyotalippispää alkaa haukkumaan, kerron, että en aja itse Skodalla, mutta voisin kyllä.

      • taidat,

        olla skeida-tero sitte, jos kerran voisit ajaa itäautolla, buahaaa-haa


      • Mossemenivolganalta
        taidat, kirjoitti:

        olla skeida-tero sitte, jos kerran voisit ajaa itäautolla, buahaaa-haa

        On tää ihmeellistä touhua näin silloin tällöin seuraten? Auto on ilmeisesti joillekin niin vakava paikka ja joku henkilön mitta, ettei tosikaan.
        Olen myynnyt vuosien varrella lukuisia autoja (liikkeenharjoittaja) ja omalta kohdaltani en voi allekirjoittaa, että itselleni vaikuttaisi millään lailla, mikä/mitkä autot ovat omistuksessani, vain sen verran toki, että olen ollut omistaja autoilleni, muuten olen voinnut ajaa suvereenisti itäautoillakin, ostinpa kerran takavuosina "harppi-saksan" suurlähetystöstä yhden diplomaatti-Ladankin. Toki onhan minulla ollut muitakin merkkejä, amerikkalaisia, aikanaan länsi-saksalaisia laatuautojakin. Nykyään ajelen ranskalaisilla autoilla enimmäkseen, mutta en myöskään näe mitään estettä, ettenkö voisi ostaa uuden Skodankin.


      • just se

        kyllähän tuo aloitus on ihan oikealla palstalla,täällähän puhutaan itäautoista,skodista, ladoista, mosseista ym..
        mutta se että kuka hullu hakee skodan saksasta,,?ei kai ladojakaan saksasta tarvitse hakea,löytyy molempia suomestakin.


    • Tero T

      Saksassa näkyy paljon pikkubemareita , sitä 100-sarjaa isolla koneella.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1964
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1710
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      57
      1350
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      76
      1298
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      1028
    6. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      926
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      923
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      882
    9. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      108
      850
    10. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      72
      833
    Aihe