Eli oon nyt vaalentanu hiuksia vaalennusväreillä ja kyllä vituttaaaaa toi oranssi paksu tupsu tossa edessä!! aattelin muutenki tähän päälle jotain vaaleenruskeeta mikä ei kuitenkaa tummenna liikaa!
Eli millasellä sävyllä sais ton oranssin vaaleenruskeeks?! :o
Eli millasellä sävyllä sais ton oranssin vaaleenruskeeks?! :o
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mee värisokeelle kampaajalle,voit saada lisää oranssia tai jopa keltaista.
heho, en usko et kampaaja osasi auttaa! aina saa olla vittuuntunu ku tulee kampaajalt. -.- mut saaks kaupanväril mitää aikaa? : O
heho...(aina vittuuntunut kun tulee kampaajalta?) Etkö nyt ole vittuuntunut oranssiin tupsuusi?
Jos kampaaja ei osais auttaa, miten luulet, että joku täällä voi auttaa näkemättä hiuksiasi?
oranssia taitetaan vastavärillä...tiedätkö mitä se tarkoittaa?
Jotkut kampaajat ei näköjään tiedä.!!
oranssin vastaväri on sininen.
Tummuusasteesta ja halutusta väristä riippuen joko teet uuden värinpoiston tai kokeilet neutraalia tummanvaaleaa väriä sokkona. Mieluiten kevytsävyä joka pysyy vaalennetussa kestoa paremmin. PolyColor on yksi luottoväreistä, keskivaalea 15 on melko maanienvärinen oranssiin pohjaan.
Tai menet kampaajalle ja kerrot mitä olet itse tehnyt jonka avulla kampaaja saa sekoitettua sopivan taittosävyn.
Voi hyvää päivää.
Jos ette osaa omia hiuksianne värjätä niin menkää ihan suosiolla heti kampaajalle. Tuollaiset kysymykset ovat noloja... Minulla on omien hiusteni värjäyksestä 15 vuoden kokemus ja tiedän juuri tasan tarkkaan minkälainen sävy mistäkin väristä tulee. Ilman testikiharoita.