Olen lastenhoitaja päiväkodissa. Pohdin vuosilomia. Jos minulla on 16 vuosilomapäivää kertynyt ja vietän siis 16 lomapäivää kesällä. Jos haluan joulun välipäivinä lomailla, niin onko minulla silloin kertynyt jo lisää vuosilomapäiviä vai täytyykö mun jakaa tosta 16 päivästä myös joulunvälipäivien varalle? Niin ja lasketaanko lauantait noihin lomapäiviin vai vain arkipäivät??
kesä ja talviloma???
whaat
1
227
Vastaukset
- juujaei
Joudut jättämään osan päivistä joululomaksi. Vasta vuoden 2012 puolella voit saada pitää seuraavan kesän lomia ennen varsinaista lomakautta, jos työnantajasi suostuu siihen.
Lauantai lasketaan vuosilomapäiväksi, jos olet yksityisessä päiväkodissa, sillä lauantai on arkipäivä ellei se ole kalenterissa punaisella merkattu pyhäpäivä. Kunnalla lomapäiviksi lasketaan vain työpäivät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 424300
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1354069- 643716
- 873551
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans333537Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe643341- 862921
- 542835
- 252626
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142334