Toimiva deodorantti?

villemi

Suositelkaapa jotain hajutonta, tehokasta ja jälkiä jättämätöntä deodoranttia. Se sellainen littanassa purkissa oleva on ihan jees, mutta tahraa paidan kainalot valkoisiksi. Ostin nyt jotain uutta lorealin dödöä jossa mainostettiin ettei jätä jälkiä, mutta tää piru päästää hikeä läpi ja kainalot on kosteina ja haisee >:

6

709

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dödöä

      Itse käytän Biothermin. Toimii, eikä jätä jälkiä. Se littana tosiaan tahraa ihan vaatteet. Ja sitten kannattaa kysyä myyjiltä, niin teen vaikka usein menee sekin päin persettä.

    • fhdjk4hggfe4

      Scorpio-punainen, joskus käyttänyt, mutta nykyään vain Nivea.

    • villemi

      Se pieni tummansininen rolloni, onko se nyt niveaa? Se ainakin jättää kainalot kosteaksi ja hiki puskee läpi. Pitääköhän sitä vaan ostaa sitten stadiumista 2,50e/kpl t-paitoja ja pitää aina se kuukausi ja heittää roskiin kun puskee tahrat läpi :)

    • fj43t3y8h496hgt4v

      Nivea on purkissa. Vähän kuin partavettä voitelevaa samalla. 10E/purkki noin.

      Todennut aika hyväksi tuon, muutenkaan ei tarvitse käyttää mitään hirveitä deodorantteja, kun hiki ei haise, lähinnä puhdistuksena parranajon jälkeen tuota käytän.

    • dödödödödödöö

      onko kukaan kokeillu lidlin gibellini roll on antipersiranttia, onko hyvää

    • rtkr57

      nivea cool kick, ei nyt ihan hajuton mut paras mitä oon käyttäny. 48h suoja hikoilua vastaan, ei nyt ehkä ihan absoluuttinen totuus toi 48h mut pitää kyl hienhajun loitolla. Oon käyttäny varmaan nelisen vuotta jo eikä oo parempaa tullu viel eteen, 2,90 purkki.

      tahraamisesta en tiiä kun annan kuivua aina ennen kun puen mut eipä toi paljoa haittaa muutenkaan kun en hirveästi hikoile. nää ns. hajuvesivalmistajien "dödöt" on ihan skeidaa, ei varmaan tarvii ees perustella..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      93
      4722
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      113
      3902
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      204
      3768
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      88
      2169
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1951
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1328
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      131
      1214
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      161
      1183
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1085
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      934
    Aihe