Kun ihminen innostuu jostain, hän usein kaventaa ajatusmaailmaansa. Tällä palstalla on nyt aikamoinen hulabaloo. Mielestäni pohjoismyrskyn viestipyöpyt ja agressiivisuus kääntyy häntä ja hänen sinänsä hyvää asiaa vastaan. Nyt kannattaisi rauhoittua ja miettiä, onko tämä kaiken postaamisen ja häiriköinnin arvoista, ne päättäjät kun eivät kyllä tätä Suomi24:n palstaa lue, kyllä he keskustelevat ihan muilla foorumeilla.
Pohjoismyrskyn toimintatapaa on helppo seurata, alussa oli pientä herjaa joidenkin käyttäjien taholta, kun hän otti asiansa esiin. ILO on kuuma peruna, myönnän toki sen, etenkin näin vaalien alla. Kun pohjoismyrskyn viestit täällä teilattiin, alkoi viestien levitys muillekin palstoille, törmäsin viesteihisi ainakin rovaniemen, tornion, kittilän ja oliko vielä sodankylänkin palstalla....
Viestimyllytyksesi alkaa muistuttaa uskoon tulevan henkilön alkuhuumassa tapahtuvaa sananjulistusta, eihän niitäkään eepoksia, joissa kierretään samaa asiaa ilmän kehittäviä ajatuksia, jaksa kukaan lukea ja ne täältä yleensä poistetaan.
Eli hyvä ystäväni, pysähdy pariksi päiväksi miettimään ajatustasi ja toimintatapaasi, tuollainen roiskiminen sinne-tänne kun ei todellakaan aja sinun tai meidän muidenkaan saamelaisten asiaa.
pohjoismyrskylle ja muille : ITSETUTKISKELUA
4
175
Vastaukset
- No voi voi
Tässä sinullekin mietittävää kun kurvailet pohjoismyrskyn perässä pitkin nettiä. Mutta toisaalta, se selittääkin monta asiaa. Vuosikausien jatkuvaa häiriköintiä, viestien poistoa ja mitättömiä kommentteja, jotka eivät liity asioihin mitenkään, ja viestisi kertovat, ettet ole edes lukenut viestejä, kun jo roiskit niihin tyhjänpäiväisiä vastauksia.
Seuraile rauhassa pohjoismyrskyä ja ota opiksesi. http://yle.fi/alueet/vaalipiirit/lappi/2011/03/saamelaiskarajien_puheenjohtaja_rkpn_ehdokkaaksi_2417632.html- hui hai sanoin
Sain vinkin, että tämä samainen myrsky olisi kirjoitellut vuodatuksiaan myös muiden alueiden palstoille. Kävin tutkimassa ja kyllä niitä löytyi. Todella vähän oli otettu kantaa. Ja jos oli otettu, niin erittäin negatiivisesti. Jopa kirjoittajan terveyttä epäiivät.
Raaka on iso maailma... Jaaha. No son selvä sävel tässä humpassa sitte. Kyllä teksti kertoo kirjoittajasta aika paljon. Mitähän jos otatte sukset tai kelkan ja hurautatte vaikka pilkille, raitis ilma taitaa tehdä nyt hyvää. Valoisaakin on vielä. Hyvää kevään jatkoa kaikille, niin sopuli-hamsterille kuin pohjoismyrskyllekin. Ja teille muillekin lukijoille. Eiköhän tämä myräkkä rauhotu ko vaalit on ohi.
- tutkinut ja tutkinut
hui hai sanoin kirjoitti:
Sain vinkin, että tämä samainen myrsky olisi kirjoitellut vuodatuksiaan myös muiden alueiden palstoille. Kävin tutkimassa ja kyllä niitä löytyi. Todella vähän oli otettu kantaa. Ja jos oli otettu, niin erittäin negatiivisesti. Jopa kirjoittajan terveyttä epäiivät.
Raaka on iso maailma...No siehän se sielä olet ainoa joka kommentoi mittään ja sillonki erittäin negatiivisest, ja sitte poistat viestit jos joku näyttää sulle väärää peukaloa. Kyllä sinun juttusi jo tunnetaan, eikä ne jaksa ennää ees ärsyttää kettään. Keskity vain poistelemaan viestejä ko et mittään sanottavaakaan keksi. En tiiä kyllä kauanko ne pittää sinunlaisia valvojia tällä palstalla, mutta eihän ne sielä tietenkään mittään voi. kun palstan valvoja päättää mitkä viestit jäävät näkymään. Mutta joka paikasta et kuitenkaan ennää niitä kerkiä poistamaan. Niele se ja painu takasin lumen alle piiloon.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1376279Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto665201Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143665Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213250Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1052359Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat712276Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku11998Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val271608- 761108
Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne121038
