Kuunteleeko kukaan muu tätä paitsi minä? Olisi todella kiva jos saisi keskustelua aikaseen aiheesta. KUKAAN tuttuni ei tiedä kyseisiä bändejä ja ajattelin ottaa selville tietääkö edes joku. Mutta viis siitä.
Itse pidän kummastakin bändistä todella paljon, mutta Grendel on oleva aina suosikki. Suicide commandolla on pari hyvää biisiä, mutta useimmat ehkä hieman liian synkkiä makuuni. Ei sillä ettei Grendeliltä synkkiä biisejä löytyisi (Rotten garden) mutta silti Grendel on mielestäni parempi.
Grendel on hyvä koska kaikki albumit ovat erilaisia. Lempialbumini on Perscription medicine, koska se sisältää parhaat sanoitukset. Harsh generation oli enemmän kyse beatistä ja Chemicals circuitry oli jotain aivan liian laimeaa makuuni. Silti odottelen innolla uutta albumia, jonka pitäisi tänä vuonna tulla =)
Suicide commando taas... paha sanoa koska pidän vain parista biisistä, mutta ne ovat sitten aivan loistavia! Lempibiisini on Hate me (varmaan koska muistuttaa Grendelin biisiä hate this) ja muita hyvä on We are the sinners ja Until we die.
Jos et ole koskaan bändeistä kuullutkaan suosittelen kokeilemaan. Hyvää industrial/EBM musaa.
Mitä olette itse mieltä bändeistä?
Suicide commando/Grendel
1
209
Vastaukset
- jatmatic_
Genreen tipahdin Pendulumin ja nimenomaan Suicide Commando ||X|||:n kautta.
Tämän jälkeen lista räjähti käsistä:
Grendel, God Module, Agonoize, Tactical Sekt, Unter Null, Unter ART, The Prodigy, Distored Memory, Juno Reactor... jne. :)
Suicide Commando - Dein Herz Meine Gier x__x
Mahtavaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1548329KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4327412Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei713831Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521503522Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1112998Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään512557- 1262016
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231863Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv361684Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811520