Vuoden vitsi

Ratikkakuskin japanilainen vaimo.

Suurin piirtein yhtä uskottava kuin joku väittäisi, että frost-free on nainen.

Mistä näitä hulluja riittää?
588
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ei Ratikkakuski erota totta tarusta.

Hän varmaan uskoo itsekin nuo sadut.

Väitti olevansa stadilainen, mutta ei tunnistanut Helsingin keskeisempiä paikkoja.

Äänestä

oli muuten htvät bileet eilen, olisit päässyt tutustumaan vaimoihin jos olisit saanut kutsun

Äänestä

htvät bileet ??

Äänestä
  • pitäisi varmaan olla hyytävät.

    Äänestä

Jos joku haluaa olla japanilaisen kanssa naimisissa, niin mitä se on sulta pois? Jos soot miäs, niin onpaha enemmän suomalaisia neitsyitä sulle tarjolla. Jos soot naine, niin sitte se tietty onkin jo paskempi juttu. Suamalaasista miähistä ku on jo muutoonki pulaa.

Siis, mä en ymmärrä moniakaan asioita, mutta sen mä ymmärrän, jos tällä palstalla haluaa päteä nk. älykkyydellään, tiedoillaan, varallisuudellaan, naisillaan ym. ja niistä joku voi valehdella(saadakseen naisia). Yks kuitenkin niistä olennaisista asioista, mitä en ymmärrä on se, että mitä lisäarvoa miehelle tuo se, että valehtelis olevansa naimisissa? Ei sillä saa naisia... Tai siis netistä sillä ei saa naisia, kun täällä on jo muutenkin ylitarjontaa seuraa hakevsista muiden naisten miehistä. Kyllähän muualla naisia varatut miehet kiinnostaa ja niin on ollut kautta aikain.

Itse henk.koht. epäilen joitain Ratikkakuskin tarinoita(samoin kuin tietysti monen muunkin). Siitä olen kuitenkin lähes satavarma, että tyyppi on naimisissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


my ass kirjoitti:

Ratikkakuskin japanilainen vaimo.

Suurin piirtein yhtä uskottava kuin joku väittäisi, että frost-free on nainen.

Mistä näitä hulluja riittää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu