Tässä kun kesäkin on tulossa niin jostain syystä sain semmosen päättömän ajatuksen testata, miltä mahtaisikaan tämmösen 17-vuotiaan nulikan naama näyttää jonkunnäkösen parran kera. Kun ei kouluunkaan tarvitse sitä mennä joka aamu näyttämään niin kesähän sopii tämmöselle projektille täydellisesti ;D
Ei siis mitään metripartaa, vaan lähinnä semmonen siisti ja mallikelpoinen "sänkiparta" yksilö, jollainen löytyy aika ajoin myös mm. Jake Gyllenhaalin ja muiden julkkisten naaman alanurkista.
Ongelma on se, että mulla kasvaa vaan viikset. Alahuulen alta löytyy vähän tummunutta karvaa mutta eipä se tosta ole levinnyt laajemmalle.
Ja pelkät viikset näyttävät.. suorastaan kamalilta :(
Ja kun mun on IHAN PAKKO saada testattua tätä hommaa, nii MILLÄHÄN ULKOPUOLISELLA KEINOLLA SEN PARRAN SITTEN VOIS SAADA VÄHÄN KASVAMAAN?
Ja niin, ei tarvitse selostaa kuinka epämukavaa on aamuisin ajella parta siistiksi ja että kuinka pitäisikään olla onnellinen kun ei karva kasva, olen kyllä niistä ihan tietoinen.
Parta kasvamaan !
sn0w
0
282
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?921796- 851262
- 1101123
- 72975
- 105909
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56838- 47751
- 36742
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis47691- 33673