mistähän palvelusta on kyse?

seuranhaku tekstiviesti lähetetty numeroon 17260?
194990
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Miehesi sai koodin millä voi hakea seuraa ja pääsee as sivuille.

Äänestä

selvennätkö vielä mikä on as sivut

Äänestä
  • Alastonsuomi.com ja siellä kyllä voi olla käyttäjänä ilman mitään erillisiä maksujakin, feikatulla sähköpostiosoitteella rekisteröityminen riittää.... ja siellä kuten muuallakin on todella paljon varattuja ukkomiehiä seksiä vonkaamassa sekä naisilta, että miehiltä. Tuo puhelinnumero kuitenkin menee MTV3 tekstitv:n sivulla 897 olevaan gaychattiin...

    Äänestä

Tämä löytyi googlettamalla:

MTV3 Teksti-tv-chatit
sivu numero
897 17260 Gay-chat

Äänestä
  • Muistelin siis oikein, kannattaa muuten aika-ajoin seurailla tuota MTV3:n tekstarichattia, varsinki sivua 897, siellä on yllättävän paljon ukkomiehiä vonkaamassa miesseksiä.... mut eihän se miesten kanssa paneskelu ole pettämistä, heidän omasta mielestään siis ;P

    Äänestä

Ja muuten on ihan paskapuhetta, ettei tuo olis miesten keskuudessa yleistä. Tutkitusti on arvioitu, että noin 20% on bi-seksuaaleja, eli 2 jätkää 10:stä panee myös miesten kans! Todellisuudessa määrä on isompi, varsinkin nykyaikana, kun asiat ei ole enää niin tuomittuja. Tosiasiassa ihmiset ei ole oikeastaan ikinä "umpiheteroita" tai "umpihomoja", vaan suunnilleen kaikkien seksuaalisuus on ikäänkuin janalla, jossa ääripäinä on heterous ja homous... jokaisen seksuaalisuus on siis jossain näiden kahden ääripään välillä ja suurimmalla osalla se "paikka siinä janalla" vaihtelee iän myötä.

Itse miehenä tiedän paremmin kuin hyvin, että KAIKKI gay-chatit ja deittipalstat suorastaan pursuaa seksiä vonkaavia ukkomiehiä, niitä on itseasiassa enemmän kuin ns "homoja"... joka selittyy sillä, että "homoja" on vain noin 10% jengistä!

Äänestä
  • Näitä "hauskaa pitäviä ukkomiehiä" löytää esimerkiksi koodi.netistä, iskuri.netistä, maikkarin tekstitv 897, alastonsuomi.comista, qruiser.comista, gaydar.co.uk:sta jne. Googlella löytää lukemattoman määrän erilaisia deittisivustoja ja gaychatteja, joissa vierailemalla voi avartaa pikkusen näkemystään näistä vonkaavista aviomiehistä. Suosittelen tutustumaan aiheeseen. Moni mies joka kiistää, ettei ole toisia naisia, harrastaakin just toisia miehiä, kannattaa siis kysyä epäilytapauksissa myös "onko sulla sitten toinen mies?!"

    Äänestä

  • "Tutkitusti on arvioitu, että noin 20% on bi-seksuaaleja"

    Ei varmasti ole prosentti noin korkea.

    Äänestä

Onnea! Miehes käy paneskelemassa miehiä, tai jakaa persaustaan miehille!

Äänestä

Eihän se ole pettämistä. Ei kai vaimo siitä välitä, kunhan miehellä ei ole tunteita mukana. Ja tässäkään tapauksessa ei taatusti ole. Joten kyse on pelkästä patjasta ja kaikki hyvin. Ei syytä huoleen, sillä kukaan ei ole viemässä miestä.

Äänestä
  • On pettämistä. Kunhan nyt muistaisi pestä edes lerssinsä ennen kuin tulee kotiin. Ajattele nyt, puikottaa mistä pakoputkeen, ja tulee sitten lirkuttelemaan vaimolleen.

    Äänestä

Että näin. Onko muut bongannu kyseistä numeroa puhelinlaskuerittelyistä, tai tekstiviestilogista?

Äänestä

auto harvinaisuudet myynnissä olevat #

Äänestä
  • Alma20 nimimerkki Veikko liljan paska jutut on vielä voimassa jos kiinnostaa!?

    Äänestä

  • Veikko liljan velipuoli kirjoitti:

    Alma20 nimimerkki Veikko liljan paska jutut on vielä voimassa jos kiinnostaa!?

    On voimassa hänen perse reikä tarjoukset hänen elämänsä loppuun asti kaikki miehet vaan joukolla jokainen vuorotellen upottamaan kyrpää hänen persereikään pohjaan asti

    Äänestä

Onkohan top määräävä vai alla alistuvana. :(

Äänestä

Oulun ukkomiehet on taas aloittaneet kevään tullen Oritkarissa juoksemisen, siellä ne käy keskenään "puuhastelemassa" radan varressa olevien konttien takana... jos joku epäilee miehensä äkillistä lenkkeilyintoa, niin käväskääpä kurkkaamassa Oulun Autokuljetusta vastapäätä olevan konttialueen "tarjonta"!

Äänestä
  • Niin totta. Tulee käytyä tuolla suunnalla lenkillä aina toisinaan ja nyt kelien lämmettyä siellä on alkanut pörräämään jos minkälaista häntäheikkiä.. kannattais varmaan naisten käydä joskus sillä suunnalla lenkillä, vois ehkä napata rysän päältä oman tai kaverinsa miehen!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


petetty vaimo.. kirjoitti:

seuranhaku tekstiviesti lähetetty numeroon 17260?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu