Voiko arpia saada jotenkin pois?

Eli haavat ovat jo täysin parantuneet, mutta jäljelle jäi ruman isot valkoiset arvet. Voisiko niitä jotenkin saada pois, tai jos ei kokonaan, niin sitten edes vähän mukautumaan muuhun ihon sävyyn? Ne nimittäin erottuu todella selvästi muuhun ihoon verrattuna.
3327
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Osta apteekista Kelo-Cote -nimistä geeliä. Se on tarkoitettu nimenomaan arpien häivyttämiseen.

Äänestä
  • Auttaako tämä ihan vuosienkin vanhoihin arpiin?

    Äänestä

mulla auttaa kun ottaa aurinkoa ja vähän päivittää rusketusta itseruskettavalla,tasottaa väriä, muttei peitä kokonaan tietenkään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Arvet pois? kirjoitti:

Eli haavat ovat jo täysin parantuneet, mutta jäljelle jäi ruman isot valkoiset arvet. Voisiko niitä jotenkin saada pois, tai jos ei kokonaan, niin sitten edes vähän mukautumaan muuhun ihon sävyyn? Ne nimittäin erottuu todella selvästi muuhun ihoon verrattuna.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu