nollapellejä, maalintekoon kyvyttömiä luusereita. ihan kuin suomalaiset naiset pelaavat. aloittavat pelaamisen aina kun peli on lopussa ja maalin tai kaksi tappiolla, ihmepellejä.
suomalaiset jääkiekkoilijat mm-kisoissa slovakiassa
10
79
Vastaukset
helposti tuppaa jäähyjä tulemaan
- KoppavaHoro
Kyllä Suomen joukkue pelaa tänä vuonna paremmin ja itsevarmemmin kuin esim. viime kisoissa. Ei vaan ole oikein onni ollut myötä ja ehkä eräiden kokemattomien hätäisyys näkyy vähäsen, mutta kyllä asiat paljon huonomminkin voisivat olla.
- KoppavaHoro
Ja tän illan pelissä on tuomaroinnin myötä hieman oikeusmurhan makua suussa, joskin toi tsekkimolari on myös aika hemmetin hyvä.
monte24 kirjoitti:
kuka perkele syö toisten voitelemia leipiä, hyi helvetti
No syökää sitten kalaa!
- stand up
monte24 kirjoitti:
kuka perkele syö toisten voitelemia leipiä, hyi helvetti
naisilla on tapana kättään perseessään käyttää useasti päivän aikana ja sitten ruokaa laittavat pesemättömillä käsillä.
akateemiset naiset tarkempia hygieniassa mutta amisnaisista vain kokit ymmärtävät hygienian merkityksen.
Jos seuraat naista kun se ei tiedä sun seuraavan niin näet hänen tukevan sormiaan peräaukkoonsa. stand up kirjoitti:
naisilla on tapana kättään perseessään käyttää useasti päivän aikana ja sitten ruokaa laittavat pesemättömillä käsillä.
akateemiset naiset tarkempia hygieniassa mutta amisnaisista vain kokit ymmärtävät hygienian merkityksen.
Jos seuraat naista kun se ei tiedä sun seuraavan niin näet hänen tukevan sormiaan peräaukkoonsa.Saat minut voimaan pahoin.
- Fäni
eihän koppista ole näkynyt pitkään aikaan
- frost-free
ihan niinku narsisti.aloittaa pelin kun se on jo lopussa huutaen "tahtoo sittenkin sitä kakkua mitän muutkin söi"
hähä :D Hehheh, katoppa Tsekin rosteria hyökkäyksen osalta... olishan se nyt ollu aika outoa, jos Suomi olis tuon voittanu, mut Tsekki oli todella paska tänään ja Suomi puolusti todella hyvin. Latvia-pelistä sen verran kommentteja, että Snaroksin joukkueet on vittumaisia pelata vastaan... kärkikarvaus, karvaus ja taito. MVD oli viime vuonna Venäjän fiinaleissa ja vasta Morozov, Zaripov, Immonen, Kapanen ja kumppanit kaatoivat sen todellisella taisteluvoitolla.
Milan Michalek - Patrick Elias - Martin Havlat
Roman Cervenka - Tomas Plecanek - Jaromir Jagr
Tomas Rolinek - Jan Marek - Jakub Voracek
Petr Prucha - Jiri Novotny - Michal Frolik
Pakitkin oli aivan huippuluokkaa, joten noilla äijillä pitäis kävellä yli Suomesta. Tsekin näkökulmasta Suomi puolusti ärsyttävän hyvin.
Jäähyistä on hyvä itkeä, mut, kun vastustaja pyörittää neljää kentällistä tähitpelaajia kovalla temmolla, niin Sm-liigamiehet ei vain pysty muuta, ku jäähyileen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial11566Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras921485Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221041Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva199940- 123842
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2787Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks42751Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29750- 7714
- 60693