Ollaan oltu miehen kans nytte alle vuoden yhdessä ja ollaan molemmat parikymppisiä(Alle 25). Koko seurustelu aika on mennyt niin että näemme vain viikonloppuisin(Joskus harvoin viikollakin). Molemmille se on iha ok, kun tilanteelle ei tällä hetkellä muuta voi (Asutaan eri paikkakunnilla) Nähdään siis yleensä perjantai-illasta sunnuntai-iltaan. Niin mitä mieltä te muut olette siitä, että jos nyt halutaan sitten viettää se kaksi päivää viikosta toistemme kanssa, niin onko siinä nyt sitten jotain outoa? Omasta tai mieheni mielestä ei ole, mutta tuossa yksi kaveri vain mainitsi asiasta ja jäi itseä häiritsemään asia. (Kuulemma nyhjätään vain kahdestaan ja ollaan ku liimatut toisiimme?!)Yleensä jopa vielä liikutaan paljon viikonloppuisin, käydään kyläilemässä sukulaisten luona ja liikutaan muiden kavereiden kanssa jne... Eli viikonloppu ei edes yleensä mene siihen, että nyhjätään kotona suljettujen ovien takana! En tiedä sitten onko tämä meidän suhde sitten erikoinen jos halutaan olla toistemme kanssa ne vähät hetket mitä nähdään. :) Omasta mielestäni ei! :)
Onko se nyt sitten kauhean epätavallista ja outoa?!
7
239
Vastaukset
- Jepujeejoo
Ei ole erikoinen. Aivan oppikirjan mukaan, alussa suurin osa mahdollisesta vapaa-ajasta yhdessä ja kaverit vetää herneitä nenukkiin.
- pidä varasi
ei ole mitään outoa. kaverisi on kade. sit kun se saa kunnon kumppanin ei siltäkään liikene aikaa sulle.
aika yleinen ilmiö tyttöjen parissa. seukkaavaa kadehditaan ja eroa toivotaan. jos meet ton frendis kaa viihteelle, se todennäköisesti yrittää saada sua tanssiin vieraiden miesten kaa tai yllyttää niitä iskeen sua ja ehdottelee että lähtisitte porukalla jatkoille.- guineacat
Sama tuli heti mieleen, kun luin aloittajan kirjoituksen!
Ehkäpä on kade teidän (melko) tuoreesta suhteesta ja siitä, että nautitte toistenne seurasta täysillä juuri siksi, kun sitä yhteistä aikaa on vähemmän.
Älä välitä tuollaisesta, itse tiedätte mikä tuntuu hyvältä ja minun "korvaani" tuo tuntuu aivan normaalilta.
- hmm...
Jäi vissiin mainitsematta että tämä kaveri on lähes kolmekymppinen ja seurustellut miehensä kanssa melkein 15v... :) Että kade sinkku ei ole kyseessä! Asia vissiin sit vaivas häntä sen verra paljo, ku en luvannu itteäni töihi, että piti sit tollasta sanoa!
- okeido!
okei no saivarrellaan takas vielä tuo "kunnon kumppani" eli voihan kadehtia jos miehes on jotenkin parempi kuin hänen, ja lisäksi ihan siksikin että teillä on nuorta rakkautta. toisin kuin hänellä :D tai jos hän on tottunut olemaan miehensä kanssa kaveripiirin/kylän/tms "se pari" jota kaikki seuraa ja nyt sinä ja miehesi olette kilpailijoita heille...
enhän minä tiedä mutta kun on nainen kyseessä niin kateutta ei voi ikinä jättää laskuista!
- uiuioiu
Monet jotka ei ole ollut kaukosuhteessa, eivät vain yksinkertaisesti ymmärrä että silloin viikonloppuna haluaa pyhittää aikansa seurustelukumppanille enimmäkseen. Silloin kuin mekin asuimme vielä eri paikkakunnilla niin ei kovin usein haluttu sopia menoa muiden kanssa. Eri asia sit ku lomilla pääsi näkemään jne. En tarkoita siis että pitäisi olla vain kahdenkesken, mutta kyllä sitä kahdenkeskistä aikaa pitäisi olla enemmän kuin porukalla yhdessäoloa, ja tuo viikonloppu on tosi lyhyt aika.
Epänormaalia olisi jos ette haluaisi viettää noina hetkinä kahdenkeskistä aikaa ja ette olisi hieman "liimautuneita" toisiinne
Voisit toki sanoa ystävällesi että kuvitteleppa jos olisit itse tällaisessa elämäntilanteessa - hmm...
Kiitos! Näin ne muut kaveritki on yrittäny sanoa, ettei se oo ihmeellistä. Hyvän suhteen merkkihän se vain on että halutaan olla yhdessä se vähäkin aika mitä nähdään! :)
Sitä yritin kyllä sanoa, että suhdekkin vasta tässä vaiheessa niin se yhdessä olo on sitä tärkeintä aikaa! eri asia sitten kun asutaan saman katon alla ja nähdään päivittäin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 303868
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131839Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631314Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951245Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.671085Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A5961- 47881
Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥26811En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?39811Voi luoja että pelkään
Että kohta sulla on joku toinen kun oot niin hyvännäköinen nainen. Joku rohkempi sut vielä vie 💔30727