Leidi Kakka

tyhmien lkm iso

jos pitää Lady Gaga -tekeleitä (musiikkia, videoita, live-esityksiä) jotenkin hyvinä, on
A) musiikillinen tomppeli
B) väärät ja huonot elämänarvot omaava henkilö.

8

329

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Made that way

      ...Ja jos noin ottaa päähän että pitää ihan kirjoittelemaan asti alkaa niin on sitten salaa kaappi-kakkafani.

    • tyhmien lkm iso

      En kuuntele laisinkaan populaarimusiikkia, joten päätelmäsi on virheellinen. Taidemusiikissa sen sijaan on minulle tarpeeksi ytyä.

    • ...

      Olet oikeassa, tyhmien lukumäärä on iso. Nimittäin sellaisten tyhmien jotka ajattelevat että voivat sanoa muita tyhmiksi pelkän musiikkimaun perusteella. Tai no, jos ihmisellä on huono itsetunto niin pitäähän sitä yrittää edes jollakin asialla pönkittää. (Niin, ja en ole mikään Lady Gaga -fani, enkä kylläkään minkään "taidemusiikin" tms. muniinpuhaltelumusiikinkaan fani että siinä mielessä ihan puolueeton kommentti...). Suosittelen että perustat uskonnon niin voit sitten vapaasti luokitella ihmiset hyviin ja pahoihin, tyhmiin ja vanhurskaisiin.

    • Niinpäniiniuiuiuiuiu

      Väärin.

      Nämä on makuasioita ja niistä voi toki kinata mutta se nyt on aika turhaa.

      Minäkään en toki kyseistä artistia arvosta ja kuunneltu on sen verran, että todettu ettei ole mun juttu musiikillisesti ja enkä arvosta myöskään hänen laulutaitojaan ym. esiintymistäkään, mutta en silti arvostele muita sen perusteella tyhmiksi, ketkä hänestä pitää, koska tälläisellä ajatusmaailmalla kaikki ihmiset ovat kovin tyhmiä kun aina löytyy joku toinen ketä ei pidä samasta asiasta kuin joku toinen.

    • Taaaaaaaaaaaaaaaaaaa

      Joo. Itse katsoin tuota keikkaa eilen. Täytyy sanoa, että löi minut ällikällä osaamattomuus ja kokonaisuus. Tarkoituksena on kuitenkin ilmeisesti viedä rahat teini-ikäisiltä ja heidän vanhemmiltaan lapsiensa kautta. Lady Gaga ei ole tyhmä vaan loistelias bisnesnainen, parasta keikassa oli kohta kun hän juhlallisesti sanoo: "I hate money"... Mahtaa naisella pääkopassa naurattaa omien lausumiensa mahdottomuus, mutta bisnes, se on bisnestä, Ismo Laitelan sanoin.

      • Jalmari 46v

        Lady Gaga albumilla Fame Monster:

        "Don,t call me Gaga."

        Neiti pelailee samankaltaisilla "sanan-väännöksillä" kuin Madonna, mutta on vielä oppilaan asemassa.

        Lady Gagaa haukutaan paljon, mutta pidän häntä omalla tavalla erikoisena ja taitavanakin, vaikka en pidä kuin muutamasta hänen biisistään.

        "Bad Romance" ja "Alejandro", ne tunnetuimmat ovat kelpo musiikkia.

        Kirjastosta lainasin Lady Gagan musiikkia. En kyllä ostaisi hänen albumeitaan.


    • kakkakikare

      ja persettä paljasteleva paviaani pelle!

    • Anonyymi

      Lagy Gaga on yks legendaarisimmista naislaulajista nykypäivänä, haha

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      181
      3078
    2. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      68
      1940
    3. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      309
      1926
    4. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      108
      1891
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      25
      1711
    6. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      30
      1570
    7. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      29
      1392
    8. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      118
      1273
    9. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1142
    10. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1072
    Aihe