Mitä lähtee poistoon, mitä ei?
Minä trimmaan munakarvat (en posliiniksi, siistin), ajelen / vahaan rintakarvat, parran ajelen välillä ja välillä pidän sänkeä tai kasvatan tyylikkäät pelkkikset tai... No joo. Lyhentelen kainalokarvoja ja jos mulla olisi selkäkarvoja, poistaisin ne. Jalat saavat olla sellaiset mitä ovat, samoin kädet jotka muusta kropasta poiketen eivät ole kovin karvaiset, onneksi.
Niin joo. Siistin vähän kulmakarvoja. Ettei ne kasva yhteen. En halua näyttää Liam Gallagherilta.
Minä trimmaan munakarvat (en posliiniksi, siistin), ajelen / vahaan rintakarvat, parran ajelen välillä ja välillä pidän sänkeä tai kasvatan tyylikkäät pelkkikset tai... No joo. Lyhentelen kainalokarvoja ja jos mulla olisi selkäkarvoja, poistaisin ne. Jalat saavat olla sellaiset mitä ovat, samoin kädet jotka muusta kropasta poiketen eivät ole kovin karvaiset, onneksi.
Niin joo. Siistin vähän kulmakarvoja. Ettei ne kasva yhteen. En halua näyttää Liam Gallagherilta.
Vastaukset 69
Vanhimmat
oot kysyny tätä ennenkin. pervo karvafriikki.
Juu, mutta silloin vähättelin tahallani ihokarvoitukseni määrää ja sen poistotoimenpiteitä.
Parranajo joka toinen päivä, pidin aikoinaan viiksiä- nykyisin siloposki.
Kainalokarvat ajan pois viikottain ja munankarvoja siistin silloin tällöin.
Muut karvat saa jäädä, olen aika karvainen.
Näin naisena ajelen sääret, trimmaan alakertaa/välillä posliini ja kainalokarvat. Kulmakarvat tulee toki nypittyä myös.
Miehellä tykkään karvattomasta rintakehästä ja selästä. Karvaset jalat taas on sexyt
Ajan rinnan koska mulla on rintakehän alueella tatuointi tai useampi. No, ajoin sen aiemminkin mutta enää ei ole karvarinnaksi paluuta.
Mun mielestä on aivan kauhean näköistä, jos nainen nyppii kulmakarvansa kokonaan pois, ja piirtää tilalle meikillä jotkut viivat. Siis *todella* äklön näköistä.
Kulmien rajaaminen muotoon tietty eri homma.
Tosiaan.. tuosta saa kuvan että nyppisin kaikki pois. En tee niin. Minäkin inhoan sitä tapaa mutta mulla on kulmakarvat.. paljon ja paksusti ja sillä niitä pitää siistiä.
Useilla niillä jotka nyppivät kaikki kulmakarvat, on vähän pakkokin. Karvoitus on niin hentoa ja harvaa että ei sitä saa luonollisennäköiseksi. Parempi sitten vetäistä kaikki pois ja viirut tilalle.
Ymmärrän nyppimisen kertomassasi tilanteessa. Ei ole tarkoitus loukata ketään synnynnäisen ominaisuuden vuoksi. Ehkä silloin olisi näteintä laittaa ne "viirut" jollain vähemmän voimakkaalla sävyllä. Kaltattu ja voimakkaasti päälle piirretty taasen hyppii silmille, etenkin jos ihon väri on kovin vaalea, ja niitäkin näkee.
Oletko miesmeikkitaitelija?
Tahtoisin olla...
Kainalot ajelen, säärikarvat vahaan, kulmakarvat nypin ja bikinirajat vahaan muuten lyhennän ja siistin alapään karvat. Musta tiukat mustat kiharat alapäässä on nätit! :)
Oho!
Naamasta siistin karvoja, muualta en. Mitä turhia, kun ei niitä kukaan kuitenkaan koskaan näe.
Niin teen.
Onko väliä, kumpi meistä on oikea, mikäli olemme samaa mieltä kaikesta?
Minä olen Spartacus!
Orjien orja. Naisten salainen seksuaalifantasia (salainen heiltä itseltäänkin).
Aivan niin: http://www.youtube.com/watch?v=xaXUMxjHzCk
mies ajelee karvojaan
En ajele.
Vai niin.
Kumpi nyt oli oikea?
Sä jääköön arvoitukseksi.
...tai karvoitukseksi.
Parran ajan aamuisin. Munakarvoja ajelen tarpeen mukaan. Nolottaa myöntää, mutta vahaan takapuoleni, sillä se on luonnontilassa aika karvainen. Naiset ovat kehuneet takapuoltani, joten vahattuna sen muoto tulee paremmin esiin. ;)
Vai niin.
Mistä trolli muuten tiesit, että mulla on hyvä perse?
Mulla on piilokamera sun vessanpöntössä.
Trolli kurkkii usb-portista.
Lääh lääh, saanks mäkin tulla kattoon? Tahtoo nähdä GG:n himoittavat peppupakarat!
Trollauksen taso paranee jatkuvasti. Näin olisin oikeastikin vastannut. Tuo eka trollaus oli kyllä niiiiiiin väsynyt, että kirjoittaja voisi imeä jonkun nahkafagottia.
Kuka oli eka?
Tuo "Gordon Gekko".
Mutta puhuiko se TOTTA?
Omalla vastuullasi.
Olennaista ei ole totuus, vaan miltä asiat näyttävät, beibi.
Siis hyvä on. Joko luonnostaan tai vahan ansiosta. Olet lutukka.
Saanko nuolla sun karvapyllyä?
Hiukset leikkautan kuukausittain parturilla. Parran ajan joka arkiaamu sekä aina ennen treffejä. Nenäkarvat trimmaan tarpeen mukaan. Häpykarvoja siistin ajoittain jonkin verran (lyhennän ja rajaan, sekä ajelen kivespussit). Ja toisinaan yksi kulmakarvoista kasvaa häiritsevän pitkäksi, joten katkaisen sen.
Kainalokarvat ja säärikarvat saavat olla luomuna. Rintakarvoja ei ole kuin pari vaaleaa siellä täällä, jotka löytää jos osaa etsiä :D
Tämähän on mahtavaa!
Niin mikä tässä?
http://images.cheezburger.com/completestore/2010/9/1/87c2d2f9-566b-493d-b485-5d8cd9ab833c.jpg
http://www.youtube.com/watch?v=TkgX_AYqyk4
Ei löytynyt Googlella nyt ihan se ketju, mikä viimeksi oli aiheesta esillä, mutta en jaksa tarkempaankaan seuloa. Kyse siis kuitenkin naisten alapään karvoituksesta. Täällä porsliinin vastustajat (pyrin olemaan aikuinen, enkä vielä tässä vaiheessa nimeä heitä) väittivät, että koko ilmiö on viime vuosien median ja pornoleffojen luomus.
No kertokaapa sitten arvon pöheiköt, että miks ihmeessä keski-aikaiseen maailmaan sijoittuvassa Game of Thronesin jaksossa 19/20 ajassa 9:30-> näkyy ehtaa porsliinia?!!? Onko keskiaikaisessa fantasiamaailmassa elävä neito muka nähnyt pornoleffan?! Tai joku hänen hoidoistaan ja siksi vaatinut ajelemaan?!
Noh, kyllähän samanlailla 70's showssakin vaatetus ja kalustuskin oli ihan seiskytlukulaista, mutta sitten aatteet aika nykyaikaisia, että kai vähän sama asia.
Kerropas sitten miksi 70- ja 80-luvuilla sitten vielä sheivattu? Tai sitten ysärillä? Tai no silloin vielä ainakaan ollut kovin yleistä.
En nyt muista lähiaikoina nähneeni 70-90-luvuille sijoittuneita leffoja tai sarjoja. Ehkä ne olivat se todellinen pimeä keskiaika?
Mitä ne 70's shown nykyaikaiset aatteet olivat? Ai sekö kun naisia ei laitettu konttaamaan keittiön ja sohvalla istuvan miehen väliä?
Täsmennetään vielä: en siis ole nähnyt 70-90-luvuille sijoittuvissa sarjoissa / leffoissa pimpsoja.
"Mitä ne 70's shown nykyaikaiset aatteet olivat? Ai sekö kun naisia ei laitettu konttaamaan keittiön ja sohvalla istuvan miehen väliä?"
Siis ymmärsitkö nyt mun pointin! Että nykyaikana tehdyissä sarjoissa vaikka mitä vuosilukua tai aikakautta kuvaisi, niin aina yleensä jotain nykyajankin mausteita sekoittunut, olipa sitten kyseessä trendit, aatteet tai mitkä hyvänsä.
En nyt elokuvista tai sarjoista tiedä, mutta silloin ei ainakaan muuten ihmisten keskuudessa ollut normaalisti tätä sheivausmuotia.
Äläpäs nyt hulluttele, että Game of Thronesin keskiaikaiset ihmiset olisivat muka saaneet vaikuitteita nykyajasta!
Ehhei :D vaan että sarjan tekijät ovat lisänneet.
Siis ne karvat on poistettu, EI LISÄTTY. Missä vaiheessa tipuit kärryiltä?
Tekijät ovat lisänneet sarjaan nykyajasta jotain, vieläkö tarvii jotain selventää!
No kun eivät ole, ihan paljas se oli. Katso vaikka itse.
Tarkoitin trendi-ilmiöitä sun muuta! :D
No ei ne karvat kovin trendikäs lisä tosiaan olisi olleetkaan. Miksi muutenkaan luulet, että keskiajan ihmiset olisivat seuranneet tämän päivän trendejä?
No edelleenkään en ole väittänyt että ne olisivatkaan seuranneet nykyajan trendi-ilmiöitä. Noni, seuraava kysymys!
Onko karvoja? Entä moniko tatuoitu...
Ihme, että tästä naisten alapääkarvojen ajelusta tarttee ees keskustella vielä nykypäivänä. Luulis nyt jokaisen alle keski-ikäisen edes jonkin verran siistivän karvoitustaan. No, jos ei harrasta seksiä eikä se kiinnosta, niin ei kai sitten tarvitse...
Mikä sille sheivaukselle nyt on edes niin välttämätöntä? Miten te ette muka pystyisi harrastamaan seksiä jos on karvat? Mites me ollaan sitten vielä ennen pystytty?
No ei "olla" pystyttykään.
Naiset olleet karvattomia jo 30 000 vuotta sitten:
http://www.beavershaver.com/history_pubic_shaving.htm
Tästä tulee mieleen, että jos naiset eivät olisi ajelleet karvojaan jo esihistoriallisilta ajoilta lähtien, mitä ilmeisimmin miesten seksuaalihalut olisivat laskeneet juuri sen verran, että alhaisemman syntyvyyden vuoksi ihmiskunta olisi kuollut sukupuuttoon tiukassa kilpailutilanteessa.
Liekö myöskään sattumaa, että muinaisen Egyptin yksi suurimpia valtteja oli maan hedelmällisyys? Mitä iloa Niilistä olisi ollut jos miehet olisivatkin todenneet, että eipä nyt tee mieli noihin pöheikköihin sukeltaa?
No entäs sitten 70-80 luvun pornofilmeissä?
Ja sekin on kanssa vähän kulttuuristakin kiinni. Toisissa on sheivailtu toisissa ei.
Minulla kyllä ei ole mikään tarve turhaan sheivaila omia karvoja ja miksi minä sitä naiseltanikaan vaatisin, vielä kun muutenkin nimenomaan se karvainen alapää on todettu hygienisemmäksi. Pitäisi nyt ihan sanomattakin olla selvää, että jos ne kerta sinnekin kasvaa, niin silloin niillä on varmasti joku tarkoituskin siellä.
Ihmisellä on monia evoluution jäänteitä, kuten viisaudenhampaat ja häntäluu. Ehkä karvat lämmittivät jääkaudella, nykyisin on yllinkyllin miehiä ja vielä ätmit reservissä hoitamaan lämmittelyn.
Hahah! Kun ne karvathan pikemminkin toimii bakteerisuojana ja muutenkin vielä naisella.
Pidän naisista, jotka eivät hinkkaa itseään ties mihin likaisiin bakteeripötköihin.
Tiesitkös että bakteereita tulee kuule hikoillessakin mukana plus kuseenkin? :D
Siksi en niitä pöpöisiä pissakarvoja haluakaan nähdä.
Siinäs kuulitte naiset! Nyt ne karvat vex niinku olis jo!
No poslarikin on kuule kanssa pöpöinen ja kusinen ja vielä enemmänkin! Sitähän varten ne alapääpesutkin hoidetaan suihkussa ja miksi vaihdetaan alkkareitakin.