Armoton haku päällä

Kokoajan tulee katottua töissä, vapaalla, netissä jne. kumppania itselle.
Toisaalta kun ei noi puhelahjat ole parhaasta päästä ja heti iskee
kauhea jännittäminen/ahditus päälle jos haluaisi tutustua vastakkaiseen
sukupuoleen. Netissäkin on yhtä vaikeata vaikka ehkä netin pitäisi sopia
ujolle paremmin. Toisaalta tykkään kyllä mieluiten livenä jutella mutta
se ahdistaa jne. Kovasti haluaisi tutustua ja olla sosiaalisempi, tahtoo
vaan aina jokin ihme muuri tiellä :(
10234
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kohta joku nainen tulee kertomaan, että ei se hakemalla löydy! Elät vain omaa elämääsi ja asiat hoituvat omalla painollaan.

Niin se ei tosin miehillä mene.

Äänestä
  • Kuinkas hyvin on toiminut tuo veren maku suussa epätoivon vimmalla etsiminenkään?

    Äänestä

  • N haistaa epätoivon. kirjoitti:

    Kuinkas hyvin on toiminut tuo veren maku suussa epätoivon vimmalla etsiminenkään?

    No on se silti totta, että sellaisia "tapasin sattumalta unelmieni kumppanin" -juttuja tapahtuu lähinnä naisille. Jos mies on passiivinen, eikä lähesty naisia, niin ilman jää, jos ei sitten ole niin erikoisen komea, että naiset "vahingossa eksyvät" miehen juttusille.

    Äänestä

No veri ei saa turskahtaa suusta, eikä epätoivo saa näkyä, mutta jotain tarttee tehrä.

Äänestä

Olen passiivinen nainen ja en ole etsinyt ketään, mutta lukuisia tapauksia on siitä, että olen tavannut miehiä jotenkin "sattumalta" ja "kun vähiten odotin", eli ei mistään tällaisista perinteisistä iskemispaikoista. Mutta kun tarkemmin ajattelee niin mieshän on ollut näissä tapauksissa se lähestyjä. Eli, kyllä, oikeassa olette, naisia lykästää kun itse ei tarvitse tehdä mitään ;)

Äänestä

Olen myös aika passiivinen nainen,mutta en ole oikeastaan tavannut miehiä missään sattumalta. Baarissa lähinnä ovat tulleet juttelemaan/tai itse olen mennyt. En ole löytänyt miehiä etsimällä,odottamalla,unohtamalla,silloin kun sitä vähiten on odottanut enkä myöskään silloin kun kaikkein eniten olisi kaivannut.
Enpä tätä menoa taida tavata ketään :(

Äänestä

Tuo on niin totta. Tulee tarkkailtua ympäristöä sillä silmillä, että kokonaisuus, sormus, kemiat, jne. mutta usein kiinnostun vääristä miehistä. He eivät ole kiinnostuneita tai ovat varattuja. Sitten taas minua lähestyvät miehet ovat arkoja tai en ole kiinnostunt.
Kolmeen vuoteen ketään löytänyt etsinnöistä tai etsimättömyydestä huolimatta.

Äänestä

Paras tapa on pitää viilipytty päässä ja avoimesti elellä vapaana samalle kuitenkin hakien aktiivisesti.

Kannattaa ehdottomasti oppia sitä rentoutta että flirttailee ihan huolettomasti ja ei ota suhteita tosissaan.

OHO, sanoinko minä tuon ääneen.

Koska näin se vain menee että vaikka kuinka naiset sanoo että haluaa vakavan suhteen niin eivät he sitä silloin alussa OIKEASTI HALUA.

He haluavat flirttiä ja kivan mukavan ROMANSSIN.
Tuosta voi sitten ajan kanssa kehkeytyä parisuhde.

Itseasiassa pahinta on se että jos nainen sanoo haluavansa "vakavan parisuhteen koska silloin hänen kriteerinsä yleensä miehelle ovat pilvissä jonka päälle vielä pitää tulla entistä voimakkaampi romanssi.
Yleensä tuo vakavamman parisuhteen haku alkaa 25- ikävuoden jälkeen lähempänä 30-vuotiasta jolloin naisten kriteerit miesten suhteen alkaa nousta entisestään.

Ellei sitten nainen ole ns. hylkiö materiaalia eli vakavasti ylipainoinen tai todella pahasti estynyt jne.

Epätoivo ja liika yrittäminen näkyy kauas. Toisaalta missään nimessä ei kannata olla passiivinen tai toisaalta etsiä jotenkin "hassun mukavasti" kaveripohjalta naisista kumppania. Silloin ei naisten tunteet syty.

Eli samalla rento, huoleton ja myös sitten itsevarma määrätietoinen romanssin hakija. Sellainen mies pärjää.

Harmi kun en ole sellainen vaan tällainen harkitsevainen itsenäinen tyyppi, joka jos muuten kelpais niin ulkonäkö ei ole tarpeeksi seksikkään miehekäs.

Sulle vain harjoitusta ja pyri tilanteisiin naisten kanssa niin supliikkikin sujuu sitten varmaan paremmin. Itselläkin ruosteessa livetilanteissa kun en vähään aikaan ole joutunut sellaisiin tilanteisiin.

Äänestä
  • Niinno. Elelee vain kevyesti ja jos jotain kohdalle sattuu niin ottaa sen päivä kerrallaan ja katso mitä kehittyy. Nauttii vain hetkestä liikoja odottamatta. Tosin nuorena ja lapsettomana helpompi heittäytyä kun ikää jo karttuneena yksinhuoltajana jolla todella vähän aikaa kehittää romansseja ja arvokkuuskin pitäisi säilyttää ettei hupakoksi nimitetä. Mikä sitten on hyvä?
    Jokaisella omat intressit asioille.

    Äänestä

Kokeilin lähestyä netin kautta erästä... saa nähdä vastaako...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


sad-M25v. kirjoitti:

Kokoajan tulee katottua töissä, vapaalla, netissä jne. kumppania itselle.
Toisaalta kun ei noi puhelahjat ole parhaasta päästä ja heti iskee
kauhea jännittäminen/ahditus päälle jos haluaisi tutustua vastakkaiseen
sukupuoleen. Netissäkin on yhtä vaikeata vaikka ehkä netin pitäisi sopia
ujolle paremmin. Toisaalta tykkään kyllä mieluiten livenä jutella mutta
se ahdistaa jne. Kovasti haluaisi tutustua ja olla sosiaalisempi, tahtoo
vaan aina jokin ihme muuri tiellä :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu