Olen aikas yksinäinen kesällä 36 v mies jolla ei ole paljoo nais ystäviä. Haluaisin
korjata tän epäkohdan. Olen kohtelias, hyvä käytöksinen, rauhallinen, mukava,
luotettava ja ystävällinen ja ujo. Raumalla asustelen ja olis mukavaa jos olis enemmän kuin yks nais puolinen kaveri. Olen kuitenkin tosi mukava ja ihan normaali. Joten jos joku mukava nainen haluis tutustuu niin se olis tosi mukavaa.?
Uusia kamuja
3
236
Vastaukset
- Mintalaps
Sama täällä paitsi, että olen 35 v nainen ja minulla on miesystävä, mutta tosi vähän naispuolisia ystäviä, joiden kanssa käydä elokuvissa, baareissa, bändikeikoilla, festareilla, puhua tyttöjen juttuja, käydä jumpassa, kirppareilla, tapahtumissa jne. Samat luonteenpiirteet ovat minussakin. Asustelen Pohjois-Pohjanmaalla, joten sieltäpäin, jos jollakin samanlainen tilanne kuin minulle, laita tänne mailia niin tutustutaan ja parannetaan yhdessä sosiaalisia taitoja:)
- vara_mörkö_
Mä olin itse vähän samanlaisessa tilanteessa, ja tosi tukossa kaikin puolin. Omaa tilannetta lähti avaamaan, kun aktivoiduin sosiaalisesti ensin netissä.
Löysin netistä tällaisen paikan http://bit.ly/3D-Chat ,joka on ilmainen live chat virtuaali-maailmassa. Käyttäjiä on sisällä kellon ympäri 80 000 - 150 000 Käy vilkasee jos kyllästyttää! Facebookissa tästä tykkää yli 2 miljoonaa käyttäjää Tosi helppokäyttöinen systeemi, tuolla oli ohjeet myös suomeksi http://ilmainenchat.blogspot.com/ .
Seurustelu ihmisten kanssa virtuaali-todellisuudessa madalsi ainakin mulla kontaktin ottamista myös tavallisessa elämässä. - VararengasVain
Täällä olis 30v nainen vailla ystäviä joiden sukupuolella,ulkonäöllä ja siviilisäädyllä ei niinkään ole väliä kunhan juttu luistaa :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1811268
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138883- 84824
- 51748
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?47674Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t246592Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä311580Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55569- 51549
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,7540