Uusimpien tutkimusten mukaan kyseisestä ongelmasta kärsii usein hyvinkoulutetut naiset ja tämä vahvistaa käsitystä siitä, että kyseisen sairauden puhkeamiseen stressi on ainakin osatekijä.
Masennuslääkkeillä on saatu hyviä hoitotuloksia aikaan vaikka aika usein ihmiset suhtautuvat kielteisesti psyykelääkkeisiin.
Se siitä.
Paniikkihäiriö
7
94
Vastaukset
- ---tuntematon---
No voi hui kauheaa... Minä saan paniikkihäiriön korkeintaan teistä tän keskustelupalstan halventavia kiusaamisaloituksia laativista sosiopaateista, joilla ei ole mitään käytöstapoja.
Kyllä bentsot aina Persut voittavat. Kuten sinä toki tiedät, mutta monille se on edelleen yllätys. ;-)
- cs
Ratikkakuski kirjoitti:
Kyllä bentsot aina Persut voittavat. Kuten sinä toki tiedät, mutta monille se on edelleen yllätys. ;-)
Ratikan Diapamin käyttö on hyvin ymmärrettävää, diapam on erittäin hyvä anksiolyytti, minullakin on niitä kaapissa vieläkin ja otan vain tarvittaessa.
Yhdessä elämäni vaiheessa söinkin stressiin maximimäärän 30mk/vrk.
Siitä tulee vahva riippuvus, monelle ylivoimainen ja siksi pameista on juuri diapam juridisesti luokitelt huumeeksi. Xanor on rajuin pameista ja käytetään eniten nimenomaan paniikkihäriöihin ja riippuvuus tulee nopimmin ja niin rajuna, että on jopa hengenvaarallista katkaista kuin seinään ilman vieroitusta.
Kun tarve diapamin syöntiin loppui, ennusti henkilääkärini, joka on myös kokenut huumelääkäri, että vieroitus kestäisi vuoden, minä selvisnkin puolella vuodella ja vieläkin jotkut tk-lääkärit tulkitsevat Pegasostiedostosta narkkariksi ja laittavat diagnoosehinsa tuon ikävän X merkinnän, jonka vuoksi en saanut pahaan luunmurtumaan kaupunginsairaalassa kipulääkettä lainkaan ja jouduin kärsimään ankaraa kipua 10tuntia ennenkuin kokoomuksen purkama perustturvan sokaisema lääkäri ymmärsi siirtää verorahoja kuluttavanTYKSiin operaatiooan, jota ei perusturva osaa, nukutuksen vaativa leikkaus.
TYKSissä ymmärrettiin vasta, etten olekaan narkkari ja sain kipulääkityksen.
Ratikalla on sen verran vielä inhimmillisyyttä vielä, että hänellä on moraalinen kipu ja häpeäntunne kokoomuspolitiikasta, että diapamlääkitys on aiheellsita, eikä vain pillerismiä. Varmaankin juuri kokomuslaiset ovat junailleet hinnankinedulliseksi 6,50€/100kpl ja Orioniin sijoittaneet saavat hyvä voitot vieläkin samoin kuin Orionin Peratsiini joka ehkäisee harhaisuutta ja saavat silti vielä Ratikan harhan kokoomuspolitiikkaan säilymään ja rahaa tulee siitäkin sijoituksessa, kuin rännistä keinottelijoille ja riipuvuuden vuoksi Orion on varma sijoitus, asiakkaat ostavaa lopun ikänsä, vaikka diilereitten kautta paminsa, vaikka hinta nousee 6,50:stä 200:aan euroon ja diileritkin pärjäävät ilman sossun jakelemaa kunnallisverorahaa, poliisitkin katsovat läpi sormien, koska vankeus makssa hirveästi verorahaa ja diileri lakkaa tuottamasta voittoa Orionille ja Phizerille
- niuhis :)
Tjaah, voivat olla oikeessa. Tai väärässä.
Oli kyllä sellainen aivopieru tämä aloitus, että en katso hyvällä, että avaat oven edes mahdollisuudelle, että siinä olis perää.
- niuhis :)
dazu kirjoitti:
Oli kyllä sellainen aivopieru tämä aloitus, että en katso hyvällä, että avaat oven edes mahdollisuudelle, että siinä olis perää.
Koskaan ei pidä sanoa ei koskaan.
No olisihan se tutkimus kiva nähdä. Toisaalta, tieto lisää tuskaa, tai avaa silmät, joten koulutettua voi teoriassa pelottaa useammat asiat,vaikka toisaalta hänellä pitäisi olla tietoa, tai kykyä hakea faktatietoa.
Jos on paniikki päällä, ei mikään tieto tahdo mennä perille. Jos paniikin aiheuttajan voi poissulkea,se varmaan olisi ihanteellisinta. Tämä ei tietenkään päde vaikkapa bakteerihysteriaan,koska elävää organismiahan on kaikkialla.
Jossittelu on niin turhauttavaa.
- frost-free
heh heh heh heh heh kun naurattaa....heitä linkilllä HETI!
Mitkä ovat muuten panicoshäiriön oireet?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 343956
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131879Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631354Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951286Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681175Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A51031- 47941
Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti331894Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥26881En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?39872