S,M,XL

Voisko joku selventää noita kokoluokkia mtb:ssa!
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Joo, toi XL on yleensä 26 tuumainen maasturi vähän valmistajsta riippuen. M ja L voi olla sitten jotain 22 ja 18 tuumaa ja S 14. Taas riippuuvalmistajast, kun ei ol standardia.

Äänestä
  • Tosta tulikin mieleeni, että vaaleat renkaat olis m:t. Kyllä niitä varmaan Suomestakin saa ainakintilaamalla.

    Äänestä

  • orriop kirjoitti:

    Tosta tulikin mieleeni, että vaaleat renkaat olis m:t. Kyllä niitä varmaan Suomestakin saa ainakintilaamalla.

    Hei, ootsä cicloturisti, joka käy hiper marketeissa?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hopd68 kirjoitti:

Voisko joku selventää noita kokoluokkia mtb:ssa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu