Yksi palstan hauraimmista hahmoista, on persoonallisuus nimeltä vili. Mitä kaikkea tiedätte hänestä? Kuka hän on? Miksi hän on täällä aina? Miksi hän on ampuu kaikkien nimimerkkien kimppuun aina yhtä suurella antaumuksella?
Haluan kuulla jotain uutta ja mielenkiintoista..
Haluan kuulla jotain uutta ja mielenkiintoista..
Vastaukset 49
Vanhimmat
Larun vili, vuokin vili, tampereen vili, roin vili.
Larun vili = Vuokin vili eli muutin punkkaamaan lähemmäs duunia..
Hähä! :D
t. Vuokin vili
kuka heistä on eniten äänessä? Miten erotat heidät toisistaan?
En erota mitenkään paitsi, että roin vilissä ei ollut perinteistä vilin tarmoa.
mihin lyhenteet Laru ja roi viittaavat?
Eivätköhän ne viittaa Lauttasaareen ja Rovaniemeen.
T,nainen.6.4.2011 06:30
Hanki lääkitys, niin minäkin tein ja nyt on parempi olla.
Valitettavasti en voi auttaa sinua kyselyssäsi, kosken tunne mitään "viliä" tai itseasiassa en kenenkään henkilöä tältä Suomi24- saitilta, mutta sen voin kertoa, että itse ainakaan en koskaan käyttäisi nimimerkkiä "vili", koska olen nainen ja tosta sanasta "vili" mulle ainakin tulis ensimmäisenä mieleen joku linnakundi tai joku muu hamppari: ei ketään taviksia kutsuta "viliksi", vähän samaan tapaan, kuin ei lempinimenä vaikkapa "jorekaan" ihan aina ja välttämättä viittaisi ainakaan ensimmäisenä aina siihen, että kyseessä välttämättä olisi mikään yhteiskunnan penaalin terävin kynä.
Mua kiinnostaisi esimerkiksi sellainen, että nämä tällaisten palstojen hampuusit lopettaisivat pelleilynsä rekisteröimillään identiteeteillä ja menisivät edes käymään uudelleen sen kesken jääneen peruskoulunsa, kun kerran heillä on niin kertakaikkiaan masentava käsitys perussivistyksestäkin. Arvaa, onko sivulliselle masentavaa, ettei näillä palstoilla edes pysty keskustelemaan mistään, kun kirjoittajat eivät tajua, että ei mille tahansa palstalle kuulu postailla mitä sattuu.
jotain viittauksia vankilaan olen huomannut, mutta silloin jonkun pitäisi tuntea hänet?
Aiheeseen liittyen, identiteetin mollaus on ehkä parempi sana. Näyttää tekevän oikeasti töitä työnsä eteen.
Siitä kuule minä ainakaan en kerrassaan ja kertakaikkiaan mitään tiedä, että kuka näillä palstoilla keskenään tuntee ja kenet, kosken itse tunne ketään, en kenenkään kirjoittajan henkilöä, enkä ole edes Suomi24:n jäsen, mutta sen voin kertoa, että meikäläisen tausta on ylempää keskiluokkaa, eli mun tyyliset ihmiset ei hirveesti tällaisilla palstoilla ole (ja tämä olisi minulle ainakin vihoviimeinen paikka, missä koskaan netissä alkaisin itseäni "brändätä", joskaan en ole koskaan sellaisesta muutenkaan ollut kiinnostunut, btw...). Minäkin ehkä ainoastaan siksi, että mun alani on sosiaalitieteissä ja mua luontaisesti kiehtoo monenlaisten ihmisten elämänkohtaloiden pohtiminen ja ajtusten vaihto elämästä tuntemattomien kanssa, mihin, muuten, tällaiset palstan tarjoaisivat loistavankin mahdollisuuden, jollei näitä olisi kansoittaneet pääosin pässikansa, jotka eivät tajua mitään sivistyneestä ja kiinnostavasta tai edes perusteiltaan asiallisesta julkisesta nettianonyymikirjoittelusta.
Ja mua oksettaa, kun näen tän foorumin mukamas eniten luettuja keskusteluitakin: kaikki just niin seiskapäiväät on tällaisen kansoittaneet.... Tissit ja perseet ja pyllyt ja kuka hyvännäköinen ja kuka ei hyvännäköinen ja mitä nyt on jossakin runkkuiltapäivälehdessä mölisty, niin niistä keuhkoatte. Älyllisyyttä ei voi ostaa. Helvetin surullista, kun tajuan, että mulla ihan tosiasiallisesti ei ole mitään kykyä keskustella kaikenlaisten ihmisten kanssa: tää yhteiskunta on jo niin eriytynyt, näemmä, että edes suomalaiset eivät kaikki keskenään ymmärrä toisiaaan. Anteeksi, mutta en ymmärrä mistä sinä puhut.
Älä valehtele! Olet sanonut olevasi työläisperheestä maaseudulta, joten et todellakaan ole mitään ylempää keskiluokkaa vaan pelkkä sivistymätön duunarin paska!
Hähä! :D
En ole sanonut väittämääsi, mutta sen voin sinulle nyt sanoa, sinä mielisairas hähättäjä, että sorry olen ylempää keskiluokkaa: äitini on entinen kunnanjohtaja ja isäni suuren konsernin keskijohtoa. Lähisukulaiseni mm. lehtimedioissa, yrittäjinä, jne. Ei sitten ensimmäistäkään rikollisen rupua kuulu mun sukuuni. Ja pääsette poliisin pakeille, jos ette lopeta anonyymin nimrttömän ahdistelemista. Teille se ei käsittääkseni kuulu, sellainen häiriköinti, että alatte kytätä viattomien ihmisten ip:ta ja henkilöidä viattomia internetissä.
On mulla työläisiäkin suvussani, mutta kaikki tasan tarkkaan rehellisiä. Maksoi rutkujen puurot varmasti jo aikoinaankin. Terveisin: Kirjoittaja, joka ei koskaan elämässään ole henkilönä Suomi24:ssa esiintynyt, elikkäs viaton paskapäiden ahdistelema.
Mitä vanhempasi ajattelevat siitä, että olet jättäytynyt sossupummiksi?
Hähä! :D
Mistäs sinä tiedät, että mikä minä olisin tai en olisi? En usko vanhempieni kaveeraavan idioottien kanssa tai saatika sinun olevan myöskään minkään asteinen tuttuni ja minun ystäväpiirini on sellainen, että tietäisin joka iikan, joka minusta enemmän ja faktoja tietää, enkä ole nettihyypiö tai nettituttuja omaava, kosken koskaan ole millään netisaitilla itseäni esitellyt, eli millä perusteella sä kyttäät minua tällä saitilla tyystin nimetöntä ja hähätät viesteihini, sä mulle tuntematon sekopää?
Mulla on muutama mullikka, joista en niin välittäisi: joku eukko hoitaa sairasta isoäitiäni, joka oli entinen koulukiusaajani ja just keskustelin yhdenkin luotettuni tosi korkea-arvoisen kunnallisen toimijan kanssa juridiikasta ja siitä, että voisinko halutessani saada tämän uteliaan rivari-lähiö- paremminmenestyvien-stereotypiakadehtijan pois, kun en halua akan tietävän minusta ja elämästäni yhtään mitään tai mllään tasolla tunkevan elämääni, koska pelkään tätä lähihoitajaa ja hän irvistelee mulle moikatessani häntä ystävällisesti, jos tulee työtehtäviensä ulkopuolella vastaani kadulla - niin siis kaupungissa, missä itse en edes asu. Mulle yksi luotettuni sanoi, että saisin halutessani tämän lähihoiturin vekka tehtävästään ihan laissa pysymällä, jos haluaisin, mutta valitettavasti vanhempani ovat sellaisia, että he eivät halua kyseenalaistaa kenenkään ammattitaitoa ja lisäksi ovat niin ihmisrakkaita ja moraalisia ja kaikista hyvää ajattelevia, etten toisaalta sitäkään ihmettele, että heistä niin suuresti pidetään ja heitä arvostetaan.
Tällaisen tapaaminen isoäitinsä olohuoneessa ei ole miellyttävää.:/
Olet itse kertonut olevasi pummi, joka ei käy töissä vaan rasittaa kansantaloutemme huoltosuhdetta..
Hähä! :D
En ole sanonut olevani yhtään mitään ja jollet mielisairas ahdistelija olisi, et riekkuisi kimpussani.... Helveton imbesillit kiinnostuu nimettömästä keskustelupalstalla!!!! Kiitos, mutta pätän iotse että keiden kaveri olen ja kenen en!! On niin kertakaikkisen ylimielistä ollut mulle tuntemattomien kommentointi mulle tällä keskustelupalstalla, että oksat pois! En ymmärrä, että millaiset siat kehtaa käydä mustamaalaamaan minua, joka en koskaan edes nimellä ole tällä saitilla esiintynyt!!
Ootko kateellinen akateemisille ihmisille? Ja mistäs homeenlävestä sinä oikein kirjoittelet, koska muutettuani pois paikkakunnalta, missä amikset kiusasai minut lähes hengiltä, en sen jälkeen ole umpimielisyyteen törmännyt ja sanoisinko, että sellaisen havaitseminen edes tällaisella minulle tyystin tuntemattomien kansoittamalla keskustelupalstalla sangen suuresti ahdistaa minua. Herää ikäänkuin jokin vaiston kilkattava ääni, että nyt keskustelen junttien kanssa, sori.
Akateemisuutesi on aiheuttanut yhteiskunnalle kauheasti kustannuksia semminkään, kun et tee mitään tuottavaa työtä vaan olet yhteiskunnan elättinä. Siihen nähden sinun sietäisi syvään kumartaa kaikkia amiksia, joiden ansiosta sinäkin pysyt hengissä.
Olet sanonut, ettet vakavan fyysisen sairauden takia käy töissä eli olet elätti. Silloinkin kun kävit töissä, olit virkamies eli elätti. Ja ennen sitä opiskelit vuosikausia eli olit elätti.
Hähä! :D
Virkamiehjet on veronmaksajia ja runkkarit on erikseen. Ja mitäs vajakillla on sitä vastan, että toiset on parempia kouluissa, kuin toiset? Tottakkai mäkin voisin olla joku nolo.vajaa tissinesitelijä" tepu", joa juoruaa työkseen ihmisistä joita ei tunne, jos olisin tyhmä jolla ei olisi ollut päätä kouluttaumiseen, mutta en ole halunnut yhteiksunnanan "tepuiksi", eli tästä syystä mun sosiaalistatus on toinen. EI kertakaikkiaan hevosen perseen!!!! vertaa kuulu teille se, että mitä minä olisin tai mitä en ole! Jos vaikka olisin joskus yhteiskunnan tukienkin varassa ollut! En mäkään lauko mustamaalaamassa ihmisiä, vaan jos tulen tälle nettisaitille, keskustelen mä siksi, että haluan vaihtaa ajatuksia ja yleensä toivoisin löytäväni jonkun normaalijärkisen keskustelukumppanin. Tosin pitänee varoittaa kaikkia, että ikinä ei kannata tälle saitille tulla keskustelemaan, kun sen verran hullua palautetta näemmä saa viaton sivullinenkin, jos vähänkin enemmän erehtyy keskustelemaan....
PIKKU NETTTINARSISTIT, v*tun virtuaalipätjiät, hiiret.
Ei vaan virkamiesten palkat maksetaan verovaroista ja veronmaksajat on erikseen..
Hähä! :D
Ei ole ihme, että pidän tätä palstaa sosiopaattien palstana... Ja jos tällä olisi joku sheriffi ollut, on sellainen todennäköisesti rikollinen, koska muistan jo aikoinaan, kuinka mulle auottiin naamaa tauotta näissä keskusteluissa ja sitten puolueellisesti poistatettiin palstalla ilmeisen erikoissuosiossa ollleiden kiusaaja-viiruhuulien ja vääriä naamoja käyttävien sosiopaattisia palstajuttuja, jos oli pikkuvauvoilla, palstan erikoissuosiossa, olleilta päässyt vähän rumaa läppää vastineena asialliseen kirjoitteluuni. On sellaisen trauman tämä keskustelu mulle tässä Suomi24:ssa aiheuttanut, että oksat pois.
Mitä vittua tän palstan kirjoittajille se kuuluu, että mikä minä olen??!! En ikinä ole itseäni henkilönä tällaisella saitilla esitellyt, enkä saitin sosiopaatteja tunne ja minä ainakin olen tasan tarkkaan täy, mutta tästä huolimatta on viiruhuuli-Papeetet puhuttelemassa minua alkoholistiksi ja mielenterveysongelmaiseksi ja miksi vielä... Näemmä kovasti kiinnostaa sosiaalistatuksenikin, voi v*ttu! Hyi mitä sakkia.
Enpä itse tunne mitään ihmisiä, joille siten olisin avautunut, että he tietäisivät minun sosiaalistaukseni tai henkilöni, jolleivat kuulu ystäväpiiriini tai ole joitakin urkkijoita ja tällaisten saittien kirjoittajien henkilöitä en tunne. Virkamiehiäkin vitun kusipäät mollaa näillä palstoilla: no ainakaan yhtäkään virkamiestä ei ehdi kirjoitella tällaisilla saiteilla, eikä varmastikaan haluaisikaan kirjoitella.
Henkisesti todella sairaita ihmisiä näillä palstoilla, ihan todella! Viattomien mustamaalaajia. Ällöttävää, että joku ihmeen nimimerkki "Ratikkakuski" tällaiselta palstalta on kiinnostunut minun sosiaalistauksestani: mulla ei ole mitään yhteistä tällaisten palstojen kanssa, mitä tällaisille kirjoittavien henkilöihin tulee.
Menkääs hyypiöt muualle ahdistelemasta ja vääristelemästä faktoja nettikeskustelusta.
http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc4/186982_1059342041_4527561_n.jpg
T,nainen.6.4.2011 06:30
Hanki lääkitys, niin minäkin tein ja nyt on parempi olla.
.
tarkoittaako tuo että palstan rekisteröimättömät identiteetit ovat palstan eliittiä
.
eliitti ei ole oikein sopiva sana.
Milloin vili tuli palstalle? Onko hän muuttunut siitä millainen alkuun oli?
Vili on kova duunari. Alunperin hän oli mesu...
ainakin häntä kiinnostaa ihmiset.
mutta mitä on mesu?
Rakennusmestari.
.
oli kyl eri henkilöymä, taisi olla oikeen rekattu identiteetti
Siis tuossa vuoden 2006 paikkeilla
.
No meneekös rakennusbisneksessä huonosti, jos kerran pitää alkaa pelleillä nettipalstalla, vaiko mistä kyse, jos saanen teitä Suomi24:n kirjoittajia tuntemattomana ihmisenä kysyä? Miks muutenkaan kaikki hutsut roikkuu tällä palstalla mun nuoren, joskin akateemisen, eikä työväenluokanedustaja- perheen jälkeläisen, naisen kimpussani? Oletteko muuten kuinka mitenkin kenties sairaita, kun kuvittelette ihmisten olevan kiinnostuneita esimerkiksi linnatuomioista ja muun rupusakin masentavista aiheista keskustelemisesta? Miksi minua tällä saitilla koskaan henkilönä profiloitumatonta, elikkäs teille tyystin itseäni esittelemätöntä viatonta sivulllista, on ahdisteltu näissä keskusteluissa, tuomalla minulle esiin joskus jopa sellaisten henkilöiden nimiä anonyymikirjoituksissa, joiden kanssa en tasan tarkkaan haluaisi olla tai ole missään tekemisissä ja joiden nyt tosiaan luulisin, että olisivat unohtaneet minut, kuten minäkin olen unohtanut heidät ja jättäneen minut rauhaan, kun ei meillä mitään sosiaalisia suhteitakaan keskenämme ole, eikä mitään tekemistä keskenämme.
Rakentakaa kuule vaikka palikkatornia, mutta sivulliset ja viattomat eli mun kaltaisten ihmisten systemaattisen ahdistelemisen te lopetatte, jos teillä on yhtään päässänne järkeä. Tätä keskustelupalstaa tuskin on luotu sellaisen idean pohjalta, että tästä vinksahtaneet tekisi jonkun vääristelypaikan, missä ikävän kokemukseni mukaan kiusataan näemmä kuin seinähullut viattomia.
JA EI OLE henkilökohtaista, mikäli olet joku v *tun kilipäinen kuumakalle, jolle netti olisi koko elämäsi sisältö: en tunne yhtäkään Suomi24:n kirjoittajan henkilöidentiteettiä ja ihmisiä en koskaan elämässäni ole tavannut kiusata.
.
"i want to be alone!"
http://youtu.be/tojjWQvlPN8
.
Greta oli kummallinen tapaus. Linnottautui loppuelämässään kotiinsa. Hyvin osuvasti valittu.
olen eläkeellä mielenterveyssyiden takia.
En ole vuosiin käynyt kodin ulkopuolella.
Turun vili.
http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc4/186982_1059342041_4527561_n.jpg
Vili on tiedustelija. Hänellä on varmaankin myös rekattu (ja) nikki /ejä erilaisten mustanikkien lisäksi. Hän yrittää tiedustella muiden mielipiteitä muista rekatuista ja myös omista nikeistään. Hän muistuttaa 7-päivää lehden toimittajaa/paparazzia. Vili yrittää saada lööppikamaa vuorotellen eri henkilöistä, myös itsestään. Vilin kommentit eivät välttämättä edusta lainkaan hänen omaa mielipidettään, jos hänellä mielipiteitä edes mistään on. Vili on kameleontti, joka muuntuu miksi vain.Näin ainakin osa vileistä toimii, jos eivät kaikki vilit ole yhtä ja samaa viliä.
En omaa rekattuja nimimerkkejä. Muista vileistä en osaa sanoa.
Hähä! :D
t. Vuokin vili
Entä tuo Seiska-aines raamattuseuralle? Mikä tarkoitus sillä on? Vihaako hän naisia yleensä, vaikka mielistelee eniten kaikkia kauniita naisia (yleensä pelkkiä kuvia)?
jos vuokin vilistä sanoisin.. " :) "
Kuules imbesilli: ei ole mitään muuta, kuin saitin jäsenet ja ei- jäsenet. Itse olen jälkimmäinen mainitsemistani. Näillä paölstoilla voi rekisteröityä, jos haluaa, mutta pakkoa siihen ei ole tai ole ollut ja tästä syystä on laskutehtävä meitsille, jos postaan mitään näille keskustelupalstoille. Alan kohta pikkuhiljaa uskoa tän saitin ylläpidolla olevan jotakin yhteyttä siihen, että mielisairas kiusaaminen näemmä sallitaan näillä palstoilla. Ei se niinkään voi olla, että valtaosa kirjoittajista olisi niin tyhmiä, että tykkäisi keskustelun älyllisestä tasosta, vai voiko?
Skitsofreenikon ominaisuus.
olen eläkeellä mielenterveyssyiden takia.
En ole vuosiin käynyt kodin ulkopuolella.
Mulkku mikä mulkku!
tutkin, jotta näkisin "sen" paremmin.
Turun vili.10.4.2011 18:27
olen eläkeellä mielenterveyssyiden takia.
En ole vuosiin käynyt kodin ulkopuolella.
Suuruuden hulluutta ja jumaluusajatuksia?
"Etkö ymmärtänyt? Vili on kaikki. Myös alkuperäinen Vili ja kaikki Vilit sen jälkeen.
Hähä! :D"
Siinä vähän kirjoittelua tosiaan Suomi24:n malliin... Erittäin mielenkiintoista, että foorumin ylläpito sallii sen, että sivulliselle minulle koko ajan puhutaan keskusteluissa paskaa, mistä viesteissäni en kirjoita. Ja muuten jollette rikollisia ole, ette yhtäkään yleistystä voi minun sanomisistani tämän foorumin keskusteluista tehdä, koska minä en elämässäni ole esiintynyt millään rekisteröidyllä profiililla Suomi24:ssa, eli ainakin minulle jos hähättelette, niin on se ihan tietoista teiltä. Alanko siis laskea minulle vittuilleita rekisteröityjen statuksilla esiintyneitä? Teikäläisten kuuluisi kohdella kaltaisiani anonyymeja tekstien sisällön mukaan, eikä käydä henkilökohtaiseksi ja siten myös toimitte, jos olette asiallisilla keskustelun intresseilla liikenteessä. Enkä halua, että mun sanomisiani systemaattisesti vääristellään. Itselläni ei ikinä olisi pokkaa kohdella ketään siten.
"Minä valitan, mutta en tosiaankaan tunne yhtäkään rikollista ihmistä, en koskaan ole tuntenut." Sanoo kepulaisen kunnanjohtajan tytär... Hähä! :D "
Aijaa? Mutta hän tuntee, Vili: http://www.aijaa.com/v.php?i=001497860589.jpg :D
HÄ HÄ!:D
Onko kaikki vilin laittamat kuvat hän itse?
Mikäs toi saatanan "aijaanne" on? Joku ihmeen kuvienlaittelussaitti vai ja miks tyrkytätte anonyymiviestinnässä kuvia näistä vitun "aijaaistanne"? En uskalla linkkejä näillä saiteilla katsoa, jolleivat ole tunnettuihin mediooihin, joiden osoitteet tiedän, mutta mitään asiallista tossa linkissä tuskin olisi... Mä ainakaan en ole koskaan postannut tälle palstalle yhtäkään kuvaa, kosken osaa käyttää mitään "aijaata", enkä muuten omaakaan kuvaani ole koskaan mihinkään nettiinkään ainakaan itse laittanut, että onkos kenties kuraperseitä saitilla, jotka olisivat kiusanneet minua sivullista, kun olen käynyt anonyymisti keskustelemassa? Tai siis itsestään selväähän se on, että minua on kiusattu tällä foorumilla keskusteluissa, kosken juuri koskaan saa asiallisia vastineita, mutta se nyt kiinnostaisi, että miten pahasti ko. toimintaa palstoilla on harjoitettu ja miten pahasti esim. itseäni kiusattu....
.
saimme juuri tietää että aijaa.com on perustettu nimenomaan rekisteröimättömän palsta HENKILÖN kiusaamiseksi
.