Kaksoisveljellä enemmän habaa

Olemme ei-identtiset kaksoset, tosin aika samannäköiset. Veljen kanssa käyty puoli vuotta salilla, samat harjoitukset, yhtä usein käydään. Ruokavalio on suurinpiirtein sama, hänellä on kuitenkin selvästi enemmän lihaksia?!

Hän on kyllä muutenkin vähän rotevampaa sorttia, leveäharteisempi. Saako toiset helpommin lihasta vain mistä erot johtuu?
7115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Geenit vaikuttaa, ja kannattaa ottaa huomioon, että sillä ruokavaliolla on oikeesti paljon enemmän vaikutusta mitä treenillä. Sekin on tietenkin suhteellista, jos jollain höyhenpainoilla sielä salilla kiskoo niin eipä sitä tulosta niin kovasti tuu vaikka mitä pöperöö mussuttais. Jos veljes kiskoo proteiinipitosta sapuskaa kerran päivässä enemmän, vaikka pelkkä maitorahkapurnukka, ja sä et mitään/kiskaset patukan, kyllä ne proteiinit siitä yhdestä pikku ateriasta alkaa puolen vuoden aikana kertyä.

Älä ota huomioon lihasmassaa, vaan sen laatu. Saatko tehtyä sarjoja kovemmilla painoilla/maximitulokset kovempia? Painoista kun et mitään puhunut. Voimalle/kestävyydelle/lihasmassan kasvatukselle kun on nääs erilaiset ohjelmat pakollisia.

Äänestä

Ruokavalio, treeni-intensiteetti, perimä.

Nämä 3 ratkaisee 90% sen lopputuloksen. Tämä on fakta, ei mielipideasia.

Äänestä
  • ja loput 10% puhdas munkki xD

    Äänestä

Hommaat kunnon tropit, salilta kyllä doupinkia löytyy. Saat sellaiset ryynit että parin kuukauden kuluttua on velipoika ihmeissään kun lihaksissa löytyy!

Äänestä
  • Juuri noin, ei kunnon lihaksi kaurapuurolla saa, pitää ottaa tiede avuksi. Salilla on asiantuntijoita, heidät kyllä tunnistaa ulkonäöstä.

    Äänestä

  • Näin se vaan on kirjoitti:

    Juuri noin, ei kunnon lihaksi kaurapuurolla saa, pitää ottaa tiede avuksi. Salilla on asiantuntijoita, heidät kyllä tunnistaa ulkonäöstä.

    Pietarista saa sellaiset mömmöt että lihaksia tulee vallan tavattomasti! Sieltä lähdet hakemaan.

    Äänestä

Kyllä ootte taitavia treenjia kun ette saa lihasta muuten ku roinaamalla.Eikö itsekuri oikein riitä???

Äänestä

Kommentoi aloitusta


En ole katkera mutta kirjoitti:

Olemme ei-identtiset kaksoset, tosin aika samannäköiset. Veljen kanssa käyty puoli vuotta salilla, samat harjoitukset, yhtä usein käydään. Ruokavalio on suurinpiirtein sama, hänellä on kuitenkin selvästi enemmän lihaksia?!

Hän on kyllä muutenkin vähän rotevampaa sorttia, leveäharteisempi. Saako toiset helpommin lihasta vain mistä erot johtuu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu